Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
wloczykijek 

Wiek: 32
Posty: 3
Skąd: z daleka;)
Wysłany: 2007-09-01, 21:18    [Opinie] OCEAN STAR - co myślicie??

Hej! Szukałam tu opinii o harmoszce HOHNERA OCEAN STAR ale nie widzę :( Dostałam tą harmoszkę nie dawno... Ma ktoś takiego harpa? co myślicie na jej temat? :] Byłabym bardzo dźwięczna za opinie! Pozdrawiam i z góry dziękuję ;) :papa:

ą, ę/ ą, ę/ ą, ę. Pałl & Conex
_________________
Hakuna matata - jak cudownie to brzmi... ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sygi 

Wiek: 31
Posty: 153
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Przysucha
Wysłany: 2007-09-02, 11:52    Odp: [Opinie] OCEAN STAR - co myślicie??

Ja mam taką harmonijkę. Niedawno kupiłem i nie podoba mi się. Głównie chodzi mi o to, że wydaje inne dźwięki na 2 i 3 kanale na wdechu :( Poza tym chyba trudniej się nauczyć wydobywać pojedyncze dźwięki na harmonijce tremolo, bo tam są bardzo wąskie przegrody. Ale grać jakieś melodie z tabów się da :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
wloczykijek 

Wiek: 32
Posty: 3
Skąd: z daleka;)
Wysłany: 2007-09-02, 13:11    Odp: [Opinie] OCEAN STAR - co myślicie??

Hmm... w zasadzie to u mnie na tych kanałach gra dobrze (na szczęście) :P Czyste, pojedyńcze dźwięki umialam juz wcześniej wydobywać i na tej też nie sprawia mi to trudności. Moim zdaniem, łatwo wydobywać z niej dźwięk (nie trzeba sie wysilać) Do bluesa raczej nie - sa przeciez do tego inne harpy:? , ale na biwak, do gitary przy ognisku ideal :D tak mi sie przynajmniej wydaje!!!
_________________
Hakuna matata - jak cudownie to brzmi... ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sygi 

Wiek: 31
Posty: 153
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Przysucha
Wysłany: 2007-09-02, 15:50    Odp: [Opinie] OCEAN STAR - co myślicie??

wloczykijek napisał/a:
Hmm... w zasadzie to u mnie na tych kanałach gra dobrze (na szczęście) :P

Chodzi mi o to, że jest inaczej strojona. Dźwięk (2) to F (powinno być D - cały schemat przesunięty o 1), (3) to A (w innych harmonijkach jest G). Co prawda te dźwięki można wydobyć w innych miejscach harmonijki, ale np. nie zagra się trójdźwięku (123) (tzn. zabrzmi inaczej). A tak fajnie on brzmi w warsztatach Adama Gussowa ;)

wloczykijek napisał/a:
Do bluesa raczej nie - sa przeciez do tego inne harpy:?

No właśnie... Dla mnie to duża strata, chciałbym się nauczyć improwizować bluesa :cool:

wloczykijek napisał/a:
ale na biwak, do gitary przy ognisku ideal :D tak mi sie przynajmniej wydaje!!!

Tak, jak mówiłem, jakieś melodie z tabów łatwo się na niej gra. Chociaż do gitary to wypadałoby coś bluesowego zaimprowizować.

Nie obraź się, że tak krytykuję tą harmonijkę, po prostu sam mam taką i mi się nie podoba. A może po prostu chcę sobie znaleźć wymówkę na moje nieumiejętności? Coż... czas pokaże :)
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
wloczykijek 

Wiek: 32
Posty: 3
Skąd: z daleka;)
Wysłany: 2007-09-02, 19:51    Odp: [Opinie] OCEAN STAR - co myślicie??

Sygi napisał/a:
Chodzi mi o to, że jest inaczej strojona. Dźwięk (2) to F (powinno być D -
cały schemat przesunięty o 1), (3) to A (w innych harmonijkach jest G).

aha... ja gram ze słuchu, czasem coś improwizuje... ale głównie gram ze słuchu wiec moze nie zauważyłam tego tak bardzo chociaz hmm... powinnam... nie wiem co jest;)
Sygi napisał/a:
Chociaż do gitary to wypadałoby coś bluesowego zaimprowizować.

niby tak ale nie koniecznie... mozna zwykłe przygrywki, wejścia, melodie etc. byleby sie zgrywało i dobrze brzmiało :)
Sygi napisał/a:
Nie obraź się, że tak krytykuję tą harmonijkę

Spoko, przecież każdy może mieć inne zdanie a tu można sie wypowiadać. Ja też uważam że są lepsze, i OCEAN STAR to nie jest nie wiadomo jakie cudo w porównaniu z innymi harpami, ale nie narzekam;) Ciesze się że ją mam! Pozdrawiam również i dzięki za wpis ;)
_________________
Hakuna matata - jak cudownie to brzmi... ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Kai 


Wiek: 35
Posty: 1
Skąd: Z lasu :)
Wysłany: 2010-02-11, 21:59    Odp: [Opinie] OCEAN STAR - co myślicie??

Też jestem szczęśliwym posiadaczem tego instrumentu :)
Pozdrawiam Włóczykijów :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu