Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
mrcn

Posty: 3
Wysłany: 2010-02-10, 15:08    Jaką harmonijkę kupić, żeby móc tak zagrać?

Witam wszystkich. Dopiero się zarejestrowałem. Kilka dni temu kumpel pokazał mi harmonijkę i się tym zachwyciłem po prostu...

Powiedzcie proszę jaką harmonijkę trzeba mieć, żeby móc zagrać w taki sposób? Jaka to tonacja? itd.

http://www.youtube.com/watch?v=dZhHAZaGSL8

Bardzo mi się podoba takie brzmienie.

Chodzi mi o jak najtańszą opcję raczej...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-02-10, 16:37    Odp: Jaką harmonijkę kupić, żeby móc tak zagrać?

To, co tam jest grane to tylko linia wokalu, więc tonacja chyba C harmonijki, ale tutaj chyba grane na chromatyku :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-02-13, 13:01    Odp: Jaką harmonijkę kupić, żeby móc tak zagrać?

Harmonijka chromatyczna w C. [b]aansaa[/b], dobrze prawi.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Bradziaga 


Posty: 9
Skąd: Frankfurt/m
Wysłany: 2010-02-13, 16:59    Odp: Jaką harmonijkę kupić, żeby móc tak zagrać?

Halo !
Dlugi czas grywalem na chromatyku.Mozna byc zadowolonym,ale wiecej satysfakccji daje diatonik.Napoczatek jest dobry ,,Bluesband,, w C. Ale raczej jesli mnie zapytasz to harmonijki ponizej 15€ nie sa dobre. Polecalbym raczej Lee Oskar cos 22- 24 € , moze i nie sa tak dobre jak Seydel ale jest wielu ktorzy powiedza ze za ta cene to jest bardzo dobry nabytek.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
szurszur 

Wiek: 39
Posty: 64
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-12-01, 20:38    Odp: Jaką harmonijkę kupić, żeby móc tak zagrać?

To zależy dla kogo daje więcej satysfakcji. Uważam, że chromatyk daje więcej satysfakcji, ze względu na trudność gry na nim. Jeżeli człowiekowi w końcu zacznie coś konkretnie wychodzić na harmonijce chromatycznej to naprawdę taka harmonijka staje się jedną z ulubionych. Jeżeli macie możliwość zakupu dobrego chromatyka, to nie zastanawiajcie się. Mimo to harmonijki chromatyczne polecam osobom które już w miarę dobrze opanowały harmonijkę diatoniczną. Będzie wam łatwiej uczyć się grać na chromatyku. I nie kupujcie jakichś Chromett, czy Swamów, tylko najlepiej uzbierać kasy i kupic bardzo dobrą harmonijkę, taką jak np Chromonica Super Hohnera lub Larry Adler. Pamiętajcie jednak, że w harmonijkach chromatycznych możecie niestety znaleźć wiele wadliwych modeli. Niestety.

[ Dodano: 2011-12-01, 20:40 ]
Posłuchajcie Williama Clarka. To był największy wirtuoz harmonijki chromatycznej w bluesie. Wtedy przekonacie się jakie są jej możliwości o raz niestety trudność w jej opanowaniu. :cool:

[ Dodano: 2011-12-01, 20:56 ]
Możliwości harmonijek Chromatycznych są ogromne. Problem tkwi jednak w trudności gry na nich. To bardzo trudne instrumenty wymagające wiele godzin ćwiczeń i zapału.
Ale potem się opłaca. Każdy instrument wynagrodzi ten trud po jakimś :cool: czasie.... :]

[ Dodano: 2011-12-01, 20:58 ]
Przecież utwory zagrane na takich harmonijkach posiadają niesamowite piękno i wyraz.
_________________
Dlaczego Little Walter? Ponieważ Big Walter Horton:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu