Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor
Wiadomość
Nabuhodonozor 


Posty: 15
Skąd: Bytom
Wysłany: 2010-02-04, 18:45    Druga harmoszka

Witam:)

Jaką polecicie harmoszkę jako druga pierwsza to BluesBand teraz mam zamiar kupić coś lepszego.

Budżet do 100zł

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
AK-47 


Wiek: 30
Posty: 22
Wysłany: 2010-02-04, 21:19    Odp: Druga harmoszka

Witaj.
Na forum jest pełno takich tematów i informacji o danym sprzęcie. Jednak będe tak uprzejmy że postaram się ci pomóc abyś nie musiał latać po forum. Twój Blues Band jest zapewne w C więc drugiego harpa kup najlepiej w tonacji A bo jest ona dość przydatna do grania bluesa i częśto się jej używa.
Co do modelu Harmonijki do 100 złotych to:
Modele z drewnianym korpusem: Hohner Marine Band, Hohner Blues Harp
Modele z plastikowym korpusem: Hohner Golden Melody, Hohner Special 20, Hohner Pro Harp, Hohner Big River Harp, Hohner Alabama Blues, Suzuki Harpmaster, Suzuki Bluesmaster.
Moim zdaniem najlepszym wyborem będzie zakup Hohnera Special 20 bo jest to sprzęt niezawodny, sprawdzony(przeze mnie i innych forumowiczów), przyzwoicie grający, wygodny, praktyczny(plastikowy korpus) i w miare tani.

Tak więc mysle że najlepszym wyborem do 100 złotych na drugą harmonijkę zaraz po C jest Hohner Special 20 w tonacji A
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Nabuhodonozor 


Posty: 15
Skąd: Bytom
Wysłany: 2010-02-04, 22:23    Odp: Druga harmoszka

Dzięki :)

A czy A nie będzie przeszkadzać jak będę chciał zagrać piosenkę na C? Na Special 20??

A może Hohnera Special 20 w C?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
AK-47 


Wiek: 30
Posty: 22
Wysłany: 2010-02-04, 22:49    Odp: Druga harmoszka

To zależy. Taby są uniwersalne i oczywiście piosenke w C można zagrać np w tonacji A. Będzie brzmiało inaczej ale wszystkie dzwięki (nuty) będą takie same. Tonacja A jest jedną z niższych (najniższa jest G). Oczywiście jeśli chcesz to kup sobie drugiego harpa w C ale moim zdaniem jeśli wiesz, że chcesz grać to powiększaj swoją "stajnie" harmonijek i tonacji. Jeżeli czujesz, że bluesband cie ogranicza i nie opanowałeś na nim podstaw to kup harpa w C. Wybór należy do ciebie. Ja osobiście dokupuje sobie harpy w różnych tonacjach, mam pare lepszych, pare gorszych np mam chińską Victory w C ale nie kupuje innej w C bo uważam, że jedna mi wystarczy i kupię następną jak ta padnie. Na twoim miejscu kupił bym inną tonację niż C bo po co ci takie same.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Nabuhodonozor 


Posty: 15
Skąd: Bytom
Wysłany: 2010-02-05, 15:02    Odp: Druga harmoszka

Dzięki
no w sumie racja po co mi 2 w C
To chyba wezmę A
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi