Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
fiflip 

Posty: 13
Skąd: Okolice Torunia
Wysłany: 2008-09-03, 13:49    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Rzeszot, jaką harmonijkę polecasz? Jeżleli chodzi o plastikowy korpus?

Pozdrawiam,
Filip
_________________
http://fiflip.posadzdrzewo.pl/" - [b]Pomóż mi![/b]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-03, 16:34    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Ja osobiście polecam Special 20. Wiele osób na tym forum bardzo ceni sobie ten model (chyba nawet Bartek Łęczycki wyraził swoją pochlebną opinię o nim).
Z tego co pamiętam, to S20 ma stroiki z MarineBand, czyli połączenie legendy z "nowoczesnością" ->plastikowym korpusem.
Jest to model bardzo trwały i dobry dla początkującego dlatego, że podciągi wychodzą gładko i przyjemnie.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-09-03, 17:53    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

bartek215 napisał/a:
Kochani użytkownicy forum. Chciałem powiedzieć że to co napisał Rzeszot to najbardziej sprecyzowana odpowiedź na pytanie które pada na forum z częstotliwością strzału z szybkiego karabinu maszynowego. Rozumiem że każdy pisze nowego posta i zadaje pytanie trochę inaczej, ale zazwyczaj chodzi o to samo: Jaką pierwszą, Co lepsze?, Drewno? Metal? Plastik? Trzeba odpowiedź Rzeszota podpiąć gdzieś i za każdym razem gdy ktoś znowu zada takie pytanie to skopiować mu to i tyle. Nie mam za złe nikomu o to że pyta ale ludzie trochę chęci to zajmie sekundy. Przeszperajcie forum a znajdziecie to czego wam potrzeba. Może troche przesadzam ale to naprawdę robi się nudne.


Przyłączam się do apelu kolegi. Temat kupna pierwszej harmonijki przewija się regularnie przez forum, wystarczy trochę inicjatywy i wszystko można znaleźć. A nowe tematy poruszające tę samą kwestię tylko zaśmiecają forum i utrudniają szukanie informacji.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
fiflip 

Posty: 13
Skąd: Okolice Torunia
Wysłany: 2008-09-03, 21:34    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Rzeszot, a może mógłbyś mi podać jakieś linki, na allegro i różnych sklepów. Bo nie ma sensu żebyś po kolei mi tłumaczył co jest co i tak dalej, tylko byś podał link, a ja w opisie przedmiotu bym sobie wyczytał, co Ty na to?


A co powiecie na temat Hohner Traveller?

Pozdrawiam,
Filip
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2008-09-03, 22:05    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Skoro tak zależy Ci na odciążeniu Rzeszota to przeszukaj forum, bo na temat kupowania pierwszej harmonijki napisano tu już baaardzo wiele. O Hohnerze Traveller także wspomniano.

Opcja "Szukaj" nie gryzie.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
fiflip 

Posty: 13
Skąd: Okolice Torunia
Wysłany: 2008-09-03, 22:12    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

petrolhead, ok, dzięki. :)
Już nie będę wykorzystywał Was. :)

Pozdrawiam,
Filip
_________________
http://fiflip.posadzdrzewo.pl/" - [b]Pomóż mi![/b]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Loli 

Wiek: 31
Posty: 6
Skąd: Korfantów
Wysłany: 2008-09-24, 17:55    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

He he a ja ostatnio byłam kupić harmonijke, wchodzę do sklepu muzycznego i prosze o Specjal 20 Hohnera. Na początku coś tam stękał, że nie ma ale wkońcu znalazł jakąś ostatnią, ufff pomyślałam, ale ostatni model źle mi się kojarzył, więc dla pewnoeści spytałam czy mogę spróbowac na niej zagrać tak jak radziliście <lol2> koleś się na mnie jak na idiotkę spojrzał :D i zaczął tłumaczyć że mają te specjalne urządzenie do sprawdzania czy działa :D To ja mu na to: Tak tylko chciałam soprawdzić czy pozwalacoie pluć do harmonijek, jakby mi pan pozwolił to bym już była w wyjściu <lol2> facet się zacząś śmiać XD ale soiara heheh ale przynajmniej mam pewność :D :) pzdr
_________________
Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-09-24, 20:46    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Loli, bardzo dobrze zrobiłaś, zresztą kto temu nie jest przeciwny. ;) Ale hmmm... każdy myślę, że chciałby mieć przed sobą ze 20 harpów i móc popróbować brzmienia każdego i sobie podmuchać, jednak to tylko możliwe jak sobie zakupimy tyle harpów, bo testowanie w sklepie harmoszek przed zakupe jest be.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
milka8499

Posty: 2
Wysłany: 2010-01-27, 21:39    Re: Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Hej wszystkim. Jestem nowa i nawet nie wiem, czy zabawie dlugo na tym portalu, ale mam nadzieje,ze ktos bedzie mogl mi pomoc. Chcialabym kupic mezowi harmonijke, tylko sama sie na tym nie znam, a nie bardzo mam sie kogo zapytac. Wiekszosc sprzedawcow w sklepie nie ma pojecia. Czytalam rozne opinie na necie i zauwazylam,ze wiekszosc ludzi kupuje Hohnera ( czy jakos tak ), chociaz znalazlam i te nieciekawe opinie o tej marce. Nie mieszkam w Polsce, wiec tez nie bardzo mam pojecie jakie marki sa dostepne tam a jakie za granica. Bardzo bym prosila o pomoc, jaka harmonijke kupic, w jakiej tonacji, metalowa, drewaniana, plastikowa....
Moj maz lubi Ryska Riedla i wiem, ze kiedys gral na harmonijce, az dopoki jej nie zgubil :(
Prosze o pomoc i z gory serdeczne dzieki
Pozdrawiam
emi
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
beniamin82 


Wiek: 42
Posty: 59
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Zielina (Krapkowice)
Wysłany: 2010-01-28, 09:22    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Jeżeli mąż nie ma żadnej harmonijki to na pewno tonacja "C"
Jeżeli już grał to znaczy że harmoszki z wyższej półki szybko nie zepsuje.

Drugą rzeczą jest ile masz pieniążków do wydania.

Jeżeli w granicach 300zł to polecam Seydel 1847.
Nie mam co prawda tego modelu ale mam jego 6 kanałowe DEMO (BigSix) i gra się bajecznie łatwo.


Z średnich półek (do 150zł) to na pewno;

Drewniane:
Marine Band DeLuxe Hohner
Blues Harp Hohner
ewentualnie Marine Band (uwaga, jest nierozbieralna dla początkującego i podobno pęcznieje)

Plastik:
Special 20

Ja osobiście wolę drewnianie harmonijki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-01-28, 10:06    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Na pierwszą harmonijkę polecam Seydel Blues Session. Nauka na niej idzie wprost zadziwiająco szybko :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
beniamin82 


Wiek: 42
Posty: 59
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Zielina (Krapkowice)
Wysłany: 2010-01-28, 10:53    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

[quote="milka8499"]Moj maz lubi Ryska Riedla i wiem, ze [b]kiedys gral[/b] na harmonijce[/quote]

[quote="aansaa"]Na pierwszą harmonijkę polecam [/quote]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-01-28, 10:56    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

[b]beniamin82[/b], gratuluję spostrzegawczości.

"Kiedyś", czyli pewnie dawno temu, a jak się rzekło "talent nie praktykowany obumiera", nie?
Choć nie w każdym przypadku mowa o talencie. :)
Peace.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-01-28, 11:07    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Ansaa, niekoniecznie. Chyba wysuwasz za daleko idące wnioski.

Po pierwsze:
[quote="milka8499"]Moj maz lubi Ryska Riedla i wiem, ze kiedys gral na harmonijce, az dopoki jej nie zgubil :( [/quote]
Mogło to być np. rok temu. To aż nadto, żeby się przez ten czas poznać z milka8499 i założyć rodzinę ;) A przez rok się tak znowu nie zapomina... Poza tym skąd wiesz jak długo grał wcześniej i na jakim był etapie? A milka8499 może chce zrobić mężowi niespodziankę i dlatego nie ma się jak dowiedzieć wprost od niego.

Po drugie: ja nie grałem przez 13 lat... ale kiedy do tego wróciłem, to co prawda na początku było trochę drewnianie i sztywno, ale okazało się, że jednak sporo pamiętam. To jak jazda na rowerze. Pamięć motoryczna się nie zeruje
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Ostatnio zmieniony przez Młynek 2010-01-28, 11:16, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-01-28, 11:09    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Przepraszam za posty. Dzisiaj cokolwiek powiem/napiszę to jest odbierane źle, choć w zamyśle takie być nie miało, ale cóż... Korzę się. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
milka8499

Posty: 2
Wysłany: 2010-01-28, 20:11    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Dziekuje bardzo za podpowiedzi, maz gral na harmonijce jakies 4 lata temu, tylko nie wiem przez jak dlugo, bo wlasnie chce mu zrobic niespodzianke i jak tylko cos wspomne o tym instrumencie, to na pewno sie domysli o co chodzi bystrzacha :)
Dziekuje bardzo i postanowilam kupic Hohnera Blues albo ta Big River. eszcze raz dziekuje za zainteresowanie postem i podpowiedzi :)
Pozdrawiam
emi
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2010-01-28, 23:47    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

[quote="milka8499"]Dziekuje bardzo i postanowilam kupic Hohnera Blues albo ta Big River[/quote]

Oczywiście Blues Harp, a nie Blues Band? ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu