Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2010-01-27, 22:51    [Rada] Ćwiczenie na zwiększenie długości wdechów/wydechów.

Każdy boryka się z tym, że albo gramy i nam się płuca przepełniają przez co jesteśmy zmuszeni do używania akordów, czy też wypuszczanie powietrza innymi sposobami, aby pozbyć się nadmiaru powietrza. 8/ Lub też nasz wydech trwa za krótko. :razz: Razem z praktyką płuca są coraz pojemniejsze i uczymy się lepiej gospodarować powietrzem, ale mam ćwiczenie pomagające i naprawdę efektywne. Po jakimś czasie jego praktykowania będziemy mogli wydychać powietrze nawet przez 2 min. (a trochę krócej bardziej intensywnie - logiczne)

Poniżej przedstawiam jedno z takich ćwiczeń. Stosuje je się po ćwiczeniach na siłowni, ponieważ oddychanie jest tam bardzo ważne. O ile pojemność płuc jest większa kiedy np. trenujemy sport, w tym ćwiczeniu główny nacisk jest kierowany na sposób przeponę, by efektywniej zapełniać płuca powietrzem. Ćwiczenie proste, ale zapewniam efektywne. Dość słowa wstępu.

[b]Opis ćwiczenia:[/b]

Połóż się na plecach. :faint: Kolana ugięte, stopy i odcinek lędźwiowy kręgosłupa przylega do podłogi. Weź głęboki oddech przez nos, tak aby brzuch wypełnił się powietrzem i podniósł do góry na pięć do dziesięciu sek. Następnie wydychaj powietrze ustami przez trzydzieści lub więcej sek. , wciągając powoli brzuch. Wydmuchaj powietrze do maximum, aż mięśnie się skurczą i napną.

Taki trening prepony pogłębia i uspokaja oddech.


Zaznaczam, że nie jest to ćwiczenie na pojemność płuc (choć taki efekt też daje), ale na pracę przepony. będziecie mogli roić szybsze i głębsze wdechy i dłuższe wydechy, bo efektywniej napełniać swoje płuca będziecie. :medit:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 4 punkt(ów):
glazo, Wontrix, Bania, harryup
  
Odpowiedz do tematu