Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Thunderbird 

Wiek: 30
Posty: 3
Wysłany: 2010-01-27, 16:41    Kupiłem Bluesband'a - czy uczyć się od zera na nim?

Witam kupiłem harmonijkę firmy Hohner Bluesband, ale natknąłem się na krytyczne oceny na tym forum na temat owego instrumentu... Czy uczyć się na nim czy całkowicie odradzacie jego używanie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Puchaty 

Wiek: 32
Posty: 4
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-27, 16:58    Odp: Kupiłem Bluesband'a - czy uczyć się od zera na nim?

uważam że skoro już kupiłeś ją to na niej graj :) Musisz próbować i ćwiczyć:) ja mam Horner Blues Harp w tonacji G(kupiona 2 dni temu) i jestem zadowolony :) ma takie fajne niskie mięsiste brzmienie:) chociaż noszę się z zamiarem zakupu czegoś w C :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-01-27, 19:07    Odp: Kupiłem Bluesband'a - czy uczyć się od zera na nim?

Lepszy Bluesband niż Silverstar czy jakieś już całkiem chińskie "dzi". Ja zaczynałem od gorszych niż bluesband i przeżyłem :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Thunderbird 

Wiek: 30
Posty: 3
Wysłany: 2010-01-28, 10:27    Odp: Kupiłem Bluesband'a - czy uczyć się od zera na nim?

To super, wczoraj w pierwszy dzień nauczyłem się już grać pojedyncze dźwięki (gamę) no i nawet wychodzi mi już When the saints comin' :D

PS

W ogóle nie mogę opanować tej techniki "Thumb" - jest trudna i taki amator jak ja nieźle może napluć do środka xd
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2010-01-28, 20:10    Odp: Kupiłem Bluesband'a - czy uczyć się od zera na nim?

Tak jak mówią inni bierz bluesbanda w łapy i ćwicz :D

Też zaczynałem od bluesbanda i ten okres miło wspominam :D


Tylko pamiętaj-nic na siłę. Ćwicz jak często możesz i jak długo chcesz, ale bez przymusu. Dopóki ćwiczenia sprawiają Ci radość i satysfakcję będzie spoko, ale jak przez dłuższy czas będziesz robił coś na siłę, to może się okazać, że potem się zrazisz i guzik z tego będzie ;)
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Thunderbird 

Wiek: 30
Posty: 3
Wysłany: 2010-01-29, 00:34    Odp: Kupiłem Bluesband'a - czy uczyć się od zera na nim?

Cenne uwagi :) Tak się składa, że ja już się przyzwyczaiłem do takiej częstej walki z instrumentem, bowiem gram na pianinie od 5 lat, harmonijka to mój drugi instrument i muszę powiedzieć, że dzięki obyciu z nutami, gamami etc. wszystko łatwiej i szybciej wychodzi.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2010-01-29, 19:48    Odp: Kupiłem Bluesband'a - czy uczyć się od zera na nim?

W takim bądź razie pogratulować i życzyć Tobie powodzenia :D
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Damian Domański 

Wiek: 37
Posty: 55
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Strzelce Opolskie
Wysłany: 2010-02-01, 21:33    Odp: Kupiłem Bluesband'a - czy uczyć się od zera na nim?

Mi się wydaje że łatwiej się uczy na czymś lepszym, ale to moja subiektywna ocena :) Ja kupiłem Blues Harpa na początek w celu jego "zakatowania" (czasami ciężko to było nazwać nauką gry ;) ), mam go do dziś :) przydało by mu się tylko strojenie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu