Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
keyandharp 

Posty: 6
Wysłany: 2010-01-27, 15:06    [Pytanie] Jaka harmoszka?

Witam!

Mam pewien problem. Mianowice rodzice powiedzieli że kupią mi nową harmoszkę do 100 zł że mam sobie wybrać i mi zapłacą. I tu moje pytanie "Jaką harmoszkę Golden Melody,
Harpmaster, Marine Band , czy może jakąś inną? Proszę o poradę.

Z góry dzięki...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szaman69 


Wiek: 33
Posty: 174
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2010-01-27, 15:18    Odp: [Pytanie] Jaka harmoszka?

Ja polecam Harpmastera, ze wszystkich które miałem z niższej półki (a miałem Marinebanda, Special 20, Big River Harp no i Harpmastera) to harpmaster był najlepszy. Dobra szczelność, dobra barwa, polecam ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-01-27, 16:02    Odp: [Pytanie] Jaka harmoszka?

Będę podły i postaram się Ci pomóc.

Po pierwsze: piszesz „nową harmoszkę”. To znaczy, że już trochę grasz i jakąś harmonijkę posiadasz. Znasz, zatem jej wady i zalety. Zastanów się co Ci najbardziej przeszkadza w obecnie używanej harmonijce i będziesz wiedział jakie cechy są Ci potrzebne, żeby grać lekko łatwo i przyjemnie.

Po drugie: Czy grasz głośno czy cicho, dynamicznie, czy łagodnie. Nie mając kontaktu z wszystkimi harmonijkami które wymieniłeś znam je z opisu na forum i np. Golden melody ma delikatne szybko i ładnie reagujące stroiki ale właśnie z tego powodu mniej nadaje się do „ostrej” dynamicznej gry.

Po trzecie: czy grasz akordami? Suzuki ma strój niepredysponujący do takiej gry.

Po czwarte: Marine Band jest z założenia nie bardzo rozbieralna i np. regulacja stroików czy też ich strojenie jest raczej nie bardzo wykonalne (dla niektórych to duży minus – ja np. żeby grało mi się wygodnie reguluję stroiki pod „swój dmuch” i dopiero wtedy gra mi się komfortowo).

Po piąte: doznania estetyczne. Jakoś niezbyt komfortowo gra się na harmonijce, która nie podoba się grającemu, harmonijka ładna „uskrzydla” – tak jest w moim przypadku. W tym przypadku mając listę swoich „faworytów” musisz je obejrzeć i zdecydować.

Nie podam Ci zatem konkretnego modelu, bo napisałbym co mi pasuje a nie Tobie, ale jeśli odpowiesz sobie sam na postawione pytania będziesz wiedział wszystko po:
1. zapoznaniu się z opisami na forum dotyczącymi poszczególnych modeli
2. obejrzeniu zdjęć (np. dzięki wyszukiwarce grafiki google)
3. wzięciu w sklepie do rąk (niektóre wrażenia pojawią się dopiero wtedy).

Pozdrawiam

Medium
Ostatnio zmieniony przez Medium 2010-12-23, 11:38, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 3 punkt(ów):
keyandharp, Cadogan, MyszaK
keyandharp 

Posty: 6
Wysłany: 2010-01-27, 16:13    Odp: [Pytanie] Jaka harmoszka?

Dzięki +Medium dostajesz punkt za pomoc. Nie gram akordami, gram dynamicznie bo gram też na klawiszu i dynamike mam jakby wpojoną i nie umiem inaczej. Harmonijke rozbieram tylko czasem żeby ją przeczyścić ale to raz na 2 miesiące. Teraz mam Blues Banda i najbardziej denerwuje mnie to że "ciężko chodzi" oraz trochę trudno mi się po nim "przemieszcza" . Ale chyba najbardziej mi wpasuje Golden Melody. Ale prosze o dalsze rady żebym był w 100% pewien.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mattuch 

Wiek: 32
Posty: 9
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-01-27, 17:30    Odp: [Pytanie] Jaka harmoszka?

http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm

Punkt: "Strojenie" i "Korpus"

Po przeczytaniu wykluczysz Marine Band'a lub Golden Melody i Harpmastera.

Potem to już kwestia kupienia tego pierwszego, bądź przeczytaniu kilku opinii o tych drugich i podjęcie decyzji, a o nich są tematy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu