Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-01-23, 10:34    Głośniki

http://allegro.pl/item890...00_sprawne.html

Zdaje się, że Gussov w jednym z filmików mówił o takich głośnikach z dziwnym "cone" czyli kopułką w kształcie trąbki czy coś:)

Ponoć akurat z harmonijką fajnie to gada, mimo, ze gitarzyści je wycinają i zastępują zwykłą :)

Może komuś się przyda:)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-01-24, 14:40    Odp: Głośniki

Troszkę duże, bo 12 calowe i zdolne do wytrzymania dużej mocy (50 Watt) przez co może być trudno je przesterować. Ale kto wie, kto wie...
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-01-24, 15:31    Odp: Głośniki

Ale wiesz, głośniki przesterowujące się, zły znak, to obrzydliwie wręcz brzmi:)
Musiałyby mieć z 5 watt do takiego valve juniora np żeby je przesterować co znaczy mniej więcej tyle co przypalać akurat w przypadku głośników:)
Ogólnie- takiego epka to można by spokojnie (bez jaj mówię) wpinać pod kolumne 4 x 12" mocy powiedzmy 200 watt:) Mój kumpel miał takiego 5 watowego marshalla :)

To mogłoby brzmieć... ale mogłoby i nie. No cóż :) Ktoś może zaryzykuje i może zyska:)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-01-24, 22:17    Odp: Głośniki

Harry, w brzmieniu chicagowskim przesterowywanie się głośnika ma swój niemały udział, nie ma w tym nic "obrzydliwego".

Maciej, 12" jest jak najbardziej OK. Ja też mam taki, w Fenderze Blues Juniorze też jest 12"... Tylko na pieciowatowego epiego mogłoby być za dużo. poza tym gabarytami nie wejdzie ;) Ale do wzmaków 15-25 watowych jest w sam raz
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-01-24, 22:57    Odp: Głośniki

Ale jak to przesterowanie głośnika? jak to możliwe? przesterowuje się fala przecież, ale przez to , że sygnał na przedwzmacniaczu jest za wysoki... poprawcie mnie proszę, jeśli się mylę:) Przepraszam, jeśli błędnie napisałem, po prostu nie wyobrażam sobie przesterowanego głośnika, jeśli nie jest zamały i jeśli nie prowadzi to do jego spalenia.
Proszę o pomoc, mogę tego nie wiedzieć:)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-01-24, 23:26    Odp: Głośniki

No, i tu się zaczyna problem. Wychodzi mój brak wiedzy. Wiem, że tak jest (bo wyczytałem o tym w niejednym miejscu i z wiarygodnych źródeł), ale nie wiem dlaczego... Może ktoś inny wspomoże... No kurna, też mogę nie wiedzieć, nie?
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-01-25, 10:57    Odp: Głośniki

[quote="Młynek"]
Maciej, 12" jest jak najbardziej OK. Ja też mam taki, w Fenderze Blues Juniorze też jest 12"... Tylko na pieciowatowego epiego mogłoby być za dużo. poza tym gabarytami nie wejdzie ;) Ale do wzmaków 15-25 watowych jest w sam raz[/quote]

No taki głośnik z tego co mi wiadomo najlepiej reaguje na dynamikę, a także ma sporo przydatnoego dołu. Niestety z tego co udało mi się wyczytać, głośniki o dużej powierzchni mają zdecydowanie mniej tej "przydatnej góry", która pozwala łatwiej przebić się w miksie. Dobrym rozwiązaniem były by chyba 2 głośniki: 12" dla basu i dynamiki oraz 8" dla tych dobrych sopranów.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-01-25, 11:19    Odp: Głośniki

Tu się zgodzę w 100%.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-01-26, 14:45    Odp: Głośniki

albo kolumna 12" + 10" :) TO byłoby raczej idealne rozwiązanie:) bo 8 to znowu będzie miec dużo.... plastiku w brzmieniu.... tak moim zdaniem.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu