Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
trampek 


Wiek: 31
Posty: 1
Wysłany: 2009-10-10, 13:50    [Problem] Brak dźwięku na wdechu na 2

Od niedawna posiadam Marine Band C. Na wdechu na 2 kanale nie ma zupełnie dźwięku. Przeczytałam chyba wszystkie możliwe tematy o tym, jednak jestem totalnym laikiem, nie mającym wcześniej do czynienia z harmonijką, toteż nie posiadam odpowiednich narzędzi do rozkręcenia harmoszki. Jak mogę sobie pomóc w inny sposób? Ewentualnie, gdzie takowe narzędzia można kupić? Czym Wy rozkręcacie swoje harmonijki?
Z góry dzięki za pomoc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-10-10, 14:36    Odp: [Problem] Brak dźwięku na wdechu na 2

Stara dobra tajemnica 2 kanału, zanim rozkręcisz harpa spróbuj zrobić wdech na tym kanale przez jakąś rurkę/słomkę, jak się odezwie to wina techniki ( (2) jest na początku kłopotliwa w opanowaniu), a jak nie to trzeba będzie rozkręcić (właściwie rozłożyć bo MB są na gwoździe) i zobaczyć stroik.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-10-10, 20:43    Odp: [Problem] Brak dźwięku na wdechu na 2

Dział "Technika" pokazuje jak wydobyć dobry dźwięk z drugiego kanału. Ale tak w telegraficznym skrócie. Harmonijka musi być dość głęboko w ustach, plecy proste, gardło i tchawica otwarte szeroko, ustawione w jednej linii, oddech zaś głęboki, równy i spokojny. Założę się, że harmonijka jest w porządku, bo paru znajomych nauczyłem grania dwójki tą metodą. Narzekali na harmoszkę, ale ta była w pełni sprawna, winny był jedynie nieprawidłowy oddech. Trochę z nią powalczysz i będzie wszystko OK.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Bugaj 

Wiek: 50
Posty: 70
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: 100lica
Wysłany: 2009-10-20, 15:33    Odp: [Problem] Brak dźwięku na wdechu na 2

Jeżeli nie pomogło - to tutaj masz krótki instruktaż jak otworzyć Marinkę.
http://www.youtube.com/watch?v=fkqmXP9IVyg
_________________
Och, gdyby tak wszyscy ludzie Mogli przeżyć taki jeden dzień. Gdy wolność wszystkich ludzi zbudzi I powie: "Idźcie tańczyć, to nie sen"...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Buc

Posty: 2
Wysłany: 2010-01-19, 09:31    Odp: [Problem] Brak dźwięku na wdechu na 2

Witam, to mój pierwszy post na tym forum!

Nie chciałem zakładać nowego tematu, a problem, o którym pisze odnosi się również do braku dźwięku na wdechu na 2.
Problem tkwi w tym, że mój stroik jest wyłamany i nie wiem, co zrobić.
Czy istnieje możliwość dokupienia stroika i jego wymiany? Albo możliwość serwisowania? (harmonijka ma co najmniej 6 lat)
Na forum widziałem już temat o własnoręcznie zrobionym stroiku, ale obawiam się, że mogę jeszcze bardziej zaszkodzić mojej harmonijce.
Kupno nowej harmoszki nie wchodzi w grę, jestem emocjonalnie związany z moją Maryśką.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2010-01-19, 11:55    Odp: [Problem] Brak dźwięku na wdechu na 2

Stroik zawsze można założyć nowy, jednak może być problem z jego dostaniem. Najprościej i najtaniej wypruć go z jakiejś innej zezłomowanej harmonijki (szerokość musi być identyczna, długość taka sama albo trochę dłuższa, gdyż zawsze można przyciąć). Na stronie Gąszewskiego masz napisane krok po kroku jak wymienić stroik, nie jest to takie trudne jak się wydaje na pierwszy rzut oka.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Buc

Posty: 2
Wysłany: 2010-01-19, 16:32    Odp: [Problem] Brak dźwięku na wdechu na 2

[quote]Stroik zawsze można założyć nowy, jednak może być problem z jego dostaniem. Najprościej i najtaniej wypruć go z jakiejś innej zezłomowanej harmonijki (szerokość musi być identyczna, długość taka sama albo trochę dłuższa, gdyż zawsze można przyciąć). Na stronie Gąszewskiego masz napisane krok po kroku jak wymienić stroik, nie jest to takie trudne jak się wydaje na pierwszy rzut oka.[/quote]

Dzięki za info!
Da się gdzieś kupić detalicznie taki stroik?

Ma ktoś na zbyciu "zezłomowaną" harmonijkę Marine Band C? ;(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu