Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
wariat

Posty: 3
Wysłany: 2010-01-17, 19:59    Wybór harmonijki do ballad rockowych

Witam!
Jako, że to mój pierwszy post to chcę pochwalić całe forum. Macie tu naprawdę dużo ciekawych informacji, które mi, jak i napewno innym początkującym bardzo się przydają.


(wiem, że było mnóstwo takich tematów, ale jak każdy początkujący chcę zostać potraktowany indywidualnie.)


Ostatnio naszła mnie chęć na granie "na poważnie". Zabieram sie do kupna porządnego instrumentu. Zastanawiałem się nad hohnerem golden melody. Ale wyczytałem, jest dość nie trwały.
Teraz wacham się między secial20, a marine band.
Zaznaczam, że chcę grać bardziej pod rock i punk, np. Ciemna strona pomidora.
Prosze o rade co by się sprawdzało lepiej, jestem też otwarty na nowe propozycjie.



Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2010-01-17, 20:46    Odp: Wybór harmonijki do ballad rockowych

Tematów było milion to fakt, ale biorąc pod uwagę, że nie chcesz grać typowego bluesa to nie odeślę Cię odrazu do wyszukiwarki :P

Do sedna: odradzałbym marineband - bo puchnie to po pierwsze, a pozatym strój do typowego old-schoolowego bluesa. Do ballad pewnie bardziej nada się coś w stroju równomiernym albo kompromisowym (hmmm głowy to nie dam ale chyba właśnie specjal20 w takowym jest). Pozatym hmm... Suzuki Harpmaster?

Nooo ewentualnie możesz kombinować z bardziej folkowymi brzmieniami i przemyśleć harmonijkę typu tremolo - aczkolwiek właściwie brak materiałów do nauki w necie.
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
wariat

Posty: 3
Wysłany: 2010-01-17, 21:13    Odp: Wybór harmonijki do ballad rockowych

Dzięki, o special20 dużo słyszałem, ale o tym suzuki to nic. Jest na forum ktoś kto gra w tych klimatach?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-01-17, 21:15    Odp: Wybór harmonijki do ballad rockowych

Mi się zdarza aczkolwiek raczej siedzę w bluesie. Co do Suzuki Harpmaster - bardzo dobra harmonijka, nie wiem czy nie lepsza niż Special20 a w podobnej cenie. Lekka reakcja, dobre brzmienie. Z tym że wiadomo - strój równomierny, raczej nadaje się do melodii niż do i melodii i akordów.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
wariat

Posty: 3
Wysłany: 2010-01-17, 21:36    Odp: Wybór harmonijki do ballad rockowych

Dzięki za rady. Chyba zabiore sie na razie za speciala, jak na pierwszy instument i tak będzie wypas.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
beniamin82 


Wiek: 42
Posty: 59
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Zielina (Krapkowice)
Wysłany: 2010-01-17, 23:24    Odp: Wybór harmonijki do ballad rockowych

[quote="Landerw"]odradzałbym marineband - bo puchnie to po pierwsze, [/quote]

Mam marine band od listopada i nie zauważyłem żeby puchnięcie w czymkolwiek przeszkadzało (po godzinie grania drzewo wysunęło się może o milimetr).
Sony Boy Wiliamson II gra na Marine Band (widać na youtube). Adam Gussow gra tylko na Marine Band. A pierwsza "special 20" którą kupiłem nie gra czysto na trzecim kanale.

Pewnie zbieg okoliczności. fakt jest taki że być może łatwiej się nauczyć grać na Special20 bo ma większe kanały.
A strojenie ma chyba takie same jak MB, nawet stroiki te same.

Nie zmienia to jednak faktu że w tym przypadku należałoby podejrzeć na czym gra Steven Tyler i problem rozwiązany.

[ Dodano: 2010-01-17, 23:31 ]
w "Pink" Aerosmith, widać że Steven gra na Hohner Blues Harp MS. widać ceni drewno...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
dżyzas 

Wiek: 31
Posty: 5
Skąd: trzciamajka
Wysłany: 2010-03-10, 21:20    Odp: Wybór harmonijki do ballad rockowych

takie pytanie, jeśli gram z zespolem w strojeniu E-dur i posiadam harmoszke w takim tez strojeniu, to powiedzmy do solowek duzo potrzeba pol tonow itd? bo się pogubiłem... i drugie pytanko rysiek uzywal harmoszki w C-dur?
_________________
www.myspace.com/thesynki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-03-10, 21:42    Odp: Wybór harmonijki do ballad rockowych

Jak zespół gra w E to musisz mieć harmonijke w A raczej, chyba, że grasz w 1 pozycji... to wtedy możesz na harmonijce w E. Ale radzę A i zapoznać się z 2-gą pozycją, jest na forum napisane dużo o tym.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-03-10, 22:22    Odp: Wybór harmonijki do ballad rockowych

[quote="dżyzas"]rysiek uzywal harmoszki w C-dur[/quote]

Do niektórych numerów używał C, a do innych nie. Na Forum już też było to pisane.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Lozansky 


Wiek: 36
Posty: 46
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kargowa/Zielona Góra
Wysłany: 2010-03-11, 17:29    Odp: Wybór harmonijki do ballad rockowych

Wracając do Harpmastera. Jak minigunmen zaznaczył - bardzo dobra harmonijka, do grania melodycznego idealna. Gorzej, jeżeli chodzi o akordy. Sam, kiedy była moją jedyną harmonijką, zachwalałem jej brzmienie i na tej płaszczyźnie. Z czasem... kiedy ucho się wyrabia, słyszalne są jej braki. Szczególnie, kiedy mogę obecnie ją porównać z Seydelem Blues Session. Pozdrawiam ;)
_________________
- Suwalszczyzna to jest gdzieś w bok od Warszawy, tak? Przypomnij mi gdzie to jest dokładnie.
- Pojedziesz, to sam zobaczysz gdzie to jest.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-04-07, 21:19    Odp: Wybór harmonijki do ballad rockowych

Mam Sprcjala i Harpmastera raczej bardziej sobie cenię Harpmastera jenkak hohner nie jest zły :P jak byś chciał mogę coś zagrać na obydwu i sobie porównasz.
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chabi ^^ 

Wiek: 31
Posty: 31
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-04-13, 21:42    Odp: Wybór harmonijki do ballad rockowych

Ja natomiast odradzam hohnera... Za to bardzo polecam Suzuki. Wg. mnie harpmaster jest lepszy od speciala 20 (Marine Banda wogóle już bije na głowe) choćby dlatego, że nie miałem z nim jeszcze żadnych problemów. Łatwość wydobywania dźwięku jest na obu dość podobna, choć troszkę łatwiej mi się grało na Harpmasterze (w porównaniu z MB dużo łatwiej).

Więc ogólnie polecam Suzuki ^^
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-04-14, 21:03    Odp: Wybór harmonijki do ballad rockowych

Mam harpmastera w A i C. Jesteś pewien, że Marine Banda bije na głowę? No i... czy miałeś na myśli classic?
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chabi ^^ 

Wiek: 31
Posty: 31
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-04-15, 14:47    Odp: Wybór harmonijki do ballad rockowych

Miałem na myśli właśnie classic, bo na innych jego wersjach (Deluxe, Crossover) jeszcze nie grałem.

Marine Band... niezbyt szczelny, niezbyt wygodny, komfortem gry nie zachwyca, łatwością wydobywania dźwięku również. Trudno się o niego dba i potrafi spęcznieć. Nie jest również zbyt głośny... choć dźwięk ma rzeczywiście przyjemny.

No cóż... nie mówię, że Classic to jakaś niesamowicie zła harmoszka... ale również niczym się nie wyróżnia, a pod niektórymi względami zostaje nawet w tyle (w swoim przedziale cenowym).

Ot zwykła harmonijka, nic więcej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-04-15, 18:48    Odp: Wybór harmonijki do ballad rockowych

W zasadzie racja, ma masę wad. Ja je akceptuję za brzmienie :) Co do harpmastera to dobrze się na nim gra, tylko na dzień dzisiejszy wydaje mi się, że nie do końca umiem ją wyczuć. No ale jest dobra.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu