Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2010-01-01, 13:43    Na Allegro wzmacniacz dynacord twen lampowy

http://www.allegro.pl/ite...en_lampowy.html .
Nasz kolega Młynek ,wyrażał sie o nim bardzo pozytywnie , http://www.blues.com.pl/v...ed5a16016b35810 , więc może komuś podpasuje.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-01-01, 16:24    Odp: Na Allegro wzmacniacz dynacord twen lampowy

Na taką informację czekałem. :)
No to wlączam się do aukcji.
Jedno pytanko dla posiadaczy z FORUM tego cacka!
Na jaką kwotę oceniany jest taki wzmak na rynku polskim?
Wystarczy mi przedział cenowy.
Ceny za oceanem wydają się być niskie, ale doliczając transport, ubezpieczenie tudzież cło to już tak słodko nie wygląda. :?
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-01-01, 21:01    Odp: Na Allegro wzmacniacz dynacord twen lampowy

Dynacord jest niemiecki, więc za oceanem nie musi być tańszy. Ja dałem za swój 1200 zł. Z tym, że mój jest "Twen II", a to jest to chyba "jedynka" - ale to tylko lepiej, bo dwójka była dedykowana chyba pod organy elektryczne i musiałem wymieniać kondensatory na większą pojemność, bo miał za mało dołu.

Jak najbardziej polecam, daje piękne vintage' owe brzmienie. Poza tym Dynacord słynął z bardzo wysokiej jakości (fachowiec z branży nazwał tę firmę Mercedesem), więc nawet trzydziestoletni, przeżyje wszystkie dzisiejsze nówki. Konstrukcja point- to-point daje niemal nieograniczone możliwości modyfikacji. Kalkulując zakup, licz się tylko z wymianą lamp (nie liczyłbym na to, że ktoś sprzedaje z dobrymi; to jak wymiana oleju i świec w używanym samochodzie), poza tym wymiany mogą wymagać kondensatory elektrolityczne (po 30 latach mają prawo wyschnąć), choć nie muszą (u mnie oryginalne były dobre). Aha, i jeszcze jedno: jedyne, co w tym Dynacordzie się nie udało to głośnik - fabryczny jest fatalny. Ja do swojego wstawiłem Eminence Legend (taki, jak w Fenderach), ale najlepiej podobno brzmi na starym Weberze z magnesem Alnico i gładką membraną. Gitarzyści za nim nie przepadają, więc nie jest drogi, a podobno świetnie gada. Inny możliwość to Jensen, też z magnesem Alnico.

Więc policzyć dobrze koszty, dodać parę stówek na wspomniane powyżej prace - i brać!! w 1600 zł powinieneś się zmieścić ze wszystkim, a będziesz miał coś lepszego, niż Fender Blues Junior za 2700 zł.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-01-01, 21:35    Odp: Na Allegro wzmacniacz dynacord twen lampowy

Witam!
Lampy i elektrolity to sam sobie wymienię :) - uczyłem się kiedyś na lampach w Elektroniku w Sosnowcu - jak nie było jeszcze "krzemu" w szerszym zastosowaniu /lata 70’/. Czyli RBG mam z głowy.
A co do głośnika to się zobaczy w praniu - jak dobrze zagra to go nie będę ruszał.
Dziwi mnie to czerwone obicie obudowy. Nie znalazłem nigdzie takich - może przeoczyłem, a może to jakaś przeróbka właściciela.
A co do ceny to warto wiedzieć ile można dać!
– Zależy też ile konkurencja wylicytuje.

Pozdrawiam i życzę [i][b]Szczęśliwego Nowego[/b][/i] [i][b]Roku [/b][/i]Tobie i wszystkim Forumowiczom. :viva:
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-01-01, 22:53    Odp: Na Allegro wzmacniacz dynacord twen lampowy

Fakt, ja też to widzę pierwszy raz. Ale i inny szczegół się różni od mojego i tych, które widziałem: umiejscowienie panelu sterującego. Pierwszy raz widzę egzemplarz z panelem poziomo na górnej płycie. Dotychczas widywałem jedynie wersję z panelem na płycie czołowej, nad grillem głośnika. Widocznie powstawały różne odmiany... albo obudowa nie jest oryginalna, choć w takim przypadku powinno to być w aukcji zaznaczone. No chyba, że sprzedający sam nie wie, co tak naprawdę sprzedaje, może być i tak.

Jak się znasz na dłubaniu, to masz duży handicap - ja w tym jestem kompletna noga i musiałem korzystać z pomocy zaprzyjaźnionego fachowca. W razie czego podaj mi przez priva swój mail, to Ci podeślę schemat w pdf-ie i wszystkie uwagi na temat ewentualnych przeróbek. Mój też został zmodyfikowany, szczegóły tu:

http://www.blues.com.pl/viewtopic.php?t=10679

Pozdrawiam noworocznie

Młynek

P.S. Ten wzmak ma jeszcze jedną, ogromną zaletę - rasowy, vintage' owy wygląd ;) Zobaczyć zazdrosne spojrzenie kogoś, kto wtopił w kiepsko brzmiącą nówkę - bezcenne. Za wszystko inne zapłacisz kartą MAstercard
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Ostatnio zmieniony przez Młynek 2010-01-02, 15:25, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-01-02, 11:39    Odp: Na Allegro wzmacniacz dynacord twen lampowy

W YouTube'owych filmach HarpSuckera był jakiś Dynacord w czerwonej obudowie, więc i ta może być oryginalna.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2010-01-02, 13:51    Odp: Na Allegro wzmacniacz dynacord twen lampowy

Tutaj obrazek i opis oryginalnego pieca:

http://www.el-me-se.de/pdf_files/TWEN.pdf
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-01-02, 15:20    Odp: Na Allegro wzmacniacz dynacord twen lampowy

I wszystko jasne - mój jest z 1974-go, a ten z aukcji wygląda dokładnie jak ten, który w linku zamieszconym przez gmx, jest opisany jako produkowany do roku 1973... Nawiasem mówiąc teraz widzę, że buda ma identyczny kształt - jedynie odwrócili ją tyłem do przodu i teraz panel jest nad głośnikiem, a nie z tyłu. Mój wygląda dokładnie tak:

http://www1.gitarrebass.de/magazine/0307/kult.htm

Jak się przyjrzeć obudowie, to widać, że jest identyczna
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-01-02, 19:00    Odp: Na Allegro wzmacniacz dynacord twen lampowy

Szczerze mówiąc to jakoś razi mnie ta czerwona obudowa (Twoja Młynek bardziej mi się podoba - scenicznie wygląda bardziej rasowo).
Ale jakbym wygrał aukcję to i tak będę go lubił za ten niepowtarzalny dżwięk. :)
Zauważyłem na samym końcu opisu, że cena tegoż wzmaka w 1971r. była 430 DM.
Jeżeli wymiana DM na € była w Niemczech 1:1 to jest to ok 1600 PLN za nówkę - jak na dzisiejsze czasy.
Gorzej z przelicznikiem DM / złotówki w tamtych latach - to był majątek!
p.s. na razie jestem na aukcji na 1 miejscu :viva:
Aeroarte - dzięki za poparcie :)
Jeszcze jedno słowo o starzeniu.
Jeżeli chodzi o spr. techniczne dot. starzenia się elektrolitów, to faktycznie po tylu latach należało by je wymienić. Ale starzeją się również lampy. Katody tracą emisję tak już jest i nie ma na to innej rady jak je wymienić. I tu należałoby zrobić to razem z wymianą kondensatorów - wtedy też cały układ zachowuje proporcjonalnie te same parametry jak z fabryki. Widzę Młynek, że dobrze się orientujesz w elektronice i chwała ci za to, że dajesz rady nowicjuszom i całkowitym dyletantom. ;)
Pozdrawiam
Tel. i e-mail jest w moim profilu.
_________________
Keep breathing music ...
Ostatnio zmieniony przez Felix 2011-12-29, 14:46, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-01-02, 22:15    Odp: Na Allegro wzmacniacz dynacord twen lampowy

Haha, zawsze byłem mistrzem w udawaniu mądrzejszego, niż jestem :D To o elektrolitach, też mi podpowiedział fachowiec. Co do lamp - to żeby były w nim jeszcze oryginalne, wzmacniacz musiałby chyba nie grać... 36 lat intensywnego użytkowania (bo odmiennie do sprzętu audio, takie układy, permanentnie przesterowane, strasznie dostają po jajach), to chyba żadne by nie wytrzymały, nawet militarne. Ja do swojego wstawiłem na preampie NOS-y RFT (sparowane przez Zoltana, który mi poprawiał ten wzmak), a na końcówce ruskie 6П6 (38 PLN za parę, a brzmią całkiem przyzwoicie).

Co do czerwonej obudowy - nie jest tak źle, od przodu nie będzie jej widać (grill od głośnika zajmuje całą wielkość powierzchni czołowej). A na pocieszenie powiem Ci, że mój amp co prawda jest czarny, ale ma... czerwony pokrowiec ;)

Pochwal się, czy wygrałeś aukcję. Jeżeli tak - czego życzę, bo wzmak naprawdę jest dobry - to się kiedyś spikniemy.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Ostatnio zmieniony przez Młynek 2010-01-02, 22:19, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2010-01-02, 22:17    Odp: Na Allegro wzmacniacz dynacord twen lampowy

[quote="Felix"]Jeżeli wymiana DM na € była w Niemczech 1:1 to jest to ok 1600 PLN za nówkę - jak na dzisiejsze czasy. [/quote]

Z tego, co mi wiadomo, wymiana była 2:1. W każdym razie, z perspektywy czasu takie walutowe porównania są raczej pozbawione sensu, nawet przy tak stabilnej walucie, jaką była kiedyś marka niemiecka.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2010-01-02, 22:36    Odp: Na Allegro wzmacniacz dynacord twen lampowy

Może kogoś zainteresuje oferta z Niemiec: Dynacord Amigo


http://cgi.ebay.de/Dynaco...=item1c0f07f281
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-01-04, 20:56    Odp: Na Allegro wzmacniacz dynacord twen lampowy

No GMX
gratuluję ubiegłeś mnie w ostatniej sekundzie. :D
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2010-01-04, 21:03    Odp: Na Allegro wzmacniacz dynacord twen lampowy

hehe :)

Ależ były emocje. Byle żeby był sprawny.

BTW: Dynacord Amigo,z tego samego okresu, poszedł na niemieckim ebay'u za 291 euro, wiec chyba dobra cena za Twena.

[ Dodano: 2010-01-04, 21:06 ]
Ale chodzi jeszcze na allegro Fender Champion 110 za 500 zł.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Miki_2008 


Posty: 51
Wysłany: 2010-01-04, 21:23    Odp: Na Allegro wzmacniacz dynacord twen lampowy

No ładnie, też obserwowałem aukcje i się spóźniłem :D Myślałem, że jak wejdę na forum to zobaczę Felixa z Dynacordem, a tu gmx wygrał na końcówce. Daj znać jak się sprawuje :)
_________________
Chociaż kiepsko gram i tak love moją harmonijkę :D
Moje Blowin in the wind na YouTube
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-01-04, 21:39    Odp: Na Allegro wzmacniacz dynacord twen lampowy

No masz, a ja się nie wtrącałem, bo przeczytałem temat pobierznie i myślałem, że ustąpiliście jednemu z Was :D No nic, czekamy na recenzję.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-01-04, 21:46    Odp: Na Allegro wzmacniacz dynacord twen lampowy

GMX - z tą sprawnością to jest tak jak ze starym samochodem, może być dobry do czasu.
Ale jak znam sprawę to możesz jeszcze deczko dołożyć na części i robociznę, bo po tylu latach to nie wierzę, żeby elektrolity nie powysychały. Ponoć jest tam taki jeden trójsekcyjny, który jest ciężko dostać - bo dawno nie jest produkowany. Tak samo z lampami, które tracę po czasie emisję katody.
Ja jestem chowany jeszcze na lampach i tu nie mam problemu z robocizną, a i części da się wykombinować od różnych urządzeń.
35 lat w elektronice robi swoje.
Co do ceny to jest to odczucie indywidualne. Sprzęt jest warty tyle ile za niego dasz!
A ceny z niemieckiego rynku to relatywnie nie odpowiadają tym w naszym kraju.
Pisał o tym wcześniej Młynek.
Oczywiście można trafić na niezłe okazje.
Mam nadzieję, że będziesz zadowolony z zakupu czego ci życzę.
p.s.
Szczerze mówiąc to wołałbym TWEN II. Poczekam jeszcze, co jakiś czas wpadają na aukcje jakieś wintage.
_________________
Keep breathing music ...
Ostatnio zmieniony przez Felix 2011-12-29, 14:47, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-01-04, 22:10    Odp: Na Allegro wzmacniacz dynacord twen lampowy

[quote="Felix"] bo po tylu latach to nie wierzę, żeby elektrolity nie powysychały. Ponoć jest tam taki jeden trójsekcyjny, który jest ciężko dostać - bo dawno nie jest produkowany.[/quote]
Zaprawdę powiadam Ci: nie bądź niedowiarkiem :D Choć trudno to sobie wyobrazić, w moim dinie ten kond wciąż jest oryginalny. I jest sprawny. Ale fakt, że może byc różnie - znajomy musiał wymienić... Niestety, chwilowo nie mam z nim kontaktu, ale przy okazji go zapytam, jak sobie z tym poradził - czy da się to gdzieś wyrwać, czy musiał kombinować z zamiennikami, a jeśli tak, to w jaki sposób.

gmx - gratuluję. Kupiłeś go po bardzo dobrej cenie. Życzę Ci tylko, żeby okazał się sprawny. Ale na wymianę lamp i głośnika, ewentualnie kondów elektrolitycznych i tak się przygotuj ;)
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-01-04, 22:14    Odp: Na Allegro wzmacniacz dynacord twen lampowy

Głośnik wygląda na całkiem przyjemny, ma mały magnes, co powinno mu dać tej przydatnej góry, pozwalającej się przebić. Z kolei duża powierzchnia zapewni dół. Jest gładki, więc powinien się ładnie przesterowywać.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-01-04, 22:22    Odp: Na Allegro wzmacniacz dynacord twen lampowy

W moim oryginalny miał membranę karbowaną... I był kompletnie do dupy. Tzn. był w 100% sprawny, ale charakterystykę miał niewiele lepszą od słuchawki telefonicznej i to z automatu ze starej budki :? Ale ten od gmx-a to jest wcześniejszy model, więc może ma inny głośnik . Ja na tym zdjęciu na allegro szczerze mówiąc nie umiem zobaczyć membrany.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2010-01-13, 17:46    Odp: Na Allegro wzmacniacz dynacord twen lampowy

Co do mojego Dynacorda:

Oddałem go do przeglądu i wnioski są następujące:

- Do wymiany wejście jack, ale to niski koszt.

- Lampy oryginalne, już wysłużone przez co piec gra cicho - muszę zatem wymienić wszystkie 5.

- innych usterek nie stwierdzono.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-01-13, 20:20    Odp: Na Allegro wzmacniacz dynacord twen lampowy

EZ81 to lampa prostownicza - kosztuje grosze.

6V6 - możesz kupić zachodnie, z tym, że expert odradzał mi JJ, natomiast śmialo można wstawiać Sovteki czy Svetlany. A ja u siebie mam ruskie 6П6 - brzmią całkiem nieźle, a kosztowały... 38 zeta za parę :)

natomiast 12AX7 na preamp - tu mogą być np. JJ. Spróbuj na allegro wyczaić enerdowskie RFT, są świetne. Rozważ też zastosowanie zamiast dwóch 12AX7 pary złożonej z jednej 12AX7 i jednej 12AU7 (inaczej odpowiednio ECC83 i ECC82). ECC82 ma mniej gainu, przez co amp mniej sprzęga i można go mocniej odkręcić.

Z tymi różnymi producentami i jakością ich lamp jest, jak mi wyjaśnił fachura, taka historia, że po prostu różne firmy mają różną tradycję, stąd różny know-how. Żeby robić dobre lampy, trzeba kilkudziesięciu lat doświadczeń w produkcji. Stąd np. ruscy robią bardzo dobre 6V6, 6L6 i różne ich klony - bo one wszystkie miały zastosowanie militarne, a tego jeszcze w ZSRR tłukli na potęgę. Więc są w tym po prostu dobrzy. Natomiast 12AX7 takiego zastosowania nie miały, więc ich nie robili. Zaczęli stosunkowo niedawno (jakieś 10 lat temu), żeby mieć pełny asortyment, ale po prostu nie mają jeszcze doświadczenia - są na etapie nauki. Z kolei dokładnie odwrotnie jest np. z JJ - robią dobre 12AX7, ale ich 6V6 są kiepskie.

ja się na tym nie znam, ale powyższy wywód pochodzi od niejakiego Zoltana - gościa, który we wzmacniaczach lampowych siedzi bez mała ponad 40 lat i naprawdę się na tym zna.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2010-01-13, 21:05    Odp: Na Allegro wzmacniacz dynacord twen lampowy

Wymieniłem preampy na 2 Sovteki 12ax7. Reszty na razie nie ruszałem. Z czasem je wymienie na młodsze.

Piec po rozkręceniu trochę głośno chodzi, ale to pewnie wina zużytych 6v6.

Reszta śmiga bez zarzutu. Jak będzie więcej czasu to postaram się coś nagrać.


Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-01-14, 00:23    Odp: Na Allegro wzmacniacz dynacord twen lampowy

Witajcie!

Mo widzisz gmx, moje przewidywania się sprawdziły , z wymianą lamp itp podzespołów.
A co do:
Młynek napisał/a:
Rozważ też zastosowanie zamiast dwóch 12AX7 pary złożonej z jednej 12AX7 i jednej 12AU7

- to nie wiem czy to dobre rozwiązanie? ponieważ w lampy w końcówkach mocy się PARUJE ! - dobór u producenta i zaleca się je o jak najbardziej zbliżonych parametrach.
Zresztą we wzmacniaczach z tranzystaorami w ukladzie tzw. przeciwsobnym też się PARUJE.
Taka już uroda takich stopni mocy.
Chyba, że jest to jakiś "knif" zawodowy na podstawie działań empirycznych. A jeżeli tak Młynek to masz moje poparcie. :)
p.s.
Odgrzebałem ostatnio w moich zabytkowych książkach LAMPY ELEKTRONOWE Niemcewicza (Katalog) duuuuuża kniga! [ 660 lamp ]
_________________
Keep breathing music ...
Ostatnio zmieniony przez Felix 2011-12-29, 14:47, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-01-14, 07:46    Odp: Na Allegro wzmacniacz dynacord twen lampowy

12AX7 to lampy przedwzmacniacza, nie stopnia mocy :) Ale oczywiście, ze powinny być sparowane. Tak mówi zacna teoria. A życie - jest życiem :D Tak, jak sie słusznie domyśliłeś - to jest patent odkryty na drodze eksperymentów, opisany w weilu miejscach i dość znany wśród harmonijkarzy. U siebie też tak mam: 12AX7 na pierwszej pozycji, 12AU7 na odwracaczu fazy.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-01-14, 12:51    Odp: Na Allegro wzmacniacz dynacord twen lampowy

A zdarza się, że z niektórych wzmaków, które wymagają dwóch żarówek, użytkownicy wyjmują jedną. O dziwo piec działa, nie wybucha, choć jego brzmienie się zmienia. W ostatnim video [b]Harpsuckera[/b] jest taki patent.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-01-19, 18:44    Odp: Na Allegro wzmacniacz dynacord twen lampowy

Ciekawe, czy ktoś ma schemat takiego dynacorda...
Swoją drogą - dawno mnie tu nie było:) Witam więc ponownie:)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-01-19, 19:28    Odp: Na Allegro wzmacniacz dynacord twen lampowy

Ja mam. Jak potrzebujesz - mogę przesłać.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-01-21, 13:35    Odp: Na Allegro wzmacniacz dynacord twen lampowy

bardzo chętnie:) Na e-mail?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu