Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Revel

Posty: 2
Wysłany: 2010-01-12, 16:24    Początki nauki

Witam, otóż uczę się gry na harmonijce diatonicznej, tonacji C już drugi dzień. Posiadam pewne problemy z grą, gdyż trudno mi jest grać pojedyncze dźwięki, udaje mi się to lecz jest wtedy za duży odstęp między samymi dźwiękami. Jaki jest najlepszy sposób by "wyczuć" kanały, by nie trafiać pomiędzy? Poza tym, jakim sposobem jest najlepiej poruszać ustami po harmonijce, przesuwając usta po niej, czy oddalać usta i "przelatywać" do następnego kanału?

P.S. Chciałbym się też spytać, ile wam zajęła 'nauka' wygrywania pojedynczych dźwięków?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Przemek 


Posty: 80
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2010-01-12, 16:39    Odp: Początki nauki

[quote="Revel"]Jaki jest najlepszy sposób by "wyczuć" kanały, by nie trafiać pomiędzy?[/quote]
Ćwiczyć. Wszystko przyjdzie z czasem.
[quote="Revel"]przesuwając usta po niej, czy oddalać usta i "przelatywać" do następnego kanału[/quote]
Ja na początku odrywałem usta ale teraz przesuwam je po harpie. Jest mi tak wygodniej.
[quote="Revel"]ile wam zajęła 'nauka' wygrywania pojedynczych dźwięków?[/quote]
Nie pamiętam dokładnie ale ok 2-3 tyg.
_________________
Charytatywna wyszukiwarka
Charytatywne klikanie
Zbyszek pomocnik
Wspieraj naukę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-01-12, 16:40    Odp: Początki nauki

Jest pewien stary, wypróbowany sposób: musisz wziąć wiadro wody i zamknąć się z nim w piwnicy. Kiedy cała woda z wiadra wyschnie (nie wolno wylewać ani wypijać), to będzie ten czas.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2010-01-12, 17:55    Odp: Początki nauki

[b]Młynek[/b], to się nadaje na bash`a :D Panie [b]Revel[/b]! Było! czytać trzeba!
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-01-12, 19:35    Odp: Początki nauki

To nie moje... gdzieś przeczytałem. Ale spodobało mi się ;D
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
romangasior

Posty: 1
Wysłany: 2010-01-13, 16:26    Odp: Początki nauki

[quote="Przemek"][quote="Revel"]Jaki jest najlepszy sposób by "wyczuć" kanały, by nie trafiać pomiędzy?[/quote]
Ćwiczyć. Wszystko przyjdzie z czasem.
[quote="Revel"]przesuwając usta po niej, czy oddalać usta i "przelatywać" do następnego kanału[/quote]
Ja na początku odrywałem usta ale teraz przesuwam je po harpie. Jest mi tak wygodniej.
[quote="Revel"]ile wam zajęła 'nauka' wygrywania pojedynczych dźwięków?[/quote]
Nie pamiętam dokładnie ale ok 2-3 tyg.[/quote]

Uczę się gry na Harmonijce dość długo ,ale z przerwami i ni w zab nic mi nie wychodzi. Nie potrafię zagrać zwykłej mielodji. Czy ja naprawdę jestem taki kiepski ,czy ktoś może mi podpowiedziec co zrobić?? REKIN
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
glazo

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-13, 17:28    Odp: Początki nauki

Zdaje mi się, że po prostu za mało ćwiczysz. Mimo, że wiele osób twierdzi, że harmonijka to jeden z prostszych instrumentów do nauki to jednak trzeba stale dopracowywać umiejętności. I nie popełniać mojego błędu, czyli próby już na początku grania górnolotnych melodii. Zaczynamy od "Wlazł kotek" itp.!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2010-01-13, 17:30    Odp: Początki nauki

A jak układsz usta do pojedyńczych dźwięków? To jest w tej chwili podstawa, naucz się je grać nie używając dziubka który naprawdę utrudnia jeśli nie uniemożliwia dalszą naukę. Jeśli chodzi o to jak to zrobić to był już temat, chyba w dziale technika, tam jest wszystko opisane. Potem zorientuj się w rozkładzie dźwięków (najlepiej zapamiętaj je "słuchowo", tabów nie polecam) i zacznij składać melodyjki.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2010-01-13, 21:04    Odp: Początki nauki

mi ok. 2 tyg.

Wystarczy ćwiczyć, każdy miał z tym problem na początku i się wściekał jak można czysto trafić w kanał.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu