Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-01-11, 21:18    [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Już kilka razy spotkałem się z opinią, że poziom wykonania u Hohnera coraz niższy (... że Chiny, itp.)

Co o tym sądzicie?
(ja jestem "świeży", pierwszy harp w lipcu, więc nie mam porównania, ale jest tu sporo wytrawnych wyg, więc zapraszam do opiniowania)

A może to ogólna tendencja (tzw. optymalizacja produkcji), może wszystkie firmy mają podobny problem?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
glazo

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-11, 21:30    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Sporo osób mówi też o tym, że warto przerzucić się na Seydle dlatego też chętnie bym poznał charakterystykę porównawczą kogoś kto styknął się zarówno z Hohnerem jak i Seydlem, żeby przy kupnie kolejnej harmonijki nie brnąć w coś co nie ma przyszłości.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-01-11, 21:36    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Mi trudno powiedzieć bo seydla mam tylko jednego, dużo hohnerów, dużo tombo... 2 suzuki. Hohnery mają to do siebie, że gra się na nich dobrze z tego względu, że czuje się je w ręku jakby... jak łopatę, jak się dobrze czuje ciężar narzędzia to dobrze się pracuje. Dużo hohnerów mi nie przypadło do gustu. Natomiast Seydel ten jeden co mam, jest jaknajbardziej OK. Tombo też.. a Suzuki wymiatają. Szczerze mówiąc Seydle to z całą pewnością lepsze harmonijki niż wszystkie MSy od hohnera ale żaden seydel nie jest tak dobry jak Marine Band... Bardzo względna rzecz, trudno powiedzieć cokolwiek. Hohnery to dobre i tanie harmonijki ale jeśli ktoś chce byc pewien że trafi na dobry egzemplarz to niech sobie kupi coś innego. Zaznaczam przy tym, że to moja opinia, do której mam prawo, z tego względu, że każdy ma inne doświadczenie i na innym sprzęcia grał oraz czego innego od harmonijki oczekuje.

PS: a pisałem już, że mam special20 2 sztuki, w tej samej tonacji, różnica jest ogromna, więc produkty wydawane przez hohnera są nierówne....
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-01-11, 23:02    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Przychylam się do opinii, że jakość Hohnerów spadła. Natomiast trochę mnie skręca, gdy czytam takie autorytatywne stwierdzenia, jak: "[i]żaden seydel nie jest tak dobry jak Marine Band[/i]" :mad: Na pewno żaden??? Seydel 1847 też nie??? Chyba się ktosik cosik zagalopował... ;) Podobnie nie zgodzę się z opinią, że "[i]Seydle to z całą pewnością lepsze harmonijki niż wszystkie MSy od Hohnera[/i]": Seydel Blues Solist w moim rankingu stoi >>z całą pewnością<< zdecydowanie niżej, niż choćby Blues Harp MS, nie mówiąc już o Meisterklasse MS! Co nie zmienia postaci że nowe modele zarówno BH, jak i MK są zdecydowanie gorsze, niż starsze... szczególnie dotyczy to Meisterklasse. Podobnie ze wszystkimi innymi.

A ja, mimo problemów z jakością, pozostaję wierny Hohnerom. Przyzwyczaiłem się i po prostu najbardziej mi pasują. Za optymalne rozwiązanie dla siebie uważam MB classic / S20 do rzadziej używanych tonacji, czyli G, Bb, E, F, Es (MB do niższych, S20 do wyższych. Tak mi podpowiada doświadczenie). Natomiast częściej używane tonacje (A, C, D) wypełnię MB deluxe. Bardzo mi się podobał Crossover, ale to trochę drogo póki co. Może kiedyś stanieje, to wówczas chetnie... Bo brzmi super. No, ale nie o tyle lepiej od deluksiaka, o ile jest droższy... Z kolei Lee Oskar wybitnie mi nie leży. A mój kolega gra tylko na tym i nie chce słyszeć o innej harmoszce. To rzecz naprawdę indywidualna.

Do niższych modeli Seydela się zraziłem, natomiast w przyszłości mam zamiar szarpnąć się na 1847 - choćby po to, żeby sie przekonać, czy rzeczywiście jest taka rewelacyjna.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-01-12, 20:04    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Mówiąc o Marine Band miałem na myśli to jak podoba mi się osobiście jej brzmienie.
Poza tym pisałem - Seydla mam tylko jednego więc wypowiadam się w zakresie mojego doświadczenia, więc proszę mi tutaj nie tutać. Trochę czytania ze zrozumieniem (dodam też że z dystansem) jeszcze nikogo o gorączkę i wymioty nie przyprawiło. Jesteśmy prawie wszyscy dorośli, traktujmy się jak dorośli. Jeśli wypowiadam się na temat harmonijki to mógłbyś już mając tak przeogromne doświadczenie wpaść na to, że to jest kwestia gustu i każdemu co innego leży. Powiedziałem co ja sądzę, zgodnie z tematem. Jeśli Ci się to nie podoba... zachowuj to dla siebie, to będziemy wszyscy szczęśliwi a dyskusja będzie spokojna i na poziomie. Ewidentnie nie przeczytałeś w całości ani nie zrozumiałeś mojego posta.

PS: Stary, przecież to nie jest debata o wycofanie wojsk z Iraku, troche luzu.... :/

PS2:
Nie napisałem nic o heringach, jak narazie grałem tylko na black blues i stawiam go wyżej niż seydel blues solist pod względem łatwości grania, natomiast brzmieniowo podoba mi się mniej niż marine band. Jak do tej pory najlepsze wrażenie zrobiła na mnie Suzuki Bluesmaster i Harpmaster (jak na plastik). Wracając do hohnerów, mam ogromną nadzieję, że ta kultowa i doceniana przez wielu harpiarzy - marine band - nie zejdzie na psy jak niektóre egzemplarze innych hohnerów.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Ostatnio zmieniony przez minigunmen 2010-01-12, 20:50, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-01-12, 20:47    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Oj chłopie, i kto tu się nadyma? Napisałem jedynie, że mnie trochę skręca, jak czytam zamykające jakąkolwiek dyskusję zdania typu: "[i]każdy x jest lepszy od jakiegokolwiek y[/i]". To moja opinia i mam do niej takie samo prawo, jak Ty do swojej. Więc nie wyjeżdżaj z wymiotami czy brakiem czytania ze zrozumieniem i nie insynuuj braku poziomu, bo to po prostu niegrzeczne. A już sugerowanie, że jak mi się coś nie podoba, to mam to zachować dla siebie, jest tyleż kuriozalne, co nie na miejscu. Jesteśmy na forum dyskusyjnym, a nie u cioci na imieninach, gdzie można tylko "ąłkę przez bibąłkę".

Poza tym ostatnio dopiero co spotkaliśmy się w miejscu, gdzie ktoś dawał innemu rady prowadzące wprost do zniszczenia instrumentu. Tam jakoś nie uznałeś za stosowne zachować dla siebie swojej opinii... i bardzo dobrze zresztą. Więc bądź konsekwentny. A jezeli ktoś zasugeruje się Twoją opinią i kupi sobie cały komplet Seydeli, a potem się okaże że mu nie pasują (tak, jak mnie dobre, skądinąd, Tombo)? To będzie OK?

Jak sam napisałeś - trochę luzu. Pozwól, że ktoś będzie miał inne zdanie, a nawet, o zgrozo! ośmieli się wykazać, że Twoje wypowiedzi są zbyt daleko idące. Personalnie Cię nie zaatakowałem w żaden sposób, czego już nie można powiedzieć o Twojej odpowiedzi.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-01-12, 20:59    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

W zasadzie to miałem na myśli - zwracając się do Ciebie - dokładnie to co napisałeś, że oczekujesz ode mnie. Dziw natomiast bierze, że chyba tylko my dwaj między sobą mamy takie nieporozumienia. Najwyraźniej jakiś uraz po tym "zachwycacie się sami sobą" czy jak to tam było...

Jeśli ktoś kupi cały komplet Seydeli a potem się okaże, że mu nie pasują, to przede wszystkim jego zła decyzja, bo opinie bierze się z dystansem. To, że ktoś kupi wszystkie Suzuki jakie są na rynku bo napisałem że Suzuki wymiatają - też byłoby głupie. A że napisałem że lubię Marine Band i ktoś kupiłby zestaw marine bandów - też byłoby głupie. Wydałem opinię niejednoznaczną bo takie miałem odczucie i tak je opisałem.
Nie uznałem, za stosowne zachować dla siebie swojej opinii bo w tamtym wypadku miałeś rację, natomiast tutaj dystans, którego oczekiwałem już nawet zaznaczając to w swojej wiadomości, całkowicie pominąłeś.

Jaknajbardziej nie mam nic przeciwko temu, że masz inne zdanie, nigdzie nie powiedziałem, że się temu sprzeciwiam.. ALE: moje wypowiedzi nie były zbyt daleko idące, bo jak już powiedziałem - zaznaczyłem, że trudno mi powiedzieć jednoznacznie. Znowu się kłania brak dystansu. Przepraszam, że jeszcze raz o tym mówię ale tak jest i z tego powodu w dyskusji odczuwam ciągle dyskomfort kiedy dochodzi do Twoich komentarzy na temat moich wiadomości.

Jeśli uznałeś że insynuuję brak poziomu, to kolejna Twoja błędna interpretacja - z braku dystansu.

Sorry za offtopic.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
glazo

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-12, 21:34    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Powróćmy do tematu panowie. Konflikty są niewskazane. Nam chodzi o wyrażenie swojego zdania i każdy ma do tego prawo, niezależnie od tego, czy drugi się z tym zgadza.
Szczególnie, że im więcej osób się wypowie tym bardziej dokładne można wysnuć wnioski z tego.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2010-01-13, 00:11    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Panowie...
Po pierwsze, nie traktujmy nazbyt poważnie zdań napisanych pół żartem, pół serio.
Po drugie, nie pierzmy na forum "starych brudów".
Po trzecie, unikajmy osobistych wycieczek, po co nam to?

A co do jakości Hohnerów - w przeciągu 3 lat sam jakiegoś znacznego pogorszenia nie zauważyłem. Moja 7-letnia Silverka jest oczywiście dużo lepsza od tych 3-letnich, no ale tam powód jest oczywisty: przeniesienie interesu do Chin. Jak jest z modelami z wyższej półki - trudno mi powiedzieć, aczkolwiek słyszałem już wiele skarg na ich chimeryczność.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
DavidS 


Wiek: 31
Posty: 52
Skąd: Lipnica Wielka
Wysłany: 2010-01-13, 11:50    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

W ProHarpie sie zdziera lakier, efekt jest fatalny.
_________________
Czym jest dla mnie muzyka? Wszystkim...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-01-13, 12:59    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

No to akurat było zawsze, w starych modelach też. Mam gdzieś kilkunastoletniego PH i też jest obdarty. Nie wiem jak z lakierem na pokrywach innych modeli, ale podejrzewam, że też może po czasie złazić. A czy fatalny ten efekt? Niektórzy lubią, kiedy z daleka widać, że instrument ma swoją historię... Niektórzy gitarzyści sztucznie postarzają swoje gitary, żeby robiły wrażenie vintage' owych. Nazywają to bodajże relixem.

Jak nie chcesz mieć z tym problemu, to kupuj nielakierowane :)
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2010-01-13, 13:00    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Co do tańszych modeli to niestety ich produkcja przeszła chyba w 100% do Azji, natomiast wydaje mi się że modele ze średniej i wyższej półki zaczynają być coraz mniej opłacalne. (z tego co widzę Hohnery ostatnimi czasy drożeją, przynajmniej we Wro, kiedyś MB kosztowała 75 złotych, teraz wołają prawie 90). Za podobną cenę można dostać takie same, albo i trochę lepsze modele Seydla czy Suzuki.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-01-13, 14:09    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Kiedyś Euro było po 3,20 a teraz jest koło 4... Nie wiem jak Suzuki, ale jedyny Seydel za mniej, niz stówę to Blues Solist... A ten w mojej opinii jest od marynki gorszy. Oczywiście, to moja opinia...
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
chaniak 


Wiek: 30
Posty: 17
Wysłany: 2010-01-13, 17:59    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Młynek Blues Solist kosztuje 110 zeta, czyli nie mniej niż stówe. Ja osobiście uważam, że Hohnery były, są i będą dobre. Mam MBDx i Goldenke i uważam ,że to bardzo dobre harpy. Co prawda nie mogę porównywać Hohnera do Seydla bo żadnego nie mam, ale mam Tombo Folk Bluesa w cenie podobnej jak MBDx i oprócz tego, że marinka trochę pęcznieje jest o niebo lepsza. Na Goldence ucze się robić overblowy i nieżle mi to idzie. Na Tombiaku ledwo robie podciągi a na MBDx i GM robi się je bajecznie łatwo. Nie wiem czy jakość Hohnerów bardzo spadła przez ostatnie lata bo gram dopiero pół roku,a oba harpy są prawie nowe. Nie wypowiem się więc czy ich jakość spadła ale uważam, że są baaaardzo dobre.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-01-13, 20:23    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Zapomniałem napisać: Obawiam się, że problem chińszczyzny dotyczy też takich harpów jak Hohner Blues Harp, mam starszego w tonacji F i kupionego w sierpniu, też w tonacji F, ten nowszy ma gorsze brzmienie, regulacja przy obu jest taka sama, stroiki na tych samych wysokościach... A mam tak mniej/więcej wiaderko używanych folkbluesów od tombo, w różnych tonacjach, jakość jest "bardzo równa", nawet tych zabitych i naprawionych. Mam nadzieję, że mi się przy nastęnym zakupie nie trafi kolejna taka harmonijka. Najpierw Special20, potem bluesharp...
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Bluesmaster 


Wiek: 53
Posty: 43
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-08-13, 11:23    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

W mojej Golden Melody którą właśnie kupiłem musiałem szlifować krawędzie płytek stroikowych bo ktoś chyba zapomniał tego zrobić w fabryce. Nie wiem tylko czy to oznaka pogorszenia jakości bo to moja pierwsza harmonijka Hohnera..

Na pudełku był napis "Made in Germany".
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ajneck 


Wiek: 57
Posty: 188
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2010-08-28, 03:49    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Posiadam dwa chromatyki HOHNERA z serii Standard Line.Pierwsza-CHROMONICA 64,kupiona chyba w 1993 roku jest bez zarzutu. Drugą,SUPER CHROMONICA 48 kupiłem za radą pana Zygmunta Zgrai w 2004(chciałem tak bardziej pod Tootsa Thiellemansa).Jest fajna,odpowiada mi brzmienie,otwory i suwak ale jest niezbyt szczelna.Mocniejsze dokręcenie ustnika nie pomaga-suwak zaczyna ciężej chodzić.Poza tym na blaszce suwaka są wyżłobienia od pracy,muszę go częściej rozbierać i czyścić.
Ale jednak pozostanę przy HOHNERZE,bo ta SUZUKI z drewnianymi pokrywami,na której gra Gregoire Maret,mniej mi odpowiada brzmieniowo.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-28, 12:29    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Do Bluesmaster:
Napis może i jest ale prawdą jest, że stroiki do harmonijek Hohner są produkowane w Chinach a sama harmonijka składana jest faktycznie w Niemczech.

Kiedyś grałem tylko na Golden Melody, jednak w pewnym momencie poświęcałem więcej czasu na poprawianie nowej harmonijki niż na ćwiczenia. Może ktoś lubi ciągłe szlifowanie czy centrowanie stroików ale ja wolę grać :)
Nie wiem jak jest teraz, bo od 3 lat rozstałem się z tą firmą i teraz mogę po prostu tworzyć muzykę!

Pozdrowienia
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-08-28, 18:29    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Ja trafilem na niezla goldenke, ale mam big river harp... noi jeden kanal, to po prostu na overblow slychac jak uderza stroik o plytke. Straszne to jest. A i tak, przygialem je, zeby overblowowac. I zwykle raczej nie mam z tym problemu.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Bluesmaster 


Wiek: 53
Posty: 43
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-12-01, 12:36    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Hej Bart,

Coś musi być na rzeczy z tymi chińskimi stroikami bo właśnie złamał mi się jeden po dwóch tygodniach rozgrywania nowej Marine Band Deluxe "D". Dziwi mnie to ponieważ akurat ten model ma opinię szczególnie wytrzymałego a ja dodatkowo zgodnie z zaleceniem producenta nie przeciążałem jej zbyt silnym zedęciem. Właśnie dodałem opinię na tym forum w temacie MBDx z szerszym opisem.

Pozdrowienia!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-01, 15:04    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Być może trafiłeś na wadliwy stroik albo Hohner coraz bardziej tnie koszty...
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-07-11, 20:23    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Być może ktoś uzna, że odkopuję dinozaura, ale nie to mam na celu.
Dzisiaj, przeglądając w internecie pewien serwis aukcyjny zobaczyłem dziwną harmonijkę którą aż sprawdziłem, czy mają w ofercie jakiegoś sklepu w Polsce: http://www.sklepakord.pl/...0-dzwiekow.html
Nie byłoby w tej harmonijce nic dziwnego, gdyby nie:
- walther produkuje harmonijki victory (to te, które sprzedaje Lidl)
- pokrywy tej harmonijki to ... Marine Band (niestety "tyłka" nie widać, więc wypowiedzieć się ciężko który classic, czy De luxe).
- nigdzie nikt nie informuje z czego jest korpus (przypuszczalnie tworzywo sztuczne, ale mogę się mylić; dlaczego myślę, że to tworzywo - za chwilę)
Ponieważ mam przerobione pokrywy z Marine Band Classic by były osadzone na MS'ie widzę, że płytki stroikowe są węższe i są to prawdopodobnie MarineBandowskie płytki stroikowe.
Ale skąd "Chiński Marine Band" z otworami z rozstawem MS'ów niedokładnie trafionym w "głębokość" (są trochę za daleko osadzone od kanałów - płytki za bardzo "sterczą" z pod pokryw)?

Swoje poszukiwania w necie chyba zakończyłem znajdując ten artykuł:
http://www.gluckman.com/ChinaHarp.html
Ta firma to jednocześnie Huang, Suzuki (chińskie), Star, Victory, Lark, Shanghai, Friendship i Walther (być może jeszcze kilka innych artykuł jest z 1994 roku).
Teraz już wydaje mi się, że możemy być pewni, gdzie w Chinach umieścił produkcję Hohner. Oprócz stroików bez wątpienia wykonywane są tam pokrywy i przypuszczam, że również korpusy (przynajmniej te z tworzyw sztucznych - stąd podejrzenie, że w tej Victory korpus z tworzywa podobnie jak w innym bardziej znanym Walterze czy harmonijce typu Lidl; do tego dziwnie ten korpus przypomina korpus Folkmastera - przynajmniej rozwiązaniem konstrukcyjnym).

Być może te harmonijki są składane w Trossingen, ale mam niemal pewność, że z części i podzespołów (płytki stroikowe i pokrywy niektóre korpusy również) z Chin. Wydaje mi się również, że Chińczycy wykorzystują to, co dostali, by produkować też swoje wyroby mniejszym kosztem (tłoczniki, formy wtryskowe, etc.).

Ponieważ jak już wspomniałem rozstaw otworów jest MS-owski przypuszczam, że i części do MS'ów są tam też robione. Zapewne tak samo: stroiki, płytki stroikowe, korpusy z tworzyw, pokrywy.

Dla mnie osobiście mit o niemieckich harmonijkach od Hohnera został obalony.

Korpusy drewniane - na razie nie wiem, ale chyba nie bez przyczyny jest to, że Marine Band Crossover ma korpus z Bambusa który jako materiał jest chyba bardzo łatwo dostępny w Chinach. Jeśli moje przypuszczenia są słuszne to również drewniane/bambusowe korpusy są "Made in China".

W chwili obecnej nie dziwi mnie już brak niektórych części do niektórych modeli i kłopoty z ich nabyciem przy transporcie z Chim statkiem ok. 30 dni. Nie dziwi mnie też spadek jakości harmonijek Hohnera (przy odrzucie braków na poziomie 5 procent i tak masowej produkcji przy zatrudnieniu 500 osób). Do tego wyraźnie piszą, że od 1988 roku współpracują z Hohnerem!

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Ostatnio zmieniony przez Medium 2011-07-11, 22:42, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Gladias
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-07-11, 21:57    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Jasny gwint. Zaszokowałeś mnie i utwierdziłeś w moich przekonaniach, które były dotychczas chwiejne.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-12, 08:32    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Uważam, że trzeba się kierować jakością a nie krajem produkcji.
U Hohnera jakość marna, ale coraz więcej chińskich produktów ma świetną jakość przy niskiej cenie np. noże Sanremu czy gitary LAG :)
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-07-12, 08:50    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Bartoszu, uważam dokładnie tak samo jak Ty, ale o harmonijkach Victory (te z Lidla) czy Suzuki Folkmaster, albo Walther nie mam bardzo dobrego zdania. A to są wyroby z tej samej fabryki.

Gdyby Chińczycy (którakolwiek z firm) zaczęli produkować na poziomie np. Suzuki seria professional i w cenie kilkukrotnie niższej bym się nie zastanawiał na czym grać.

Pozdrawiam

Medium

Dodano:

Belcanto to również ta sama firma. Porównanie Harmonijek Belcanto Blues do Hohnera Blues Band (zwróćcie szczególną uwagę na opakowanie zestawu harmonijek).
http://malymuzyk.pl/pl/be...nych-7-szt.html
http://www.gitarownia.pl/...s-Band-Set.html
Opakowanie wg mnie różni się jedynie nadrukiem - Hohner, haftem - Belcanto.
Sama harmonijka myślę, że różni się jedynie grawerem na pokrywach.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-07-13, 10:19    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Posiadam ponad 6 letniego Big River Harpa w G i mimo że jest to instrument dość oporny (podobno ten model w tej tonacji tak ma), to gra się lepiej niż na egzemplarzu w C kupionym parę miesięcy temu od którego grają lepiej nawet moje BLUESBANDY. Bardzo mi się chce nowego harpa kupić ale na Hohnera jakoś kurde szkoda mi kasy, na zadowalającego Seydelka kasy mi brak...
W każdym razie Hohner to już nie to co kiedyś, niestety...
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2011-07-13, 13:57    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Ciekawe tylko czy ktos z listy endorserow zauwazyl jakies zmiany w jakosci.
Bo co by nie mowic to liste swiatowego formatu harmonijkarzy maja pokazna:

http://www.hohnerusa.com/index.php?379

Swoja droga co dzisiaj nie jest produkowane w Chinach?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-16, 23:30    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Sięgając pamięcią wstecz, to grałem prawie wyłącznie na Golden Melody od 2000 do 2007.
Zużyłem sporo ponad 100szt, więc mam niejaki pogląd na zmiany w jakości.
Najlepsze były GM z nitami zamiast śrubek, te ze śrubkami były też niezłe ale do 2006r potem było coraz gorzej. Na 10szt GM musiałem majstrować przy 4 lub 5szt, czyli prawie połowa była do odesłania producentowi.
Może to była jakaś felerna seria, nie wiem, ale zwyczejnie zraziłem się, tym bardziej że jako zawodowy muzyk nie mogłem czekać 1,5 roku na tonację Bb czy Eb.

Korespondując z kolegami z USA czy Francji mam nieodparte wrażenie że Hohner może wysyłać do Polski po prostu drugi sort harmonijek (co wcale by mnie nie zdziwiło, wystarczy porównać te same kosmetyki wyprodukowane w Polsce i Niemczech czy słodycze).

Jakoś mam wrażenie że cięgle narzekam na Hohnera, w wychwalam harmonijki Seydel :D
Chciałbym napisać dobrą opinię o firmie Hohner, ale trudno mi coś znaleźć.

Może w nowym modelu Thunderbird wprowadzą wyższą kontrolę jakości. Ciekawa harmonijka i dobrze wykonana jak sądzę :)

Pozdrawiam obiektywnie :)
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-07-17, 09:26    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Z tym drugim sortem to może być prawda, być może wysyłają nam takie harmonijki, jaką niemcy wysłali rok temu pomoc dla powodzian - same niezdatne do użycia śmieci, typu niewyprana bielizna i nie do końca zużyty lakier do włosów.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-07-26, 06:57    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

:)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu