Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
DavidS 


Wiek: 31
Posty: 52
Skąd: Lipnica Wielka
Wysłany: 2010-01-09, 19:35    [Problem] Hohner Special 20 A - głośny kanał

Mój Special gra na 5 kanale na wdechu zdecydowanie głośniej, agresywniej i co za tym idze brzydziej od innych. Brzmi to podczas grania jakiejś melodii fatalnie, a wyciszanie go poprzez słabsze wdychanie jest zbyt uciążliwe. Jaka jest przyczyna? W czym problem?
_________________
Czym jest dla mnie muzyka? Wszystkim...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-01-09, 19:40    Odp: [Problem] Hohner Special 20 A - głośny kanał

Przede wszystkim prawdopodobnie na całej harmonijce grasz za mocno i agresywnie, przez co na 5 jest już masakra jak "przydepniesz". A to że harmonijka na 5 kanale na wdechu gra głośniej to tylko wrażenie, wynikające z tego, że to troszkę wyższy ton, wysokie robią wrażenie głośniejszych. No i na 5 na wdechu nie da się zrobić podciągu, stroik wydechowy wogóle nie ulega ruchowi powietrza w tą stronę więc więcej siły idzie na stroik wdechowy. To normalne, że ten kanał Ci tak gra, nie bój się :) tylko graj delikatniej na całej harmonijce.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-01-09, 21:24    Odp: [Problem] Hohner Special 20 A - głośny kanał

Technika, technika. Zbyt mocne zassanie na 5. powoduje, że wzbudzasz więcej górnych częstotliwości. Efekt jest taki, że wydaje się głośniejszy (miernik by wcale nie pokazał głośniejszego dźwięku) i do tego bardziej agresywny. Trzeba wyrobić sobie prawidłowe oddychanie i będzie grało jak należy. [b]minigunmen[/b], pozwolisz, że sprostuję Twoją wypowiedź? Podciąg można wykonać na KAŻDYM kanale, także piątce. Będzie to co prawda małe obniżenie, bo różnica między stroikiem wdechowym a wydechowym to pół tonu, ale jednak możliwe, a wartość samego obniżenia będzie nieco większa niż ćwierć tonu. Little Walter w [b]Juke'u[/b] stosuje tę sztuczkę obniżając piątkę o taką "ćwiartkę".
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-01-09, 21:28    Odp: [Problem] Hohner Special 20 A - głośny kanał

Proszę bardzo :) Nie chciałem mu mieszać.
Harmonijka to delikatny instrument a (4) i (5) najłatwiej zabić, jeśli chcesz grać dynamicznie to nie możesz łączyć tego z silniejszym przepływem powietrza.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
DavidS 


Wiek: 31
Posty: 52
Skąd: Lipnica Wielka
Wysłany: 2010-01-10, 12:20    Odp: [Problem] Hohner Special 20 A - głośny kanał

OK dzieki:) nawet jak gram na całej ciszej to rzuca się to w oczy, ale wasza odpowiedź mnie usatysfakcjonowała:)
_________________
Czym jest dla mnie muzyka? Wszystkim...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu