Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor
Wiadomość
Revel

Posty: 2
Wysłany: 2010-01-03, 18:24    Początek..

Witam, otóż od dość dłuższego czasu zastanawiam się nad nauką gry na harmonijce. Zatem, nachodzą również plany kupna owej harmonijki.
Wyczytałem, że do nauki najlepsze są harmonijki diatoniczne w tonacji 'C'. Szukałem w internecie 'ciekawych' (tanich, gdyż mam tylko 15 lat i wiele pieniędzy nie mam, więc wyznaczyłem sobie limit do 50 zł.) propozycji, znalazłem tylko jedną, która sprawiała mnie dość dobre wrażenie(TRAVELLER HOHNER), lecz i tak nie mam doświadczenia, zatem nie zamierzam ryzykować.

Chciałbym poprosić, aby przedstawił ktoś tu kilka harmonijek, których ceny sięgają co najwyżej 50 zł.

Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-01-03, 18:30    Odp: Początek..

Od 50zł są w zasadzie 2 przedziały, nie ma nic około 50zł za wyjątkiem Hering Free Blues. Tak więc.. albo kupisz coś za 2 dychy i się zniechęcisz do grania albo coś za 7 albo 8 dyszek. Może warto cierpliwie dozbierać troszkę i kupić harmonijkę za 70 albo 80zł, na której będzie Ci się bardzo dobrze grało. Co do hohner traveller to to samo co Silverstar, czyli bardzo przeciętna harmonijka a nawet utrudniająca wiele technik.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-01-03, 18:32    Odp: Początek..

Hohner Traveller to dokładna kopia harmonijki Silver Star, o której napisano już tu tony. Jedyna różnica to jeansowy pokrowiec i wyższa cena. Oprócz Silvera w tej cenie dostaniesz jeszcze Blues Banda, czy Heringa Free Blues. Za jakieś 60zł kupisz już całkiem przyzwoitą Hohner Alabama Blues, będącą tańszą kopią Big River Harpa (poza grawerunkiem nie różnią się niczym). O wszystkich tych harmonijkach napisano już na Forum, więc temat zamykam.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi