Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor
Wiadomość
xqwzts

Posty: 5
Wysłany: 2009-12-25, 12:22    Jaka harmonijka na początek?

Witam!

Najpierw powiem ze to forum jest bardzo dobre i dowiedziałem się wiele o harmonijce :) .

Do rzeczy:

Mam 15 lat i zastanawiam się nad kupnem harmonijki ale od początku.
Rok temu zacząłem naukę na gitarze elektrycznej(później klasycznej) by potem przejść na gitarę basową. Bas mnie urzekł po prostu i chciałem go kupić. Pogadałem z moim bratem - gitarzystą. Powiedział mi ze skoro mamy gitary w domu to mam się uczyć a jak mi będzie wychodzić to zobaczymy. No ale właśnie. Na gitarę nie umiem żadnych kawałków (proste melodie), na bas nauczyłem się paru piosenek, ale gdy grałem na prawdziwej gitarze basowej w sklepie muzycznym, poczułem że to może być nie to. I tu nadchodzi harmonijka. Gdy byłem mały ciotka mi pokazała harmonijkę (chyba oktawową patrząc z Wikipedii), ale nie w głowie było mi granie. Wczoraj na Wigilii dziadek miał harmonijkę oktawową i zagrałem na niej. Spodobało mi się to nawet a rodzina była pod zachwytem, mimo iż nic nie umiałem. Nawet zapowiedzieli ewentualne dofinansowanie do kupna harmoszki :) . O basie nie chcą słyszeć, bo mam trochę słomiany zapał i nie chcę odłożyć gitary za 1000 PLN w kąt po paru dniach/tygodniach. Na harmoszce mi się nawet spodobało. Dowiedziałem się że są jeszcze inne typy harmonijek. I tu moje pytanie: Wszyscy polecają diatoniczne w tonacji C, wiec pewnie taką wybiorę. Czy harmonijka to instrument dla mnie? Zawsze myślałem że można grać tylko ludowe piosenki ale widzę że da się zagrać wszystko. Ile kosztuje przyzwoita harmonijka, jaki sklep w Internecie do polecenia, jakie harmoszki?

Proszę o odpowiedź i wybaczyć mą chaotyczną wypowiedź :) .

Wesołych Świąt.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-12-25, 12:52    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Od 70/80zł kupisz już bardzo przyzwoitą a za 90 już bardzo bardzo :) Choć niektórzy wolą droższe. Harmonijka to instrument raczej dla każdego. Co do tego jaka harmonijka konkretnie - poszukaj na forum, ta kwestia już była rozpatrywana :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
xqwzts

Posty: 5
Wysłany: 2009-12-25, 13:01    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Zawsze mi się wydawało że harmonijka to instrument do grania pieśni ludowych itp. i dlatego odpychała mnie od siebie. Jaka będzie najlepsza harmonijka na początek? I w jakim sklepie internetowym? Mieszkam blisko Krakowa ale nie mam kiedy jechać.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-12-25, 13:30    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Już był taki temat ;) No ale nie szukaj, Special20 albo Marine Band, choć ja radzę raczej Marine Band, mimo że niektórzy nie lubią tego, że drewno pęcznieje.. mi nie pęcznieje. A można też zacząć od Golden Melody.

Co do tego co można grać, myślę, że bluesa na harmonijce pokochasz jeśli się w niego zagłębisz i będziesz dużo słuchał.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2009-12-25, 14:07    Odp: Jaka harmonijka na początek?

ja na poczatek kupilem sobie MBDx w C i bardzo sobie chwale. Ladne brzmienie, nie puchnie tak, jak zwykly MB (moj MBDx przy tongue blockingu niestety troszke puchnie). Bendingi ladnie wychodza. Co do overbendingow sie nie wypowiem, bo to zbyt odlegly temat jeszcze jak dla mnie.

Harmonijke kupilem na allegro od uzytkownika "harmoniusz".

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
xqwzts

Posty: 5
Wysłany: 2009-12-25, 14:48    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Ciotka mi pożyczyła harmonijkę tremolo TOMBO 16. Grać na niej i się uczyć czy od razu kupować harmonijkę diatoniczna?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-12-25, 16:57    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Jeśli chcesz grac na diatoniku to kup diatonika :D

Ja na start miałem Blues Band-a (kosztuje 25-30zł). Niektórzy mówią, że to wyrób harmonijkopodobny, ale skoro jak sam mówisz masz słomiany zapał z reguły, to to będzie jak dla Ciebie idealny zakup :D

Bo jak uznasz, że harmonijka to jednak nie to- straciłeś tylko 3 dychy a nie dajmy na to stówę, a jak Ci się spodoba to i tak później sam za pierwsze uzbierane pieniądze zakupisz coś porządniejszego :D . Ja np, potem zakupiłem sobie Blues Harpa i powiem szczerze dobry sprzęt jak dla mnie :D

Tylko początki były trudne, bo harpy z drewnianym korpusem mają to do siebie, że płytki z mocowania stroików są nieco bardziej wychylone od korpusu, przez co osoba dopiero rozpoczynająca z owymi harpami przez pewien okres ma problemy (owe płytki drażnią strasznie usta), ale tak jak mówię przez pewien okres, bo potem to jakoś tak się przestawisz że będzie tzw. git :D
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
xqwzts

Posty: 5
Wysłany: 2009-12-25, 17:34    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Dzięki za dobre rady. W jakim sklepie internetowym kupować harmonijki?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2009-12-25, 18:48    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Temat zbiorowy znajdziesz tutaj: http://forum.harmoszka.co...atek-vt5656.htm
Te pytania pojawiały się wiele razy. xqwzts, używaj szukajki, nazywaj swoje tematy zgodnie z regulaminem i stosuj się do zasady: jeden temat - jedno pytanie/problem.
Archiwizuję i pozdrawiam.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi