Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-12-18, 21:25    [Pytanie] SUPERLUX D-112C - mikrofon dynamiczny

Czy to jakiś nowy wyrób, czy też znany na rynku muzycznym sprzęt?

Cena mikrofonu jest niewygórowana. :)
Jaka jest wasza opinia o tym?
Może ktoś z Was ma i używa tego mika.

http://www.thomann.de/pl/...deb65e70c4cd176

Czy warto w to zainwestować?
Proszę o rzeczowe wypowiedzi.
_________________
Keep breathing music ...
Ostatnio zmieniony przez Felix 2011-12-29, 14:51, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-12-18, 21:30    Odp: [Pytanie] SUPERLUX D-112C - mikrofon dynamiczny

http://www.harmoszka.com/...z-vt1761,30.htm

Tutaj masz moją opinię o tym mikrofonie :) Warto, jak zależy Ci na nówce to tak, z tym że dla mnie zadowalające brzmienie ma stary tonsil, którego kupiłem za 2 dychy... ale superlux ma potencjometr, długi kabel no i jest bardziej profesjonalny jeśli chodzi o zastosowanie - dedykowane dla harmonijki.

PS: od tego czasu, kiedy tamto pisałem moja opinia się nawet poprawiła, bo umiem ten mikrofon lepiej "zgrać" z piecem oraz... próbowałem go na lampiakach i byłem bardzo zadowolony. Poleca go harpsucker z youtube i używa do testowania pieców.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-12-18, 22:04    Odp: [Pytanie] SUPERLUX D-112C - mikrofon dynamiczny

Przeczytałem te opinie. :)

A jak długo grasz na nim? Czy nie kusiło cię żeby go dopracować tzn. dorobić złącze gniazda zamiast długiego kabla
który jest mniemam niewygodny przy transporcie? :/

Zmyliło mnie jedno zdanie sprzedawcy, że przenosi wiernie brzmienie harmonijki"
co zinterpretowałem jako brzmienie bez przesteru przypominając bardziej mika "Audix FireBall"
ps.
No w lipcu, to ja jeszcze nie byłem na HARMOSZCE
_________________
Keep breathing music ...
Ostatnio zmieniony przez Felix 2011-03-21, 09:10, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-12-18, 22:10    Odp: [Pytanie] SUPERLUX D-112C - mikrofon dynamiczny

To zdanie o wiernym przenoszeniu brzmienia jest tylko nieścisłe ale nie błędne. no i przester jest cacy. Gram na nim od lipca, na różnych różnistych piecach próbowałem, to bardzo dobry mikrofon zarówno jak na taką cenę jak i bezwzględnie. Nie kusiło mnie przerabianie, bo raz, że jest gwarancja a dwa, że nie wiem komu taki kabel przeszkadza, chyba komuś kto chciał ten mikrofon wcisnąć do gaci do tylnej kieszeni... kabel po zwinięciu zajmuje mało miejsca, poza tym co za różnica, czy transportujesz kabel odłączony czy podłączony do mikrofonu, jak i tak potrzebujesz miejsca na oba? :) W każdym razie ta cecha, że kabel jest na stałe nie powinna mieć wpływu na decyzję o kupieniu tego sprzętu.
Od jakiegoś czasu gram akustycznie, więc mikrofon wtedy leży ale nie pozbędę się go, bo jest dobry, często mam okazje na nim przysiarczyć :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PigeonBlues 


Wiek: 42
Posty: 4
Skąd: Bytom - Miechowice
Wysłany: 2009-12-18, 23:17    Odp: [Pytanie] SUPERLUX D-112C - mikrofon dynamiczny

To dobry mic jak za ta cene. Gram na nim na jamach i jestem zadowolony. Jedyny minus, ktory troche mnie drazni to niemoznosc wypiecia kabla z mikrofonu (jest na stale). Ale ogolnie polecam. A oto probka (pewien band z Singapuru), wokalista i harmonijkarz zarazem gra wlasnie na Superluxie podlaczonym do Fendera Pro Juniora http://www.youtube.com/watch?v=N9AF9Vwph04 pozdr
Ostatnio zmieniony przez PigeonBlues 2009-12-25, 15:39, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-12-19, 20:52    Odp: [Pytanie] SUPERLUX D-112C - mikrofon dynamiczny

Również mam same przyjemne doświadczenia z tym mikrofonem. Ogrywałem go w sklepie muzycznym i przyrównywałem do Shure'a 520DX i działał co najmniej poprawnie. Fajne brzmienie, dobrze siedzi w dłoniach, przesterowuje jak trzeba, choć nieco różni się charakterystyką od Shure'a.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-01-05, 22:01    Odp: [Pytanie] SUPERLUX D-112C - mikrofon dynamiczny

No i wreszcie mi dowieźli nówkę SUPERLUXA D-112C :)
Pierwsze wrażenie:
Mikrofon solidny ( jak na chińszczyznę <Taiwan>) to i tak dobrze.
Jest on w metalowej obudowie - trochę ciężki [650g], ale z rąk nie wypada.
Duża wkładka dynamiczna z przełożeniem impedancji na trafie.
Fajny stabilny potencjometr z punktem balansowym w środku regulacji.
Długi kabel 6m x 6 mm fi.
Brzmienie na zwykłym "tranzystorze" czyste i mięsiste.
Przydałoby się wypróbować na jakimś lampiaku. :harp:

p.s. nie przesyłajcie nigdy towarów firmą kurierską OPEK - dziady do kwadratu. :?
To co miało "iść" 24 h szło 6 dni.
_________________
Keep breathing music ...
Ostatnio zmieniony przez Felix 2011-03-21, 09:11, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-01-06, 20:27    Odp: [Pytanie] SUPERLUX D-112C - mikrofon dynamiczny

Co do OPEK - potwierdzam, kumpel kupił namiot, który miał mieć na woodstock, nie dowieźli, pojechał z pożyczonym PRLowskim dziadostwem przez nich.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2010-07-26, 11:19    Odp: [Pytanie] SUPERLUX D-112C - mikrofon dynamiczny

[color=#000000]Witam,

niedawno zakupiłem mikrofon o którym mowa w temacie. Kupiłem go z niemieckiej strony THOMANN'a i kosztował mnie 203 PLN. Jednakże doszło 20 euro za wysyłkę plus koszty przelewu do niemiec i zryczałtowane koszty przelewu banku niemieckiego i łącznie wyszło tego 300 PLN. Ale wysyłka poszła piorunem. Szybciej niż międzykrajówki. Ale dosyć o sprawach marginalnych. Powiem coś o samym mikrofonie.

Brzmienie, uznaję za bardzo dobre. ładny soczysty przester z niewygórowaną ilością wysokich tonów. Brzmienie rasowe i mocne. Dużym plusem jest jego solidna budowa i korpus wykonany z metalu. Masa 630g dla jednych jest wadą a dla innych zaletą. Osobiście uważam to za zaletę gdyż czuję, że mam coś w dłoni. Kolejnym plusem jest regulacja poziomu głośności i jego charakterystyczne "wskakiwanie" na sodkową regulację. Jest to bardzo przydatne podczas grania w zespole. Wadą z kolei jest kabel wmontowany na stałę. Zgadzam się z przedmówcą, żę tak czy inaczej kabel zawsze idzie w parze z mikrofonem i trzeba go ze sobą zabrać, ale kabel to pierwsza rzecz, która się psuje i zużywa, bo po kablu często się stąpnie, o coś zahaczy albo sięgo przytrzaśnie. Jeśli jest wmontowany na stałę to nie można go wymienić i właśnie dlatego jest to wada. Ale mimo to kabel jest solidny i nie przepuszcza szumów.

Podsumowując jest to bardzo dobry sprzęt za takie pieniądze. Brzmienie jest bardzo dobre ale nie idealne. Jest troszkę jakiegoś charczenia ale nie sprawia to większego problemu przy grze mocnego blues-rock'a

Pozdrawiam i polecam

Mieszko "Trojden" S.[/color]





[img]http://a1.images6.thomann.de/pics/bdb/192640/1362542_800.jpg[/img]
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2010-07-26, 11:47    Odp: [Pytanie] SUPERLUX D-112C - mikrofon dynamiczny

Jakiś czas temu zakupiłem (również w Thomannie) ten mikrofon i potwierdzam opinię Trojdena.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-26, 12:45    Odp: [Pytanie] SUPERLUX D-112C - mikrofon dynamiczny

Ja mam około rok, gram akustycznie ale lubię go czasem użyć, cacuszko. Gada całkiem konkretnie.

http://w402.wrzuta.pl/audio/8MoYFJXCDu0/superlux

Tutaj bawiłem się troszkę, to nie utwór żaden więc weźcie poprawkę na brak kompozycji i trochę błędów. Odkurzyłem go pierwszy raz od kilku miesięcy i grałem tutaj pierwszy raz elektrycznie od dawna. Nawet nie umiałem głupiego vibrato równo zagrać :D Bo w graniu elektrycznym i przy pewnym oporze jaki stanowi uszczelniony uścisk gra się inaczej pewne rzeczy. (pod koniec już się trochę przyzwyczaiłem) Moim zdaniem brzmi fajnie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-07-26, 15:08    Odp: [Pytanie] SUPERLUX D-112C - mikrofon dynamiczny

Ja mam od Maja b.r. - patrz info powyżej!
Z perspektywy czasu to jest on deczko za duży do moich rąk i trochę za ciężki.
Faktycznie to wygląda jak wersja p. panc. - po rozwinięciu kabla może służyć jako niezły atrybut obronny! :hihi:
Waga 630g. jest razem z kablem.
Dla porównania Astatic Jt-30, (którego również posiadam) z wkladką Shure CM waży około 400 g.
A łącznie z kablem i dwoma wtykami waży 560 g.Mimo iż podobna wielkość, a jkakby lepiej "klei się do łapek". :)
_________________
Keep breathing music ...
Ostatnio zmieniony przez Felix 2011-03-21, 09:11, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-26, 15:14    Odp: [Pytanie] SUPERLUX D-112C - mikrofon dynamiczny

Ja mam shure 520DX i pisze Made in MEXCO. Czemu tam zrobiony?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-07-26, 15:37    Odp: [Pytanie] SUPERLUX D-112C - mikrofon dynamiczny

Z tego samego powodu, co wiele innych markowych rzeczy produkowanych przez wielkie koncerny w Chinach.
Ekonomika - patrz kasa! kasa! kasa!
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Marcel_Banda 


Wiek: 46
Posty: 63
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-26, 16:07    Odp: [Pytanie] SUPERLUX D-112C - mikrofon dynamiczny

a gdzie go mozna namierzyc?
_________________
Marcel, Banda Łysego
www.bandalysego.pl

----------------------------------------------------------
trzeba wiedziec...kiedy dmuchnąć....
----------------------------------------------------------
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-26, 16:31    Odp: [Pytanie] SUPERLUX D-112C - mikrofon dynamiczny

http://allegro.pl/item116...erlux_d112.html

tutaj i

http://allegro.pl/item115...harmonijka.html

tutaj :)

W Polsce niestety cena jest zawsze około 270zł ale jest tyle wart.
Spróbuj powalczyć o tego za 100. Najlepiej dogadaj się mailem ze sprzedawcą.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Marcel_Banda 


Wiek: 46
Posty: 63
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-26, 16:54    Odp: [Pytanie] SUPERLUX D-112C - mikrofon dynamiczny

sorki :) nie pomyslałem o Allegro :)
teraz sprawdziłem i wyskoczyly mi te linki ktore mi podałes - dzieki [b]minigunmen[/b]
ten ktory jest za 100 - do oddania jest za 200 - juz dzwonilem.
mysle ze chyba lepiej 270 i miec nowiaka...
_________________
Marcel, Banda Łysego
www.bandalysego.pl

----------------------------------------------------------
trzeba wiedziec...kiedy dmuchnąć....
----------------------------------------------------------
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-07-26, 20:09    Odp: [Pytanie] SUPERLUX D-112C - mikrofon dynamiczny

Ja bym tego superluxa tylko na oliwkowo przemalował ;D A tak to fajny się wydaje :) Bardziej mi się podoba niż ten peavey harmonijkowy na pewno :) nie wiem jednak jak z brzmieniem obu :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2010-07-27, 09:34    Odp: [Pytanie] SUPERLUX D-112C - mikrofon dynamiczny

Wyglądał by jak granat ręczny/ćwiczebny dla leniwych/ ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2010-07-30, 20:48    Odp: [Pytanie] SUPERLUX D-112C - mikrofon dynamiczny

[color=#000000]Niedawno od Pulatom'a otrzymałem wzmacniacz - rakieta na 20W (lampowy). Oczywiście na pierwszy rzut został podłączony do niego Superlux. Dopiero na lampie słyszy się odpowiednie brzmienie przesterowanej harmonijki a mikrofon świetnie współgra z nową maszyną. Brzmienie soczyste i mięsiste jak krwisty befsztyk smażony na rozwałkowanym asfalcie latem. Polecam go jeszcze bardziej. Dopiero na odpowiednim wzmacniaczu można go w 100% docenić. Już przy 30% głośności superluxa na w.wym. sprzęcie (ustawionym na słyszalne minimum) wydaje bardzo wyraźne i głośne dźwięki.[/color]
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-07-31, 01:34    Odp: [Pytanie] SUPERLUX D-112C - mikrofon dynamiczny

a jak ze sprzęganiem superluxa?

[ Dodano: 2010-07-31, 02:34 ]
swoją drogą - tylko skośnoocy potrafią taką jarmarczną nazwę wymyślić dla swojego sprzętu :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-31, 13:01    Odp: [Pytanie] SUPERLUX D-112C - mikrofon dynamiczny

Pewnie po wschodniemu brzmiało lepiej :)

Sprzęganie.. z mojego doświadczenia zdarza się ale to raczej zależy od pieca. Przy dobrej regulacji na tych piecach, na których grałem dotychczas zdarzało się tylko jak przegiąłem ale dało się wypoziomować dość szybko potencjometr w mikrofonie z gainem itp i było dobrze. :)
Myślę, że to zjawisko zachodzi przeciętnie tak samo często jak przy innych mikrofonach.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gruby 

Wiek: 34
Posty: 24
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Błonie
Wysłany: 2010-10-20, 20:28    Odp: [Pytanie] SUPERLUX D-112C - mikrofon dynamiczny

Ostatnio rozglądam się za mikrofonami harmonijkowymi, gdyż zamierzam "się nagłośnić" :) Czy możecie porównać ten mikrofon do black edge'a? O obu mikrofonach czytam tutaj pozytywne opinie. Cena jest porównywalna... No więc który lepszy i dlaczego? (i do czego)
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2010-10-21, 13:50    Odp: [Pytanie] SUPERLUX D-112C - mikrofon dynamiczny

Polecam black edga! www.harpsound.pl <- niedługo mikrofon pojawi się w ofercie pana Andrzeja Sytego. Jeśli nie chcesz kupować niczego starego, to niczego lepszego niż Black Edge nie znajdziesz. Brzmienie tych dostępnych modeli Superlux, Shure 520 Dx, Hohner bluesblaster i Blackedge są naprawdę bardzo podobne (miałem okazje grać, tak wiec nie rzucam słów na wiatr). Pozatym możliwość serwisu jest tutaj zdecydowanie na plus! Pan Andrzej zrobi Ci z tym mikrofonem co tylko będziesz chciał, a jak się zepsuje z pewnością, za tanie pieniądze naprawi. Mi ostatnio reperował BleusBlastera, z vintagową wkładką Shura. Mikrofon gra jak ta lala, a mój portfel specjalnie nie schudł!
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu