Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Foschia 


Wiek: 33
Posty: 15
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-08-13, 19:58    Odp: Gitara

Ja uczyłam się grać z książki Grzegorza Templina "Gitara dla każdego" no i się nauczyłam :]
_________________
"Młodość już taka jest, sama ustala granice wytrzymałości, nie pytając, czy ciało to zniesie. A ciało zawsze znosi." Paulo Coelho
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Kubux 

Wiek: 30
Posty: 43
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-08-13, 22:45    Odp: Gitara

Majciochy.w.grochy napisał/a:
Czy znacie jakąś osobę, która uczyła się z książki gry na gitarze i wyszło coś z tego?
Bo nie mam za bardzo weny, by na lekcje chodzić, a gitarka tak smętnie leży i nudzi się...


Chociażby Jimi Hendrix, sam się nauczył na gitarze którą kupił za 5$.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Majciochy.w.grochy 

Posty: 120
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-08-13, 22:48    Odp: Gitara

Tak, wielu wielkich było samoukami. Nie będę gorsza :D
_________________
p r z e l i t e r u j swoje zdanie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-13, 23:33    Odp: Gitara

A ja się nie uczyłem z żadnego podręcznika, a tylko z kartki z chwytami. A reszta powoli sama przyszła. W końcu jednak pojawiły się instruktażowe filmy i wtedy coś ruszyło więcej.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Faaraon 


Posty: 147
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-08-14, 00:06    Odp: Gitara

Ja się uczyłem sam, także nauka z innych źródeł niż słuch się przydaje. Wszelkiego rodzaju taby, nuty, opracowania, akordy, skale... granie takich rzeczy pomaga ukształtowac swoj własny styl i trenować umiejętności. Uzytkowniczce Majaciochy.w.grochy polecam nastroić gitarę i nauczyć się prostej sentencji akordów. Schemat bluesowy jest dość prosty, a można od niego zaczynać swoje gitarowe podloty ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sygi 

Wiek: 31
Posty: 153
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Przysucha
Wysłany: 2007-08-14, 09:17    Odp: Gitara

Majciochy.w.grochy napisał/a:
A Sygi, pewnie zależy, z jaką częstotliwością ćwiczysz... I skoro nie wychodzi, to może po prostu nie zostałeś zrobiony do grania na gitarze. Tylko na harmonijce ;D

Oj dużo gram, średnio ok. 2h dziennie. Ale z tą harmonijką to może, bo niektóre rzeczy (szczególnie granie ze sluchu) lepiej mi wychodzą na harmonijce. A może po prostu coś przy nauce gitary przydało się do harmonijki? ;P

Harmoniarz napisał/a:
Chociażby Jimi Hendrix, sam się nauczył na gitarze którą kupił za 5$.

Uwierz mi, za moją pierwszą gitarę nie dałbyś więcej (była warta niewiele więcej niż drewno z którego była zbudowana, a i jego nie było dużo :P )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Piotreq 

Wiek: 32
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-29, 00:01    Odp: Gitara

Tak z nudów czytam sobie ten temat i widzę, że wszyscy mają problem z zabraniem się do tego instrumentu :) Jeśli ktoś by chciał, mogę na PW wysłać jakieś ćwiczenia, na których sam zaczynałem swoją gitarową przygodę, mogę objaśnić czytanie tabulatur etc. no problemo.

Nie myślcie, że się wymądrzam, bo sam nie jestem wirtuozem, ale jak na 2 lata brzdąkania coś tam jednak potrafię ;-)
_________________
Make love, not war
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sygi 

Wiek: 31
Posty: 153
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Przysucha
Wysłany: 2008-03-01, 18:35    Odp: Gitara

Piotreq napisał/a:
Tak z nudów czytam sobie ten temat i widzę, że wszyscy mają problem z zabraniem się do tego instrumentu :) Jeśli ktoś by chciał, mogę na PW wysłać jakieś ćwiczenia, na których sam zaczynałem swoją gitarową przygodę, mogę objaśnić czytanie tabulatur etc. no problemo.

A masz cos na cwiczenie improwizacji (niekoniecznie bluesowej), tapping (na akustyku) i
spiew? ;d
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Piotreq 

Wiek: 32
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-01, 23:16    Odp: Gitara

Jak najbardziej. Jeśli chcesz improwizować, to przedewszytkim musisz umieć dobrze grać, a jak to już masz za sobą to wystaczy załapać podstawowe zagrywki (może skale?) i na nich kreować swoje solówki etc. Chociaż szczerze mówiąc ja do tego nie doszedłem :) A na ćwiczenie tappingu polecam prostą zagrywkę Johna Butlera Ocean. łatwo się gra, a tapping pierwsza klasa. :)

http://pl.youtube.com/watch?v=5xZw9D9c18E <-- To co jest na początku.

Pozdrawiam
_________________
Make love, not war
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu