Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-12-16, 00:27    Kiedy byłem... w moim pełnym wykonaniu

http://jarocustom.wrzuta...._malym_chlopcem
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-12-17, 14:45    Odp: Kiedy byłem... w moim pełnym wykonaniu

Bardz milo sie tego sluchalo Jarku - fajnie i delikatnie zagrane!
Pozdro
Roman
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-12-17, 20:17    Odp: Kiedy byłem... w moim pełnym wykonaniu

Troszkę się rozeszło harmonijka względęm gitary. Używasz audacity?

Moja sugestia, lepiej wyjdzie jak zagrasz to w A, na harmonijce D, (3')(2) (2')(2) - ten motyw. Bo na wyższych kanałach to jakby troszkę nie w tonacji. Oczywiście gitara też w A.

http://w281.wrzuta.pl/audio/6cVUTzneT3z/kiedybylem

tutaj Ci tego taba nagrałem, żebyś wiedział o co mi chodzi. :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-12-19, 12:21    Odp: Kiedy byłem... w moim pełnym wykonaniu

Moim zdaniem najlepiej to grać w 3. pozycji na harpie w G. Wtedy można ten początkowy takt zacząć dysonansem (2,5) na wdechu (nie przeszkadza) i dalej oktawami (1,4) wdech, (1,4) zadęcie i znowu (1,4) wdech. Spróbujcie, moim zdaniem brzmi fantastycznie. Patent podłsuchałem u Dawida Wydry.

A co do nagrania aeroarte... trochę do dopracowania ;) Rozjeżdża się w rytmie, gitara nie stroi i sporo "sąsiadek".
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-12-19, 16:20    Odp: Kiedy byłem... w moim pełnym wykonaniu

[b]Młynek[/b], - miły jesteś. To jest do dużego POPRACOWANIA, ale to, że coś mi zaczyna wychodzić na gitarze, tak mnie cieszy, że tak niedopracowane dałem na forum. To co proponujesz, to dla mnie jeszcze za trudne, ale popróbuje -dzięki. [b]minigunmen[/b], tak jak napisałeś ,to chyba coś nie tak, wydaje mi się ,że powinno to być tak (3')(2) 2(2).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-12-19, 16:51    Odp: Kiedy byłem... w moim pełnym wykonaniu

Wydech w 2 jest poza tonacją. Może mocniejszy podciąg na 2, w każdym razie ja to tak gram i siedzi w kawałku, zgadza się z melodią. Niemniej Młynek - co do 3 pozycji - w oryginale to chyba tego nie grają w 3 pozycji....
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-12-19, 20:28    Odp: Kiedy byłem... w moim pełnym wykonaniu

Minigunmen, nie wiem, jak grają w oryginale - ale to jest typowo mollowy utwór, więc 3. pozycja jest do tego bardzo dobra. W 2. będą klopoty z utrzymaniem się w tonacji. A co do tego, jak jest grane w oryginale... Chyba chodzi o to, żeby zagrać dobrze, a nie skopiować oryginał, prawda? Poza tym ja znam wersję, gdzie w ogóle nie było harmonijki, więc trudno mówić o oryginale...
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-12-19, 20:54    Odp: Kiedy byłem... w moim pełnym wykonaniu

W sumie racja. Choć, jakoś mi bardziej bluesowo to brzmi i siedzi w melodii w ten sposób jak ja to zagrałem. Co kto lubi :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu