Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
towarzyszwasyl

Posty: 6
Wysłany: 2009-12-08, 18:41    [Problem] 10 kanal "ciezko chodzi"

witam, jestem nowy

kiedys dostalem harmonijke, bawilem sie nia jako dziecko, dzis ja wygrzebalem i postanowilem sie nauczyc cos grac, no i 10 kanal wymaga mocniejszego dmuchniecia, zeby wydobyl dzwiek. moze to normalne? sprzet porzadny hohnera, juz go czyscilem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-12-08, 19:43    Odp: [Problem] 10 kanal "ciezko chodzi"

To, że Hohnera nie znaczy, że porządny. Jeżeli to jakiś Blues Band, czy Silver Star to mogą być problemy, jeszcze gorzej jak używasz wysokiej tonacji. Wysokie kanały wymagają odrobinę innej techniki, spróbuj grać bardzo spokojnie i równomiernym oddechem, powinno pomóc.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-12-08, 20:17    Odp: [Problem] 10 kanal "ciezko chodzi"

[b]towarzyszwasyl[/b], przy niskich kanałach szczękę się opuszcza, a przy wysokich podnosi. Nie wiem czy to prawda, ale zauważyłem, że to jednak działa. A i język się trzyma wyżej przy wyższych kanałach. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towarzyszwasyl

Posty: 6
Wysłany: 2009-12-08, 20:25    Odp: [Problem] 10 kanal "ciezko chodzi"

na boku pisze F, a to chyba dosc wysoko, czy mi sie tylko tak wydaje? choc kiedy slucham innych, to dzwiek sie nie rozni bardzo na tych samych kanalach.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-12-08, 21:13    Odp: [Problem] 10 kanal "ciezko chodzi"

Skoro F, to bardzo wysoko, wyżej (spośród standardowych) jest tylko F#. Przy tej tonacji 10 ma prawo nie domagać. W moim Harp Masterze nie jestem w stanie praktycznie wydać dźwięku z tego kanału, szczególnie na wdechu. Nawet próby ustawienia stroika na niewiele się zdały. Niemniej w tej tonacji rzadko będziesz zapuszczał się w takie rejony.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
towarzyszwasyl

Posty: 6
Wysłany: 2009-12-08, 21:30    Odp: [Problem] 10 kanal "ciezko chodzi"

co za tym idzie to chyba nie jest dobry model do nauki? czy moze jak sie na tym pomecze i przesiade sie na jakas o przyzwoitej tonacji, to bedze mi latwiej?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Adamd87 

Wiek: 36
Posty: 57
Wysłany: 2009-12-08, 23:10    Odp: [Problem] 10 kanal "ciezko chodzi"

W sumie kazda tonacja jest dobra do nauki :D . Ja sie uczylem bodazje w G na silver starze, przy czym nie wiedzialem czy to latwo czy trudno sie gra, wiec mialem to za punkt odniesienia :) . Okazalo sie ze w lepszej harmoszce w jest DUZO latwiej. Prawda jest taka ze najlatwiej, najszybciej, i najprzyjemniej sie uczy w C, i to na sprzecie lepszym niz silver stary itp (moim zdaniem). Polecam niesmiertelnego specjal 20 (cos kolo 85zl) i na tym sie juz pouczysz :) . Z tym ze wiadomo - to jednak inwestycja. Nie kazdy chce wydac prawie 100zl zeby mialo mu sie znudzic po miesiacu.
Pozdrawiam
Edit: Apropos mocniejszego dmuchania. Moze pomoze dmuchanie poprzez tloczenie powietrza jezykiem - duzo latwiej. Tak jak picie przez slomke tylko ze w druga strone :) . Nie wiem czy tak sie robi "profesjonalnie" ale latwiej:D przy wysokich kanalach dziala:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
towarzyszwasyl

Posty: 6
Wysłany: 2009-12-09, 12:10    Odp: [Problem] 10 kanal "ciezko chodzi"

ok dzieki wszystkim. Adam, akurat zastanawiam sie miedzy specjalem i marine classiciem, jeszcze zobacze, co wziac.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Adamd87 

Wiek: 36
Posty: 57
Wysłany: 2009-12-09, 22:20    Odp: [Problem] 10 kanal "ciezko chodzi"

Na marince nie gralem, z tym ze wersja zwykla (nie deluxe) jest na "gwozdzie" wiec w razie "w" jest problem z rozebraniem, no i drewniany korpus. Mimo opini bardzo dobrych wolalem plastik ze srubkami :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gruby 

Wiek: 34
Posty: 24
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Błonie
Wysłany: 2009-12-09, 23:23    Odp: [Problem] 10 kanal "ciezko chodzi"

towarzyszwasyl - bierz speciala ;] Marine Band Classic jest dosyć "ostry" może podrażniać usta, a nawet kaleczyć. special 20 jest delikutaśny dla ust, i można ćwiczyć bez zmęczenia baardzo długo :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu