Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
kendi 


Wiek: 30
Posty: 28
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-11-30, 17:02    Hohner Anniversary 150 vs Hohner Marine Band Deluxe

Jak w temacie. Mam tu drobną zagwozdkę, bo mimo że o Marince słyszałem wiele dobrego, to 150 wydaje się być mało popularna (albo ja nie umiem szukać :) ). Tak czy inaczej, jak ktoś grał na jednym, drugim albo najlepiej obydwu, to proszę o opinie. Weźcie pomóżcie, bo nie wiem co na gwiazdkę wydębić! :P
_________________
Taniec Mahoniowych Tuńczyków!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-12-03, 22:02    Odp: Hohner Anniversary 150 vs Hohner Marine Band Deluxe

Myślę, że obie harmonijki są na równym poziomie jakości. Różnica w brzmieniu - na MBDx masz drewniany korpus a w Ann 150 pleksiglas, który się niczym nie różni od zwykłego plastikowego poza tym, że jest przezroczysty. Chyba, że chcesz się szarpnąć na harpa z Ann 150 ze szklanym korpusem (jakieś 700-800 PLN) ale w to wątpię ;) Grałem na MBDx i jest to naprawdę przyzwoita harmonijka. Kwestia jaki korpus Ci odpowiada. Ja osobiście nie lubię drewna. Ale to Twoja decyzja :)
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-12-03, 22:30    Odp: Hohner Anniversary 150 vs Hohner Marine Band Deluxe

Cóż to za cudo ?
Trojden napisał/a:
harpa z Ann 150 ze szklanym korpusem (jakieś 700-800 PLN)

Pierwszy raz o tym sprzęcie słyszę. Może podrzucisz linka...
Ja szukałem w Googlach i nie znalazłem. :(

p.s.chodzi o cenę!!!

Ja znalazłem http://www.bratpol.com.pl/?prod=2417&cat=1199
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-12-03, 22:56    Odp: Hohner Anniversary 150 vs Hohner Marine Band Deluxe

To co w Bratpolu to najniższy model z edycji jubileuszowej. Hohner wypuścił jeszcze 2 modele ze szklanymi korpusami i pokrywami chromowanymi, bądź złoconymi. Tych ostatnich było chyba tylko 150, natomiast chromowanych 1857. Model chromowany, za jakieś 700zł cały czas jest dostępny w Bratpolu, ale "na miejscu", nie poprzez sklep internetowy.

Co do najniższego modelu Anniversary. Technicznie nie różni się niczym poza harpami z serii MS (oczywiście poza korpusem). Dlatego pewnie wcale nie będzie jakiejś wielkiej różnicy między nim a jakimś Big Riverem, czy Pro Harpem...
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-12-04, 06:25    Odp: Hohner Anniversary 150 vs Hohner Marine Band Deluxe

Tu masz wersję chromowaną:



A tutaj złotą:



I jeszcze wersja standard:



Wszystko ze strony Hohner'a :D

Felix napisał/a:
Ja szukałem w Googlach i nie znalazłem


Najciemniej pod latarnią nie? :D

[ Dodano: 2009-12-04, 05:31 ]
O kurde ... zauważyliście, że w wersji chromowanej i złotej korpus wystaje do tyłu? :D Ciekawe po co... przypuszczam, że pewnie wzmocnili korpus tym sposobem aby szkło tak łatwo nie pękło przy mocowaniach ...
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-12-04, 08:56    Odp: Hohner Anniversary 150 vs Hohner Marine Band Deluxe

Trojden napisał/a:
Tu masz wersję chromowaną:

O kurde ... zauważyliście, że w wersji chromowanej i złotej korpus wystaje do tyłu? :D Ciekawe po co... przypuszczam, że pewnie wzmocnili korpus tym sposobem aby szkło tak łatwo nie pękło przy mocowaniach ...

Spostrzegawczy jesteś... Ciekawe czy ma to wpływ na brzmienie. Biorąc pod uwagę, że wiele zależy od materiału i kształtu pokryw - chyba może.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-12-04, 17:34    Odp: Hohner Anniversary 150 vs Hohner Marine Band Deluxe

No ale właśnie pokrywy są typowo Meisterklasse'owe. Widziałem tę chromowaną w sklepie i rzeczywiście dziwne są te wystające korpusy. Pewnie rzeczywiście chodziło o wzmocnienie konstrukcji.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-12-07, 22:32    Odp: Hohner Anniversary 150 vs Hohner Marine Band Deluxe

Hohner Anniversary
Ale cacuszka ! - z wyglądu miodzio, ale nie waidomo jak grają, :harp: bo i nie wiadomo kto w Pl-u gra na takim drogim sprzęcie.
A więc i opinii jak na lekarstwo. :roll:
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
glazo

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-12-07, 22:35    Odp: Hohner Anniversary 150 vs Hohner Marine Band Deluxe

Ja gram ale na standardowej wersji i wcale nie jest droga, bo nabyłem ją za 80zł :)
Ale nie podejmę się oceny bo to moja pierwsza i nie mam porównania.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-12-08, 20:19    Odp: Hohner Anniversary 150 vs Hohner Marine Band Deluxe

To gdzieś Ty ją kupił, jak w sklepach internetowych chodzi po 115 zł???
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-12-08, 21:15    Odp: Hohner Anniversary 150 vs Hohner Marine Band Deluxe

Na początku chodziła po ok. 80zł, ale teraz niestety wszystkie harpy zdrożały, tak samo z wersją jubileuszową.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-12-09, 19:54    Odp: Hohner Anniversary 150 vs Hohner Marine Band Deluxe

Aaaaa i to dużo wyjaśnia :D

Ogólnie jak czytam niektóre starsze posty to się załamuję

Pisze np. "Kup Marine Band. Kosztuje jakieś 75 zł i jest spoko" , a potem idę do sklepu lokalnego i patrzę: Marine Band cena:98zł :/


Aż żałuję, że nie zacząłem grac wcześniej, ale wtedy to bylem za smarkaty według mnie żeby docenić harmoszkę. Zawsze kojarzyła mi się z wieśniakami na polu, czy z robieniem sobie wsi :/ . Ja to kiedyś byłem głupi, tak jak Kruk z naszego opowiadania :D
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-12-09, 21:30    Odp: Hohner Anniversary 150 vs Hohner Marine Band Deluxe

Maciekdraheim napisał/a:
Na początku chodziła po ok. 80zł, ale teraz niestety wszystkie harpy zdrożały, tak samo z wersją jubileuszową.

zależy od sklepu. Kiedy wszędzie MB były przeważnie 75-80 zlotych, ja znalazłem sklep, w którym były po 66. Teraz w tym samym sklepie są po 81.

A w internetowych - paradoks, ale w przypadku harmonijek tak właśnie jest - z reguły jest tak samo, jak w zwykłych sklepach, albo i drożej.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
glazo

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-12-09, 21:36    Odp: Hohner Anniversary 150 vs Hohner Marine Band Deluxe

Blake napisał/a:
To gdzieś Ty ją kupił, jak w sklepach internetowych chodzi po 115 zł???

Trzeba mieć znajomości w sklepach muzycznych:) A że one dużą marżę narzucają to i tak mi spuści z ceny kilkanaście/kilkadziesiąt złotych i jakoś na tym zarobią.
Dlatego zawsze będę tam kupował. Zawsze mogę poprosić o sprowadzenie czegoś czego nie ma a ja potrzebuje. To jest życie:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu