Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Adamd87 

Wiek: 36
Posty: 57
Wysłany: 2009-11-30, 23:12    Nagrywanie

Witajcie
Nie znalazlem podobnego tematu wiec zakladam nowy;)
Na czym nagrywacie? Bo ja puki co uzywalem rejestratora dzwieku - banalna obsluga i mala filozofia;) z tym ze jakosc jest do d....niczego :) . Nagrywalem z podkladem - ktory nagrywa sie znacznie glosniej niz harmonijka , to raz. A dwa - podklad leci z 2 glosnikow /sluchawek, a harmonijka z 1...
Wiem ze podobno fajnie sie nagrywa bodajze Aduacity (czy jakos podobnie) ale co z problemem podkladu?:) Mam mikrofon Shure C607N. Z gory dzieki za odp ;)
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-11-30, 23:23    Odp: Nagrywanie

W Audacity można ustawić taką opcję, dzięki której importujemy podkład do programu, a ten z kolei jest odtwarzany w czasie rzeczywistym w trakcie nagrywania partii harmoszki. Jednak przy kompach z gorszą kartą dźwiękową następuje przesunięcie w czasie obu ścieżek. Przez to nawet grając z precyzją metronomu, gotowa ścieżka może być nierytmiczna.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-12-01, 21:45    Odp: Nagrywanie

Ja radzę Cool Edit Pro. Audacity ma to do siebie, że czasami nagrywa nierówno o pewien ułamek sekundy w stosunku do podkładu, wiele razy się wkurzałem z tego powodu.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-12-01, 21:48    Odp: Nagrywanie

[b]minigunmen[/b], też to zauważyłem. :/
Ja obecnie korzystam z FL Studio odpowiednio ustawiony daj naprawdę fajne brzmienie i może działać jak wzmacniacz :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-12-01, 22:35    Odp: Nagrywanie

Ja do nagrywania "na sucho" używam GoldWave, a z podkładem archaicznego już Magix Music Studio 3.0, jeszcze nigdy nie miałem z nim kłopotu typu zawiecha albo przesunięcia. Wadę ma tylko taką że pracuje tylko z plikami w formacie PCM, ale wtedy jeszcze nie było tak rozpowszechnione mp3 :D .
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu