Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-11-25, 14:18    Odp: IMG Stage Line GAT 1250R Lampowy wzmacniacz gitarowy

No i wspólnymi siłami wyjaśniliśmy temat. Dziękuję Wszystkim za zainteresowanie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-11-25, 15:27    Odp: IMG Stage Line GAT 1250R Lampowy wzmacniacz gitarowy

No niestety, potwierdza się zasada, że jak coś kosztuje 4-5 tysiecy złotych (przywoity 40-50 watowy piecyk fenderopodobny) i więcej (specjalnie dedykowane pod harpa wzmaki), to za 1600 zł nie kupi się tego samego. I nie poratujemy się podłoga efektów. Do harpa musi być odpowiedniej klasy wzmacniacz i tyle. A ten niestety kosztuje...
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-25, 21:28    Odp: IMG Stage Line GAT 1250R Lampowy wzmacniacz gitarowy

Tak jest. Choć taki 15 W który do wszystkiego wystarczy to też nie tragedia jeśli chodzi o cenę, jak dobrze poszukać to nawet rodzina będzie miała co jeść za resztę z wypłaty.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-11-25, 22:48    Odp: IMG Stage Line GAT 1250R Lampowy wzmacniacz gitarowy

15W w lampie to całkiem wcale nie jest mało do harpa! Najlepszy dowód, że wielu już profesjonalnie grających harmonijkarzy takich używa: Robert Lenert czy Dawid Wydra grają na fenderach Blues Juniorach, Cielak przez lata grał na Pro Juniorze (też 15 Wat).
Mój Dynacord ma 17W i w małych klubowych salach to nawet czasami za dużo - muszę go przyciszać poniżej progu, gdzie sie zaczyna ten ciepły crunch, bo zagłuszam gitarzystów. Wtedy przesterowuję przedwzmacniacz, żeby uzyskać przesterowane brzmienie przy nizszej głośności, (po przeróbce sterowanie preampem i końcówka mam rozdzielone, w oryginale wisiało to na jednym potencjometrze) - ale ten przester brzmi już gorzej, niż ten uzyskiwany z końcówki mocy.
A w większych pomieszczeniach trzeba po prostu się wspomóc puszczeniem na przody (najlepiej mikrofon podstawiony pod głośnik, ewentualnie wyjściem liniowym, o ile wzmacniacz takowe ma, ale to najczęściej pogarsza brzmienie).

Tak, że naprawdę nie ma sie co podniecać tymi watami, jak słusznie zauważył Boodzik, inaczej sie to przekłada na słyszalność. I zdecydowanie lepiej jest kupić nawet używanego Blues Juniora, niż za te same pieniądze wzmacniacz nowy, potężnej mocy - tylko, że mało przydatny...
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Ostatnio zmieniony przez Młynek 2009-11-25, 22:54, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-25, 22:53    Odp: IMG Stage Line GAT 1250R Lampowy wzmacniacz gitarowy

No właśnie, dlatego polecałem Tiny Terror od Orange, który ma też opcję, żeby się na 7W przełączyć. Co często jest w takich headach. Tylko dobra paczka i jazda. Nie wiem jak inni, czy są zwolennikami heada+paczki czy combo, mi to jest obojętne bo i tak nie mam i nie mam kasy:D
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-11-25, 23:07    Odp: IMG Stage Line GAT 1250R Lampowy wzmacniacz gitarowy

Head + paczka zawsze lepiej zabrzmią, ale są bardziej kłopotliwe w transporcie. Jak ktoś nie jest zautoryzowany - to nie ma szans się sensownie przemieszczać. A to najczęściej w naszym przypadku podstawa...

2 lata temu na Rybnik Blues Festiwalu ogrywałem taki zestaw głowa + paczka robiony ręcznie. W zależnosci od położenia przełącznika mógł mieć 15, 30 lub 45 Wat. Brzmiał tak rewelacyjnie, że po prostu buty spadały. Wyderko, jak sie do niego przyssał, to go po prostu zahipnotyzowało, katował ten zestaw chyba ze 3 godziny... Zapomniał o Bożym świecie i trzeba go bylo niemal odrzynać piłą mechaniczną. Potem sobie ten zestaw pożyczył na koncert i jam. Był gotów go kupić, ale zrezygnował właśnie ze wzgledu na niemożność transportowania autobusem czy inna komunikacją zbiorową... A ja wtedy dopiero co kupiłem tego dina. Dziś żałuję. Trzeba bylo się szarpnąć, bo nie był jakoś kosmicznie drogi. Tak jak stał - 3 tys zł, gość był gotów na miejscu oddać za 2700. Praktycznie nowy, bo używany jedynie do testów. Taki sam (albo i gorszy) ale za to z logo Fendera, Mesa Boogie czy Meteor - kosztowałby ze 2 razy tyle.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-25, 23:08    Odp: IMG Stage Line GAT 1250R Lampowy wzmacniacz gitarowy

A biedny studencina patrzy z łezką w oku na karteczkę z ceną. Blues.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-11-26, 00:14    Odp: IMG Stage Line GAT 1250R Lampowy wzmacniacz gitarowy

Eee, nie przesadzaj. Używanego blues juniora da się wyrwać poniżej 2 tysięcy. Nie mówię, że to nie jest kawałek pieniądza, bo jest - ale nie jest to kwota, której nie da się zarobić, nawet w naszym kraju. Blues to był dwadzieścia i więcej lat temu - kiedy Marine Band kosztował tyle, co miesięczna wypłata, a taki piec niewiele mniej niż nowy samochód (tzn. wyrób samochodopodobny - twór socjalistycznej myśli technicznej). Serio tak było! Ja pamiętam czasy, kiedy średnia pensja wynosiła niecałe 20USD... tyle samo kosztowała w "Pevexie" para dżinsów Wrangler lub Levi's... He, he, a wszyscy je mieli ;D No to sam policz, ile trzeba było pracować na wzmacniacz wart tysiąc dolarów.... Zakładając, że w tym czasie nie jesz, nie pijesz, nie ubierasz się, nie mieszkasz itd.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-26, 19:40    Odp: IMG Stage Line GAT 1250R Lampowy wzmacniacz gitarowy

Wiadomo :) W sumie w styczniu będę miał na takiego pieca i lubię grać z przesterem itp, jednak obrałem taki kierunek, że gram głównie akustycznie, więc do kupienia takiego sprzętu mi się nie śpieszy. Więc za tą kasę kupię kilka dobrych harpów, lepszą wokalówe i statyw.

A piecyk w wakacje albo w 2011, narazie mi nie jest potrzebny :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-26, 19:58    Odp: IMG Stage Line GAT 1250R Lampowy wzmacniacz gitarowy

Jak kupie mikrofon to pójdę do sklepu pograć na tym

http://rnr.pl/p10522.894_...o_gitarowe.html
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-26, 20:12    Odp: IMG Stage Line GAT 1250R Lampowy wzmacniacz gitarowy

Vox, bardzo dobre piece do harpa, daj znać jak Ci brzmiał :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-26, 20:16    Odp: IMG Stage Line GAT 1250R Lampowy wzmacniacz gitarowy

Pewnie niedługo też zrobię modyfikację mojego Epi V?J (coś w stronę fendera blackface).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-11-26, 20:35    Odp: IMG Stage Line GAT 1250R Lampowy wzmacniacz gitarowy

Tutaj jest sposób modyfikacji Valve Juniora:

http://www.lwharpamps.com/projepimod.html

Jak będę miał trochę czasu, to wybiorę się do toruńskiego speca, który wykona modyfikacje. Pisałem już do chłopaków z Lone Wolf, którzy stwierdzili, że modyfikacja jest nietrudna, niedroga i znacznie poprawia właściwości pieca.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-26, 20:49    Odp: IMG Stage Line GAT 1250R Lampowy wzmacniacz gitarowy

Ja robię gitarowego moda, bo EVJ będę używać głównie do gitary. Przy okazji pewnie będzie zrobiony Keeley Mod w SD-1 Bossa ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kama11

Posty: 1
Wysłany: 2010-05-28, 17:30    Odp: IMG Stage Line GAT 1250R Lampowy wzmacniacz gitarowy

[quote="minigunmen"][quote="Młynek"]Nawet na tym forum dopiero co jakiś "specjalista" radził drugiemu, żeby "z całej siły dmuchnął" w kanał, który nie gra [/quote]

Pamiętam i chyba do końca życia tego tekstu nie zapomne, uśmiałem się i przeraziłem jednocześnie wtedy :D

Będę na tym pudle grał w czwartek, tak że cierpliwości. Sprzedawca powiedział że stestować można to kij mu w oko i rozkręce to tak, że mu drobne z kieszeni wylecą. I tak klient ma zawsze rację :D Ewentualnie pójdę do ich sklepu, który jest dalej od centrum i jest większy, tam mieli też tego IMG tylko chyba inną moc (albo tylko inaczej napisali). Kurde musze ich wypytać bo jak piszą że pełna lampa to chyba z d. tego nie wzięli. Poza tym jeśli ma lampowego preampa, to pokręce przy preampie i zobacze jak się zachowuje, nie będzie to bardzo obiektywne ale może jakieś przypuszczenia mi pomogą...[/quote]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-28, 22:52    Odp: IMG Stage Line GAT 1250R Lampowy wzmacniacz gitarowy

Ten tiny terror... jak na bluesroads zagrał taki czarny bluesman (przepraszam, nie pamiętam jak się nazywał, pewnie wstyd :D ) to łojezu. żałuje, że nie kupiłem jednak :P
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kadvit

Posty: 1
Wysłany: 2014-02-08, 13:48    Odp: IMG Stage Line GAT 1250R Lampowy wzmacniacz gitarowy

A ja tam się wypowiem bo mam te kombo jakies 2 lata. Używam do gitary elektrycznej, co do brzmienia.... to na preampie ma 2 x 21AX7 i 2 x 12AT7 = Kanał czysty jest ciepły i słychac że lampa, kto nie ograł niech się nie wypowiada. Końcówka mocy 2 EL34, wszystkie lampy aktywne. Moje 50 w jest bardzo głośne i daje radę na próbach, nigdy nie miałem problemów z nim, bardzo mocna konstrukcja. Link z pewnej improwizacji z użyciem GAT 1250R + blackstar HT metal. sorry za jakość nagrania bezpośrednio z aparatu:

https://www.youtube.com/watch?v=V1tOsUSsJ2E

ps.
Za tą cenę sprzęt jest bardzo dobry, wiele ludzi na koncertach szczena opada, choć drive na samym wzmacku jakoś specjalnie nie przemawia... lepiej podpiąć swoje kostki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu