Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
*Tomek_K 


Wiek: 46
Posty: 33
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-07-22, 13:41    Koszulki harmonijkowe

Witam
Na prośbę wielu osób wprowadziłem ostatnio do oferty koszulki o tematyce harmonijkowej.

W związku z tym ogłosiłem mały konkurs na projekty koszulek harmonijkowych, bluesowych i ogólnie muzycznych. Jeśli ktokolwiek ma pomysł na taką koszulkę - proszę o przesyłanie pomysłów lub gotowych projektów na maila info@harmonijka.com

Pomysły i projekty które wejdą do produkcji będą nagradzane koszulką z własnym pomysłem gratis.
Oczywiście pomysły powinny być oryginalne...

Pozdrawiam
Tomek Kamiński
_________________
Tomek Kamiński
www.harmonijka.com
www.youtube.com/TomekHarp
info@harmonijka.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
maczaty 


Wiek: 52
Posty: 32
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-22, 15:10    Odp: Koszulki harmonijkowe

Ja w kwestii formalnej :cool:

Jak będzie regulowana sprawa przeniesienia praw autorskich, wyłączności itp.? Bardziej copyright czy copyleft? ;)
_________________
[i]Dmuchał pan kiedyś w taką pogodę, panie kolego?[/i]
[Psy]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Busker 


Posty: 18
Skąd: lublin
Wysłany: 2009-11-25, 18:29    Odp: Koszulki harmonijkowe

ja swoja propozycje wyslalem :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-25, 21:27    Odp: Koszulki harmonijkowe

Ja też kiedyś wysłałem w podobnym temacie, nie pamiętam kto to ogłaszał i jak do tej pory cisza, ktoś opchnął to za ciężkie pieniądze i zero słuchu o tym :D

Mogę wysłać ale... powiedzcie mi, to nie był ten sam konkurs?
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
maczaty 


Wiek: 52
Posty: 32
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-25, 23:24    Odp: Koszulki harmonijkowe

[quote="minigunmen"]

Mogę wysłać ale...[/quote]

...wycenienie oryginalnego projektu graficznego na jedną bawełnianą koszulkę Cię nie przekonuje? :]
_________________
[i]Dmuchał pan kiedyś w taką pogodę, panie kolego?[/i]
[Psy]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Busker 


Posty: 18
Skąd: lublin
Wysłany: 2009-11-26, 12:10    Odp: Koszulki harmonijkowe

mnie w zupelnosci :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-26, 19:32    Odp: Koszulki harmonijkowe

Masz łeb... nie pomyślałem o tym. Bo nie kwalifikowałem tego między "projekty graficzne". Tym bardziej, że na kompie robię coś cyk cyk, na odwal się, bo i tak moja grafika to ososepia na litografii (kto wie co to, ten wie o co chodzi) dlatego nie cenię tak mojej pracy cyfrowej przy tym.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
maczaty 


Wiek: 52
Posty: 32
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-26, 22:17    Odp: Koszulki harmonijkowe

[quote="minigunmen"]nie kwalifikowałem tego między "projekty graficzne". Tym bardziej, że na kompie robię coś cyk cyk, na odwal się[/quote]

Trzy paski Adidasa to też nie [i]Panorama Racławicka[/i] :D
_________________
[i]Dmuchał pan kiedyś w taką pogodę, panie kolego?[/i]
[Psy]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-26, 22:19    Odp: Koszulki harmonijkowe

Taaa... poza tym grafikę cyfrową cenię na równi z malowaniem lamperii na klatce schodowej. To nie grafika...
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Arcydruid 

Posty: 59
Wysłany: 2009-11-27, 08:35    Odp: Koszulki harmonijkowe

tak jak fotografia cyfrowa to nie fotografia ;)
... ok, ja osobiście też jestem za tradycyjnymi technikami ale nie popadajmy w przesadę, bo dojdziemy do wnoisków, że
..
gitara elektryczna to nie gitara :D

A co do mojego zdania, jeśli chodzi o stawkę za projekt: jakoś mi zawsze smutno, gdy się zachęca do projektu za jedną koszulkę (czyli koszty... 15zł? mniej? stawka za godz. pracy grafika rynkowo > 100zł netto)
To tak jak granie w pubie za piwo, niektórym to wystarcza i mają z tego frajdę - racja! Tylko czy oglądający koncert/koszulkę "zrobiony/ą na odwal" będą mieć frajdę porównywalną?

Myślę [b]Tomku[/b], że jest wiele fajnych sposóbów na niedrogą nagrodę za taki projekt, a jednak ciut bardziej trafiony niż ta "koszulka", choćby jakiś lepszy harp (dla Ciebie i tak po cenie hurtowej i w kosztach, a dla wielu sprzęt, którego sami z siebie nigdy by nie kupili).
Tomek, pomysł na takie koszulki jest super i jako taki bardzo go popieram, chętnie się przyłączę ale mając świadomość, że działamy na poziomie partnersko-koleżeńskim.
Z pozdrowieniami i czekając na lepszy rozwój wątku! :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
maczaty 


Wiek: 52
Posty: 32
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-27, 10:11    Odp: Koszulki harmonijkowe

[quote="minigunmen"]Taaa... poza tym grafikę cyfrową cenię na równi z malowaniem lamperii na klatce schodowej. To nie grafika...[/quote]

Nie w tym rzecz.

To, jakim szacunkiem darzysz swoje konkretne dzieło, w świetle prawa nie ma większego znaczenia - jesteś jego autorem ergo jedynym posiadaczem praw osobistych i majątkowych do danego utworu.

Żeby było śmieszniej, te prawa przysługiwałyby Ci nawet wtedy, gdyby Twój utwór nie był efektem świadomego i celowego działania. :cool:
_________________
[i]Dmuchał pan kiedyś w taką pogodę, panie kolego?[/i]
[Psy]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-27, 13:29    Odp: Koszulki harmonijkowe

maczaty - tego jestem świadom :) i właśnie swoje cyfrowe prace traktuję z buta.

Arcydruid, w przypadku gitary i fotografii to zupełnie inna bajka, więc nie porównuj ;)
Oczywistą rzeczą jest że wszelkiego rodzaju fotografia, nawet cyfrowa jest fotografią czy też pozwolę sobie to nawet nazwać sztuką. A gitara to nawet nie ma co pisać, czy taka czy taka, jest to muzyka, czyli sztuka. Natomiast wewnątrz, w grafice różnica między cyfrową a tradycyjnymi technikami jest kolosalna z tego względu, że w grafice cyfrowej nie istnieje taka szlachetna rzecz jak matryca i jak niemechaniczne odwzorowanie śladów... Poza tym.. efekt plastyczny jest marny, jak to mam w palcach to widzę, czuję palcami, nosem i wzrokiem z bliska, że to jest sztuczne, że tu się nic nie odbiło i że o tym jakie to jest zadecydował komputer, w jakikolwiek sposób by go nie kontrolować. To narzędzie z jednej strony teoretycznie ułatwiające, z drugiej tworzące niepotrzebnego pośrednika w relacjach autor>praca.

Jeśli jednak w grę wchodzi wykorzystanie kompa do poskładania PRAWDZIWEJ grafiki w całość, skład z tekstem, na okładkę płyty czy coś, to mam do tego szacunek. Natomiast nigdy nie przekonam się do grafiki dla samej grafiki, która powstaje tylko i wyłącznie na komputerze. Nie mam tu na myśli grafiki w grach bo to inna bajka, tylko grafika komputerowa będąca obiektem samym w sobie jest dla mnie... nieciekawa.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Arcydruid 

Posty: 59
Wysłany: 2009-11-27, 16:29    Odp: Koszulki harmonijkowe

pozwolę sobie na krótki totalny offtopic :)
[quote="minigunmen"] wszelkiego rodzaju fotografia, nawet cyfrowa jest fotografią [/quote]
[quote="minigunmen"]w grafice różnica między cyfrową a tradycyjnymi technikami jest kolosalna [/quote]
Widzisz Stary, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :) dla mnie w Twoim poście spokojnie zamieniam wzajemnie fotografika i grafika :)

[quote] w fotografii różnica między cyfrową a tradycyjnymi technikami jest kolosalna[/quote],
nic nie zastąpi w pełni wypracowanego negatywu 5x7", niepowtarzalność ziarna i wreszcie odbitka na dobrym barycie... że o technikach szlachetnych jak guma, cyjanotypia czy platynotypia nie wspomnę :cool:

... taki totalny offtopic ale samo się z piersi wyrwało :oops:

ps. [quote]grafika komputerowa będąca obiektem samym w sobie jest dla mnie... nieciekawa[/quote] ... a komputerowe fotomontaże Beksińskiego? :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-27, 16:36    Odp: Koszulki harmonijkowe

Może faktycznie pobierznie potraktowałem fotografię pisząc o tym, z tego względu że jakiś czas się tym już nie zajmuję. Przyznaję Ci rację w tej kwestii. Hmm.. w sumie to nie pomyślałem, bo sam robiłem na barycie, poza tym cyjanotypia i fotografia otworkowa... mniam :D
Ale w zasadzie to między gitarą elektryczną a "nie elektryczną" mogłem już śmiało tak stwierdzić, bo w tym wypadku nie można powiedzieć, że któreś jest gorsze.
A komputerowe fotomontaże Beksińskiego jakie by nie były dobre (choć nie widziałem ich, znam tylko malarstwo i fotografię pana B) to i tak nie da się tego przenieść tak szlachetnie i dobrze na papier. Z resztą sam wiesz, tak jak fotografii wrzuconej do komputera - nie da się.

Sorry za offtopic.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Arcydruid 

Posty: 59
Wysłany: 2009-11-28, 10:42    Odp: Koszulki harmonijkowe

sam sie czuję sprawcą offtopica, więc wracając do tematu ;)
[b]Pomysł na harp-koszulki fajny jest! [/b] Zwłaszcza, że jak widać, jest kilka osób, które chętnie coś porządnego są w stanie wykreować... Czekamy na rozwój wypadków :)

ps. Z tą gitarą, to oczywiście podpucha była :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
glazo

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-12-22, 19:28    Odp: Koszulki harmonijkowe

Interesuje mnie czy są już w sprzedaży jakieś koszulki z wzorem harmonijki?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kusza 

Posty: 10
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2009-12-30, 20:25    Odp: Koszulki harmonijkowe

[quote="glazo"]Interesuje mnie czy są już w sprzedaży jakieś koszulki z wzorem harmonijki?[/quote]
ja mam podobną kwestię, od kilku dni mam harmonijkę, a od dawna jestem fascynatem niebanalnych koszulek... czy udało się coś harmonijkowego wyprodukować??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-12-30, 21:20    Odp: Koszulki harmonijkowe

Przez jakiś czas na allegro można było coś dostać. Na forum nawet dyskutowano o tamtym wzorze, gdzieś jest temat.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aris2423 


Wiek: 33
Posty: 168
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2009-12-30, 23:00    Odp: Koszulki harmonijkowe

W sumie to mozna sobie samemu takie cos zrobic ;], wystarczy sobie jakis wzorek w googlach wyszukac i isc do empika ;]. Takie moje zdanie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kusza 

Posty: 10
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2009-12-31, 10:16    Odp: Koszulki harmonijkowe

[quote="aris2423"]W sumie to mozna sobie samemu takie cos zrobic ;], wystarczy sobie jakis wzorek w googlach wyszukac i isc do empika ;]. Takie moje zdanie.[/quote]
ano owszem można i tak, tylko że wówczas stwierdzam, że mam tyle t-shirtów, że kolejny już mi niepotrzebny, a jak widzę fajną gotową koszulkę to stwierdzam, że nie mam ich na tyle dużo, by nie kupić kolejnej :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Papuga 


Wiek: 32
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-12-31, 10:37    Odp: Koszulki harmonijkowe

Tak, ja zajmuję się produkcją koszulek z dowolnym wzorem. Była też seria bluesowa. niestety ze względu na znikome zainteresowanie trzeba było zamknąć stronę

Jeśli ktoś sobie życzy mogę odgrzebać wzory i przesłać na maila.

PS: U mnie taniej niż w empiku (taka małą reklama :P )
_________________
Mały instrument, wielka moc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu