Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Bejkers

Posty: 1
Wysłany: 2009-11-25, 02:05    [Opinie] Alabama Blues (C) dla początkującego?

Tym skromnym postem pragnę się przywitac na forum;) Ostatnio troche tu zaglądam i nie zamierzam przestac ;)

Kilka dni temu, po krótkim zapoznaniu się z tematem harmonijki wybrałem się do sklepu muzycznego we wiadomym celu. Ze względu na ogólnie mały wybór, zdecydowałem się na Alabama Blues (chciałem Speciala ale nie mieli w C, a ta była jedyną w okolicach 70zł). Szoku doznałem kiedy zadowolony z zakupu wpisałem nazwę w google i... ani słowa o tej harmonijce. Dokopałem się do tego forum gdzie Maciekdraheim, minigunmen i Blake porównują ją do Big River Harpa (http://www.harmoszka.com/topics15/hohner-alabama-blues-vt2629.htm) Może ktoś jeszcze miał z nią do czynienia i mógłby się podzielic wrażeniami? Jak to możliwe, że niemal nie ma o niej informacji?

Co do polecania Big Rivera początkującym widziałem różne opinie. Czy w takim razie ten sam komentarz odnosi sie do Alabama Blues?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
glazo

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-11-25, 17:56    Odp: [Opinie] Alabama Blues (C) dla początkującego?

I tak już przepadło. Co by zmieniła czyjaś opinia, że harmonijka ta nie nadaje się dla początkujących? I tak już za późno, bo wątpie, żeby ktoś przyjął z powrotem harpa, w którego ktoś już dmuchał:)
Dlatego pozostało Ci się tylko uczyć. Ja kupując harmonijkę też chciałem Speciala w C ale nie było akurat więc wziąłem tą o której nic nie wiedziałem, czyli Anniversary 150 i nie żałuję.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-11-25, 18:35    Odp: [Opinie] Alabama Blues (C) dla początkującego?

Big River Harp to praktycznie to samo, co Alabama Blues ;) . Różnią się nazwą ot co ;)

Tak, jak mówiłem w wspomnianym przez Ciebie poście jest ona bardzo wygodna i przyjemna w wydobyciu dźwięku.

A dlaczego miałaby być zła do nauki?? ;) Jest taka jak inne harpy w podobnym przedziale cenowym. Jak dla mnie porządny sprzęt za dobrą cenę ;)
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2010-02-21, 12:16    Odp: [Opinie] Alabama Blues (C) dla początkującego?

Co do Big River Harpa to powiem tak. Byłą to moja 1 harmonijka. Po tym jak zepsuł się stroik (4) musiałem kupić coś innego, i powiem, że rozegrana BRH była wygodniejsza w obsłudze (dla mnie) od nierozegranego speciala. Jeśli kiedyś padnie mi harmoszka kupię sobie znów BRH, albo stroiki Ja sprzęt polecam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu