Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
daedreth

Posty: 9
Wysłany: 2009-11-23, 22:58    [Pytanie] Co dalej?

Witam, Ladies and Gentleman.
Wiec, gram od paru miesiecy, opanowalem wydobycie czystego dzwieku ( co zajelo mi wieki, no ale udalo sie ), umiem tez calkiem nienajgorzej podciagac. z tabow zagram kazda prostsza melodie nawet ot tak, gdy nieznam tabulatury, ale... czegos tu brakuje..

Otoz, moja gra niema tego bluesa, uzywam harmonijki C, to jeden z powodw ale drugi to najwyrazniej brak techniki, al ejak nauczyc sie z bluesa? blues rodzi sie z uczuc, ale sama technika grania nienalezy do prostych rzeczy, to juz niesa melodie grane z tabow itd a cos wiecej, no ale jak? Co dalej? Niejestesm pewien czy powinienem kupic kolejna diatoniczna harmonijke w jakiejs innej tonacji, np A lub F, a moze D.. czy lepiej kupic Chromette i uczyc sie grac melodii. Memu serce blizsze byloby granie bluesa ale to niejest tak proste jak sie wydaje, powiedzcie mi panie i panowie, jak sie za to zabrac, bo samo train hard go pro tu nie pomoze, trzeba obraz droge.


z gory dziekuje :]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-11-23, 23:04    Odp: [Pytanie] Co dalej?

[quote="daedreth"]Otoz, moja gra niema tego bluesa, uzywam harmonijki C, to jeden z powodw[/quote]

Harmonijka w C w żadnym stopniu nie przeszkadza w graniu bluesa, naprawdę :) . A sposób na bluesa jest prosty. Włącz jakiś kawałek bluesowy, z harmonijką C rzecz jasna i spróbuj trochę pokraść riffów. Na początku będzie bardzo trudno, ale wraz ze słuchaniem zaczniesz rozumieć, o co w tym bluesie chodzi.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
daedreth

Posty: 9
Wysłany: 2009-11-23, 23:06    Odp: [Pytanie] Co dalej?

Gdzies zlapalem ze do bluesa uzywa sie RACZEj innych harmoszek, no ale dobrze rozumiem.

Skad mam wiedziec jakiej harmoszki kto uzywa? moglbys dac jakis przyklad bluesa w C? bylo by mi milo :]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-11-23, 23:10    Odp: [Pytanie] Co dalej?

W bluesie używa się różnych harpów, najczęściej C, A, D, F, G i Bb. Tonację najlepiej sprawdzać grając wdech na drugim kanale. Jeżeli dźwięk harpa i podkładu wpada w rezonans, to masz już tonację ;) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
daedreth

Posty: 9
Wysłany: 2009-11-23, 23:11    Odp: [Pytanie] Co dalej?

dobra, dziekuje, sprobuje sie z tym.
to nie temat na jeden wieczor, niena jeden miesiac, bede probowal grac bluesa, wkoncu nie na daremno uczylem sie wydobywac czysty dzwiek ponad 2 miesiace tztzt.
pozdrawiam :]

[ Dodano: 2009-11-24, 18:30 ]
przepraszam za double posta ale chcialbym sie dowiedziec jeszcze jednej rzeczy.
otoz, czy da sie grac bluesa na chromatyku? w C Chromette14 sprawie sobie napewno, glownie do grania melodii, (bo do tego wedlug mnie najbardziej takowe hapry sie nadaja) ale czy da sie na tym zagrac bluesa? o ile si enie myle to nuty sa te same, podciagi tez te same, no nie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu