Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Bertuh 

Wiek: 53
Posty: 5
Skąd: CYMRU(Walia)
Wysłany: 2009-11-18, 22:41    Problem 2-gi kanał na wydechu

Witam, pojawił się problem w mojej marynce, na 2-gim słynnym kanale ale na wydechu, ciężko jest wydobyć dźwięk, dmuchając podobnie jak w inne kanały.
Wiem, zaraz usłyszę że to Drugi kanał i tam są problemy, ale ja już dmuchałem ten kanał i było OK, nagle przestało. Jak dmuchnąć delikatnie to dźwięk się pojawia, ale nie ma mowy o lekko dynamiczniejszym przejściu na ten na wydechu, tak jakby się przypchał, ale powietrze przechodzi, tylko bez dźwięku a ze świstem. Marynka ma tydzień....

Pozdrawiam
Hubert
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Busker 


Posty: 18
Skąd: lublin
Wysłany: 2009-11-20, 12:36    Odp: Problem 2-gi kanał na wydechu

sprobuj z calej sily dmuchnac w ten kanal moze uderz w kolano harmoszka (nic sie jej nie stanie) moze cos go zatyka. no marinki standardowa nie rozkrecisz ale jak deluxe to rozkrec i juz sobie poradzisz :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-20, 12:44    Odp: Problem 2-gi kanał na wydechu

[quote="Busker"]sprobuj z calej sily dmuchnac w ten kanal [/quote]

BROŃ CIE PANIE BOŻE!

Nie udzielaj takich rad, rany, aż mnie zimny pot oblał... harmonijka to bardzo delikatny instrument, dmuchanie na siłe nic nie da a wręcz odwrotnie, może szlag trafić stroiki nawet nie związane z problemem (np. ten od wdechu).

Myślę, że jakbym to obejrzał, to bym temu zaradził ale chyba z racji odległości takiej opcji nie ma. Nie wiem co doradzić ale na pewno nie dmuchanie na siłe. Hmm... może popatrz pod światło do wnętrza kanału i zobacz czy prześwity po bokach stroika są takie same jak w innych kanałach. Jak to sprawdzisz to napisz co widziałeś. Inny sposób, o którym mówił Gussow - harmonijce się nic nie stanie jak dostarczysz tam niewielką ilość śliny, przez zwykłe naplucie (ale malutko) może wtedy reakcja powróci do normy. Choć lepiej by było to zwyczajnie przeczyścić.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Bertuh 

Wiek: 53
Posty: 5
Skąd: CYMRU(Walia)
Wysłany: 2009-11-20, 22:58    Odp: Problem 2-gi kanał na wydechu

Wygląda to tak jakby się stroik blokował, kanał czysty, w prześwicie niczego nie widzę, równy z obydwu stron, pukanie o kolano nie pomaga, więc chyba zostaje marynkę rozkręcić i zobaczyć czy aby nic nie blokuje stroika, tylko zastanawiam się, czemu jak dmucham delikatnie to gra? muszę tylko zrobić kilka bardzo szybkich wdechów/wydechów, ale jak znowu zassam dłużej, to na wydechu cisza, tylko syk powietrza w bocznych otworach.

pozdrawiam
Hubert
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-20, 23:16    Odp: Problem 2-gi kanał na wydechu

Aha, czyli stroik jest do ustawienia :) Zrób tak. Rozłóż ją (jej się nie rozkręca bo jest na gwoździach - wyglądają jak śruby ale to gwoździe). Otwórz ją za pomocą noża, wsuwając ostrze w szczelinę między płytką a pokrywą - przy samych gwoździach- i kołysząc nim. Weź coś ostrego, może być ten sam noż. Popatrz na stroiki od wdechu (te co są od wewnątrz harmonijki) i przyjrzyj się patrząc od zewnątrz jaki czubek stroika ma odstęp od płytki (patrząc od strony płytki, nie przez kanały). Czubkiem noża naginaj ale delikatnie na jakieś 5mm stroik do wewnątrz harmonijki, kilka razy, tak żeby się leciutko oddalił od płytki, powinno to być około 0.5 milimetra jak to zrobisz. To powinno pomóc, pod warunkiem, że zrobisz to ostrożnie i poprawnie i nie zrobisz krzywdy stroikowi. To wbrew pozorom nie jest taka trudna i straszna operacja ale ryzyko uszkodzenia istnieje. Zrób to ze spokojem i w dobrych warunkach, niech nikt Ci nad głową nie stoi. Musi pomóc, znam ten problem, skojarzyłem dopiero jak powiedziałeś o tym że najpierw robisz wdech to potem siada znowu.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Bertuh
Bertuh 

Wiek: 53
Posty: 5
Skąd: CYMRU(Walia)
Wysłany: 2009-11-20, 23:39    Odp: Problem 2-gi kanał na wydechu

......i zrobione!!!
Bułka z masłem, tym bardziej, że to MB deluxe, ooooo niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi, bo już zaczynałem się rozglądać za nową płytką stroikową, choć cena 28 ojro to niewiele mniej niż nowa marynkę u mnie.
Serdeczne dzięki za pomoc + oczywiście punkt ode mnie:)
pozdrawiam
Hubert
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-20, 23:45    Odp: Problem 2-gi kanał na wydechu

Nie ma za co. Jakby były kiedyś podobne problemy lub ewentualnie troszkę odmienne - pisz.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zacharias 

Posty: 8
Skąd: 6km od Łasku Wieś :)
Wysłany: 2013-01-13, 02:43    Odp: Problem 2-gi kanał na wydechu

Widzę, że temat już jest, więc nie będę dublował.

Moja Marioszka ma podobny problem- drugi kanał na wydechu działa dopiero kiedy się "rozpędzi", albo kiedy złapie wibracje od pierwszego, lub trzeciego. Brzmi to zupełnie tak, jakby stroik od wydechu się przyklejał.

Zastosowałem się do porady z odgięciem stroika i nic to nie dało. Czy może to być wina lekko zaśniedziałej płytki ze stroikami? (Harmonijka wchodzi w wiek dwóch tygodni)
_________________
Everybody needs somebody!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Thomsky

Posty: 18
Wysłany: 2013-02-16, 14:04    Odp: Problem 2-gi kanał na wydechu

A ja mam podobny problem od dziś gram na harmonijce 10 dni i coś takiego .

Chodzi o kanał 2 ale na wdechu .Dzisiaj zobaczyłem że nie wydaje dźwięków kompletnie nic za to na wydechu działa .Czy to możliwe że po tak krótkim czasie padł stroik na wdechu ?
Jestem początkujący ale nie grałem siłowo harmonijce staram się delikatnie robić wdechy czy wydechy chyba że harmonijka to aż tak delikatny instrument ..
kurcze mam nadzieje że to nic poważnego bo 114 zł mnie kosztowała z wysyłką special 20 c
ma ktoś jakiś pomysł a może się zabrudziła ?

z góry dzięki za pomoc
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-02-16, 15:37    Odp: Problem 2-gi kanał na wydechu

Moim zdaniem wygląda to na zatkanie stroika. Ja w takich wypadkach płuczę sprzęt pod ciepłą wodą. Jeśli nie pomaga, to trzeba rozebrać i przeczyścić sprzęt.
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Thomsky

Posty: 18
Wysłany: 2013-02-16, 20:48    Odp: Problem 2-gi kanał na wydechu

więc dzisiaj zrobiłem tak że harmonijkę rozkręciłem ostrożnie wyczyściłem stroiki i puki co wydaje się lepiej to znaczy na tyle że wydobywa się dźwięk zarówno na wdechu i wydechu na Wdechu dźwięk jest taki "buczący " -nie czysty
może tak ma być albo to jeszcze kwestia techniki ,wiele osób pisało że ma problemy z kanałem 2 podczas gdy pozostałe kanały wydają bardziej konkretniejsze dźwięki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-02-17, 23:58    Odp: Problem 2-gi kanał na wydechu

Zabić po dwóch tygodniach drugi kanał jest bardzo trudnym. To jest jeden z tych dźwięków, które raczej się nie psują, w przeciwieństwie do czwórki, czy piątki. Technika może być tu problemem.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Thomsky

Posty: 18
Wysłany: 2013-03-02, 21:23    Odp: Problem 2-gi kanał na wydechu

odkryłem już co mi się przytrafiło mianowicie czasem podczas intensywniejszego grania ćwiczeń zdarzyło mi się również na innych kanałach że odrobina śliny dostała się do środka .wystarczyło lekko "przedmuchać " dany kanał i wszystko gra . innym też tak się zdarzało na początku ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
janusz2940

Posty: 20
Wysłany: 2013-03-29, 01:07    Odp: Problem 2-gi kanał na wydechu

Też mam marinkę deluxe i czasem się się zatnie. Ale to pewnie jest spowodowane tym, że trochę śliny poleci przy wydechu i jak się w potem wdech na tym samych kanale co się robiło wdech to się nie odzywa. Ale zawsze nią trząchne mocno i kanał się odzywa.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu