Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Pendzel 


Wiek: 27
Posty: 38
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-06-26, 15:55    Hohner Blues Blaster vs Blackedge Junior vs Shure 520DX "Green Bullet"

Witam!

Może się powtarzam ale mam ciężki wybór i do końca nie wiem co wybrać!!! :?
Mam do wyboru SHURE 520DX "Green Bullet" albo BLACKEDGE JUNIOR.
Problem w tym, że nie wiem kiedy Andrzej "Orzeł" Syty będzie miał do sprzedaży mikrofon.
Za to SHURE'a mogę mieć od zaraz.
Wiem że różnica cen jest duża ale chodzi mi tylko o jakość grania.
Posiadam piec MEGA AMP PL 10, który polecił mi Roman Badeński.
Teraz który wziąć: SHURE Green Bullet czy BLACKEDGE JUNIOR, a może HOHNER Blues Blaster ??? PROBLEM ;(


Pomóżcie jak najszybciej :pada:

Pozdrawiam
_________________
"Co byś zrobił, jakbyś miał jeszcze jedno życie?"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-06-26, 21:08    Odp: Hohner Blues Blaster vs Blackedge Junior vs Shure 520DX "Green Bullet"

Ja radzę Shure, słuchałem masę testów na youtube, wyjątkowo przypadł mi do gustu. To istna legenda. Bierz. Sam bym chciał taki mieć....
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-06-26, 21:12    Odp: Hohner Blues Blaster vs Blackedge Junior vs Shure 520DX "Green Bullet"

Wypróbować oba. Każdy mikrofon z każdym wzmacniaczem zagra inaczej, więc jeżeli jest możliwość to weź piec tam, gdzie sprzedają Shure'a, zabierz ze sobą kumpla z Blackedgem i pomęcz odrobinkę :) . Twoje ucho będzie najlepszym doradcą.

Co do Shure'a Minigun. Większość z tych na YT to jakieś stare Shure'y powstałe przed pojawieniem się dynamicznego 520DX składanego w Meksyku. Te obecne robione są zupełnie inaczej, przez co sygnałem i brzmieniem nie odpowiadają dokładnie pierwowzorowi. Ale złe też nie są :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pendzel 


Wiek: 27
Posty: 38
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-06-28, 19:58    Odp: Hohner Blues Blaster vs Blackedge Junior vs Shure 520DX "Green Bullet"

Maciek, masz rację! Ale już wybrałem :D Kupuję Blackedge ze względu na cenę, a poza tym nie potrzebuje aż tak wspaniałego mikrofonu jak SHURE 520DX. Może jak będę miał własny zespół haha

Co do nagrań na YT to jest stary SHURE 520D ! Są lepsze ze względu na wkładkę i takie tam.

Do [b]Maciekdraheim[/b]: ostatnio zaprosiłem cię do znajomych na Harmonicaspace.com
---> Rafał S

Pozdrawiam i dzięki za wkład w moją decyzję :pada:
_________________
"Co byś zrobił, jakbyś miał jeszcze jedno życie?"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-06-28, 20:05    Odp: Hohner Blues Blaster vs Blackedge Junior vs Shure 520DX "Green Bullet"

Shure 520DX to nie jest szczyt inżynierii harmonijkowo - mikrofonowej, ale daje radę (przynajmniej na tyle, na ile ogrywałem go na jamach, czy kamilowy egzemplarz). Black też się bardzo dobrze nada, to kawałek porządnego mikrofonu.

Propo harmonicaspace, zaakceptowałem już zaproszenie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-15, 23:36    Odp: Hohner Blues Blaster vs Blackedge Junior vs Shure 520DX "Green Bullet"

Mam pytanie: czy blackedge junior ma obudowę metalową czy plastikową?

I jak wypada brzmieniowo w stosunku do Shura 520?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-11-16, 15:41    Odp: Hohner Blues Blaster vs Blackedge Junior vs Shure 520DX "Green Bullet"

Miałem Shure'a 520DX, obecnie mam vintage' owego i różnica w brzmieniu jest wyraźna (a wzmak, grajek i harpy te same, więc porównanie idealne). Oczywiście, nie na korzyść 520DX... Zły może on nie jest, ale ja osobiście wybrałbym Blackedge'a, bo wielkiej różnicy w brzmieniu nie ma, za to w cenie - ho, ho! Maciej ma 100% racji: absolutnie nie można się sugerować testami z YT, bo te mikrofony tylko wyglądają tak samo, ale w środku to 2 różne światy. A przez to i brzmienie jest inne.

Hohner Blues Blaster - większość wiesza na nim psy, ja się do tego nie przyłączam. Ma inne brzmienie, nie przesterowuje tak, jak Shure. Ja sam mam jako drugi i używam do grania akustycznego, kiedy nie mam do dyspozycji drugiego mikrofonu wokalowego. Jako proteza akustycznego brzmienia, daje radę. Ale mój jest sprowadzony z USA (kosztował 70 dolców - NÓWKA! - czyli przy ówczesnym kursie zielonego niewiele ponad 140 zł) - więc nie wiem, czy przypadkiem nie pochodzi z innej partii (np. młodszej lub starszej), niż te dostępne u nas. Może przez to ma inną wkładkę i dlatego jestem zadowolony z jego brzmienia.. Nie wiem, nie porównywałem z tymi dostępnymi u nas. Natomiast jedno jest pewne: cena Blues Blastera w naszych sklepach to jakieś kompletne nieporozumienie. Lepiej za połowę tego kupić choćby superluxa...
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-16, 15:50    Odp: Hohner Blues Blaster vs Blackedge Junior vs Shure 520DX "Green Bullet"

A.O.Syty na początku Blackedge robił z wkładek z Tonsil MDO IX, tutaj brzmienie mojego mikrofonu:

http://w768.wrzuta.pl/aud...przester_test_4

Aktualnie robione Blackedge są nawet lepsze, więc oceń po brzmieniu co Ci się bardziej podoba. Ja osobiście jakbym miał szmalec to bym kupił Blackedge ale gram na tym starym tonsilu.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-11-16, 15:59    Odp: Hohner Blues Blaster vs Blackedge Junior vs Shure 520DX "Green Bullet"

[b]Boodzik[/b], obudowa jest plastikowa
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-16, 17:03    Odp: Hohner Blues Blaster vs Blackedge Junior vs Shure 520DX "Green Bullet"

[quote="minigunmen"]A.O.Syty na początku Blackedge robił z wkładek z Tonsil MDO IX, tutaj brzmienie mojego mikrofonu: [/quote]

To nie tak! Pierwsze mikrofony miały transformatory z MDO IX. O wkładce jest tu:
http://www.harmoszka.com/...zego-vt2933.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-16, 17:07    Odp: Hohner Blues Blaster vs Blackedge Junior vs Shure 520DX "Green Bullet"

Aaa, chyba, że tak, wybacz :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-11-17, 22:44    Odp: Hohner Blues Blaster vs Blackedge Junior vs Shure 520DX "Green Bullet"

A może by coś z tego zestawiku wybrać?

http://k9toa.net/ :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-11-18, 22:33    Odp: Hohner Blues Blaster vs Blackedge Junior vs Shure 520DX "Green Bullet"

No ja tak zrobiłem, mój model jest na trzeciej podstronie - Astatic 10-C. Jednak ma to swoją wadę. Trzeba nieźle wyszukiwać, mieć szczęście co do kursów walut, szczęście co do usług pocztowców krajowych i zagranicznych i farta do tego, aby sprzedawca nie wcisnął do kartona jakiegoś złomu zamiast pięknego, choć ciut starego mikrofonu...
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-11-19, 00:04    Odp: Hohner Blues Blaster vs Blackedge Junior vs Shure 520DX "Green Bullet"

A może cos takiego:

ASTATIC JT-30 Z WKLADKA SHURE'A

Jak kogos stać - to czemu nie? Kupuje gotowca i ma z dyńki. Ale moim zdaniem cena tego akurat egzemplarza jest troche zawyżona. Tym bardziej, że to jeszcze nie jest najcenniejsza z wkładek. Ale i tak gada pięknie, nawet na tym małym Epiphonie. Można sobie wyobrazić, jak by zaśpiewał z jakimś Basmanem59 albo innym Twinem... taką wkładkę można wyrwac na ebay'u za 60-70 dolców. Za niewiele więcej kupić jakiś stary, niedziałający mikrofon, parę chwil zabawy z lutownicą (albo, dla takich jak ja, manualnych antytalentów - kilka groszy bądź flaszka dla zaprzyjaźnionego fachowca) i w cenie sklepowego badziewia mamy vintage'owe cuuudo!!! Wierzcie mi, te stare władki naprawdę brzmią inaczej! Ja osobiscie mam pier...ca na punkcie brzmienia tej:

99...86 CR black label

Nie wiem tylko jaka literka jest pomiędzy cyframi 99 a 86 sambolu wkładki (może być A, B, G lub H), Buggy nie podaje, ale to bez znaczenia. Jeżeli jest CR (Controlled Reluctance) i jeszcze do tego black label to oznacza, że wyprodukowano ją przed majem 1955 roku, czyli zanim firma Shure zaczeła wprowadzać "innowacje" (a tak naprawdę chodzilo o oszczędności) w budowie tej wkladki, co niekoniecznie wyszło im na zdrowie. Zainteresowanych szczegółami odsyłam do strony GREENBULLETMICS , kopalnia wiedzy.

Ja sobie taką sprowadziłem (99G86 CR black label) i przeszczepiłem do skorupz po padniętym Astaticu JT-30. Sama wkladka kosztowała 175 dolców wraz z przesyłką (z tym, że była kupowana na terenie stanów, a do Polski przyleciała w prywatnym bagazu mojego brata), ale nie żałuję ani jednego wydanego na nią centa. Jej śpiew rekompensuje mi to z nawiązką.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-11-19, 08:50    Odp: Hohner Blues Blaster vs Blackedge Junior vs Shure 520DX "Green Bullet"

Marzeniem było by, wpaść do takiego Music Store posiedzieć calutki dzionek i wybrać sobie to, co pasuje. :)
No, ale w PL ni chu chu takowego sklepiku. Trzeba jechać na saxy. :(
Pozdro
Felix
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu