Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Anyzratak 


Wiek: 29
Posty: 74
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: z piekła rodem ;]
Wysłany: 2009-02-20, 16:24    Odp: Wokal

Dzięki :D

[b]karzeł[/b], nic się nie stało, przez jakieś 7 lat mylili mnie często z chłopakiem (przez krótkie włosy) nawet jak stałam przed nimi, jestem przyzwyczajona :D

Co do angielskiego - od podstawówki jedyny kontakt z tym językiem to filmy, muzyka i ewentualnie internet, bo w gimnazjum uczę się tylko francuskiego i włoskiego, więc zdaję sobie sprawę, że nie mówię najlepiej po angielsku :P

Moja rodzicielka uczy muzyki, więc mam z nią stały kontakt (i z muzyką, i z rodzicielką :] poza tym właściwie cała moja rodzina - ciotki, "wujki" etc - od strony mamy mają wiele wspólnego z muzyką ), ale nie lubię "uczyć się profesjonalnie", wolę śpiewać jak nikogo w domu nie ma do gitary albo piosenki lecącej z głośników :D Wiem, że nie jestem "oszlifowana", jak to wyraziłeś, [b]MBoX[/b] :)
_________________
Zarejestruj się, przydatna stronka
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-02-20, 18:47    Odp: Wokal

Podziwiam wszystkich, którzy potrafią śpiewać lepiej niż ja, więc szczere gratulacje :P A tak poważnie to całkiem fajnie się słuchało, a angielski to tylko kwestia opanowania języka i wymowy, wszystko przed Tobą ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karzeł 

Wiek: 33
Posty: 94
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Piła
Wysłany: 2009-02-23, 19:56    Odp: Wokal

Z bluesem nic wspólnego nie ma, ale wara od mówienia, że to nie sztuka ;)
Moje te śpiewane partie w tle i po zwrotkach - na końcu.

http://streemo.pl/Portal/...nie_czekaM.html
_________________
http://img522.imageshack....ge=karzeid1.jpg
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jerriko 


Wiek: 41
Posty: 90
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-03-19, 17:00    Odp: Wokal

A jeśli chodzi o mnie to śpiewanie mi wychodzi. Nie opuszczę żadnej imprezy typu karaoke w okolicy i wcale nie mam tremy przy mikrofonie. Fakt nie zawsze każda piosenka podejdzie i wydaje mi się że wyjdzie dobrze, a tu klops - nie moja tonacja i tyle. Najczęściej śpiewam piosenki z repertuaru Dżemu, T.LOVE, Perfectu, Irka Dudka itp, a nawet czasem podczs przerwy w wokalu walnę jakąś solóweczkę na harmoszce. Ale najbardziej żałuję, ze organizatorzy karaoke mają tak mało bluesowych kawałków w swoim asortymencie, ale cóż nie dziwię się bo jest to "towar" naprawdę deficytowy i sam miałem problem znaleźć jakieś bluesowe midi z tekstem w internecie. Ale za to Gosi Andrzejewicz, Boysów i innych Kanikułów jest na pęczki....
_________________
Robota nie bar, ale musisz chodzić codziennie...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Solid 

Wiek: 33
Posty: 15
Wysłany: 2009-03-21, 12:20    Odp: Wokal

karaoke to jest to kiedyś na jednej imprezie śpiewałem welcome to the jungle i paradise city G&R i mówili że jak sie postaram to pieje jak Axel :] ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Saint 

Posty: 11
Skąd: Mosina
Wysłany: 2009-11-10, 16:43    Odp: Wokal

Przyznam szczerze, że jeszcze kilka lat temu zdarzało mi się śpiewać tu i tam.. A i publicznie nie raz, nie dwa..
Ale z czasem jakoś śpiew odszedł na bok, teraz sam jestem ciekaw, czy po kilku próbach dałbym radę zaśpiewać czysto to, co kiedyś nie sprawiało mi najmniejszych problemów :D
_________________
'był jednym z niewielu,
skazanych na bluesa'

Dżemoholik.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-11-10, 21:12    Odp: Wokal

W czwartek szykuje mi się chrzest umiejętności wokalnych. Gramy z kolegą instrumentalne Autumn Leaves i Sweet Home Chicago, choć tu już ktoś musi śpiewać. I padło na mnie. Ostatnio trochę ćwiczyłem czystość dźwięków, ale mam nadzieję, że jakoś się uda.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-11-11, 00:05    Odp: Wokal

Widzisz Maciek, a ostatnio na southbox-ie pisałeś, że nie potrafisz ;)

A okazuje się, że z Ciebie taka cicha woda jest :P

[size=9][ [i][b]Dodano[/b]: 2009-11-11, 00:09[/i] ][/size]


A co do wokalu. Chcę z kumplem założyć zespół blues-rockowy. Wiecie na początku pośpiewamy coś "Dżemu" , "Iry", "Cree" i zagranicznych (nie będę się rozpisywał ;) ), a potem chcemy wziąć się za inwencję twórczą ;) . Tylko nie potrafimy znaleźć basu i perkusji (basisty i perkusisty z własnym sprzętem), który grał by takie klimaty. A co to ma wspólnego z wokalem. Nom to, że ja zamierzam tam pośpiewać :D Mam nadzieję, że wyjdzie
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-11, 08:08    Odp: Wokal

Że co??!!
Że Maciek śpiewać nie potrafi??!! :D :D
Z tego co słyszałem, to masz super materiał, a i już to co posiadasz jest dobre ;p
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mazur 


Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-11-11, 10:36    Odp: Wokal

ja troche śpiewam i nie najgorzej:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-11-11, 21:13    Odp: Wokal

[quote="aansaa"]Że co??!!
Że Maciek śpiewać nie potrafi??!! :D
Z tego co słyszałem, to masz super materiał, a i już to co posiadasz jest dobre ;p[/quote]

Aansaa, to że mam parę numerów i od czasu do czasu coś zaryczę, to nie znaczy, że potrafię. Niestety, Łukasz odmówił wydawania z siebie dźwięków, więc ktoś to Chicago musi zaśpiewać...
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
littleman 


Wiek: 29
Posty: 22
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Goczałkowice-Śląsk
Wysłany: 2009-11-11, 21:40    Odp: Wokal

[quote="Maciekdraheim"]ale mam nadzieję, że jakoś się uda.[/quote]

Na pewno się uda :) A jeszcze niedawno na słyszałem, że ty i śpiew to nie ma szans :D A tu jednak :P
Ostatnio zmieniony przez littleman 2009-11-12, 11:09, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-11-11, 21:43    Odp: Wokal

[quote="littleman"]A jeszcze niedawno na słyszałem, że ty i śpiew to nie ma szans A tu jednak [/quote]

Bo ja śpiewać bardzo bym chciał, nawet ostatnio ćwiczyłem. Jednak sztuka to trudna i nie wiem, czy będzie zdatne do słuchania to, co jutro zaserwuje.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
littleman 


Wiek: 29
Posty: 22
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Goczałkowice-Śląsk
Wysłany: 2009-11-12, 11:11    Odp: Wokal

I jak Ci poszło? ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-11-12, 22:41    Odp: Wokal

Śpiewałem głównie przez Astatica, więc dzięki zniekształceniom nie było słychać potknięć :) . Ale z tego co wiem, ludziom się podobało, wokalistka innej kapeli mnie chwaliła, więc może nie jest tak źle.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-11-12, 22:52    Odp: Wokal

Po prostu za skromny jesteś ;)
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-13, 10:12    Odp: Wokal

[quote="Blake"]Po prostu za skromny jesteś ;) [/quote]

Dokładnie! ;p
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-08-27, 23:52    Odp: Wokal

łoo jaki zapomniany temat, chętnie bym posłuchał innych forumowiczów, jesli ktos spiewa, bo linki tutaj juz pogasły wszystkie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2010-09-04, 20:02    Odp: Wokal

Taaaaak... w ciągu ostatniego tygodnia kilka razy odważyłem się otworzyć gębę i pośpiewać (głównie dość dziwny repertuar), obyło się jakimś cudem bez ofiar. Na szczęście nikt tego nie uwiecznił :P
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-04, 20:56    Odp: Wokal

Maciekdreim "Śpiewałem głównie przez Astatica, więc dzięki zniekształceniom nie było słychać potknięć" , Masz racje puki co lepiej grasz niż śpiewasz(w/g mnie) wyćwicz śpiewanie tak jak granie będą cię chwalić.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-09-05, 22:16    Odp: Wokal

Dzięki Adamie. Wiem, że z wokalem jeszcze bardzo słabo, dlatego trenuję w domu, żeby udało się coś z tego wykręcić. Za 10 lat może będzie to zdatne do słuchania :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-08, 13:03    Odp: Wokal

Myślę ,że wcześniej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-09-08, 13:26    Odp: Wokal

Znajoma mówi, że to kwestia praktyki. Poza tym mam koleżankę, która doszła do baaardzo konkretnych efektów po roku pracy ale intensywnej. Ja też się z tym męczę, robię postępy, więc nie ma powodów do niepokoju. Kwestia praktyki.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-09-10, 22:13    Odp: Wokal

im więcej się ucze, im bardziej sie staram, tym wiecej braków widze, to jest taka studnia bez dna... ale tak chyba jest z kazdym instrumentem

na początku chce sie zaspiewać jakąs fajną piosenke, myslisz sobie ' o zrobie to to juz bedzie super' po czym jak juz to zrobie, to otwiera sie przede mną morze tego czego dalej nie umiem itd. to takie błędne koło.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
agnieszka 

Posty: 24
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2010-10-15, 17:41    Odp: Wokal

A ja sobie śpiewam. Od IV klasy podst. chodziłam na zajęcia. Później to przerwałam i zaczęłam śpiewać ponownie hm.. już będzie rok. ;)
Wcześniej nie wiedziałam, jak wyglądają profesjonalne zajęcia, dlatego to raczej było KARAOKE, ale szczerze mówiąc, dużo mi ono dało... Głos rozwinął się. Najbardziej i najszybciej głos rozwinął mi się przez ten rok, ale bardzo dużo przede mną. Jeździmy z ekipą i nauczycielką na konkursy. Jak na razie wyróżnienie w konkursie PRO ARTE, z którego jestem bardzo zadowolona. W listopadzie przede mną kolejny konkurs.
Co do mojego głosu, to jest raczej mocny. Teraz ubzdurałam sobie, że chcę śpiewać w jakimś rockowym zespole. Czekam tylko, aż ktoś kreatywny będzie chciał takowy zespół założyć i da ogłoszenie, że poszukuje solistki z mocnym głosem...

[ Dodano: 2011-01-02, 01:02 ]
maciekdraheim, masz genialny głos w dole!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu