Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
hedog 

Wiek: 54
Posty: 5
Skąd: labedy
Wysłany: 2009-02-23, 20:05    Big six blues

czy big six rozni sie czyms od 1847 pomijajac wielkosc , brak 4 kanalow , chodzi mi o brzmienie , podatnosc na efekty ? bo podobno plytki stroikowe sa takie same
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-02-23, 20:57    Odp: Big six blues

Chyba tym ze dodaja frajerzy jeszcze homonto na szyje i puszke ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-25, 13:08    Odp: Big six blues

Cześć hedog!
Płytki stroikowe są takie same tylko krótsze o 4 :) Poza tym ta sama jakość i brzmienie.
Korpus jest wykonany z innego, ciemniejszego drewna, ale wykonany jest z tą samą precyzją co w modelu 1847.
Co do efektów to ze względu na wielkość harmonijki oraz dodawaną puszkę można uzyskiwać bardzo ciekawe efekty brzmieniowe.
Do tego dodają firmową smycz do powieszenia na szyi.
To ciekawa propozycja dla osób które nie grają w górnym rejestrze :)
Pozdrowienia
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-02-25, 15:35    Odp: Big six blues

@ Bart,
nie ma to jak kompetentna odpowiedz na pytanie!Ktos ma cos przeciwko Seydlowi... ;D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-25, 16:24    Odp: Big six blues

zawsze staram się pomóc o ile mi pozwalają czas i kompetencje :) Jakby coś to czekam na następne pytania!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Miki_2008 


Posty: 51
Wysłany: 2009-02-25, 18:43    Odp: Big six blues

Mam ją i jestem bardzo zadowolony, super dźwięk i w dodatku jest bardzo poręczna. Kupiłem ją ponieważ pod względem wykonania jest podobna do 1847 CLASSIC :) Dzięki dźwiękom wydobywającym się z big six'a już teraz wiem, że następną będzie właśnie 1847 :D
_________________
Chociaż kiepsko gram i tak love moją harmonijkę :D
Moje Blowin in the wind na YouTube
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-02-25, 18:47    Odp: Big six blues

Posiadam Big Six'a i jestem niesamowicie zadowolony z wykonania i dźwięku :D
_________________
[you], co się patrzysz? Cukierka albo nowego harpa Ci obiecałem ??:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
hedog 

Wiek: 54
Posty: 5
Skąd: labedy
Wysłany: 2009-02-26, 14:53    Odp: Big six blues

dzieki za odpowiedz , mam big six tylko bylem ciekawy czy warto dac ponad 300 zl za 1847 skoro prawie nie uzywan kanalow od 7 w gore , dzieki pozdr
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-03-08, 18:23    Odp: Big six blues

tu BIG SIX TEST

http://www.youtube.com/watch?v=pktKkMJe7vg

:D :D :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gofator 


Wiek: 40
Posty: 166
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: Otmuchów
Wysłany: 2009-03-10, 13:03    Odp: Big six blues

a jak z szybkością grania, podatnością na podciągi, tremoada? czy trzeba stroić do overblow i overbending? czy naturalnie jest już nastrojona?
_________________
Hooray, Hooray, These Women Is Killin' Me
Zanim założysz nowy temat zaglądnij tutaj ->
http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-10, 14:02    Odp: Big six blues

Big SIX to w zasadzie mniejsza wersja modelu 1847, więc bardzo szczelna (można na niej szybko grac ), dobrze wyregulowana ( podatna na obniżania i overbending).
Występuje w dwóch odmianach, polecam ten bluesowy.
W modelach powyżej 80zł zwykle nie ma problemów ze stroikami czy nieprecyzyjnym wykonaniem, więc nie ma co się martwic.
Myślę że drewniany, świetnie impregnowany korpus nadaje piękne saksofonowe brzmienie.
A czy jest nastrojona? Hmm Na moje ucho tak ;)
Nie wiem jak z trwałością ale skoro są stalowe (nie mosiężne) stroiki jak w 1847 to będzie dłuuuuuuuugo służyć czego Wam i sobie życzę!
Miłego grania!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-03-23, 03:01    Odp: Big six blues

Bartku powiedz mi proszę które z modeli seydla mają jeszcze tak świetnie profilowane wloty kanałów (zaokrąglone) jak BIG SIX czy 1847 ?? Pozdrawiam
_________________
[you], co się patrzysz? Cukierka albo nowego harpa Ci obiecałem ??:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-03-23, 18:52    Odp: Big six blues

Seydel Solsist Pro ma jeszcze kanału profilowane na kształt bardziej anatomiczny niż prostokątny :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-03-24, 02:01    Odp: Big six blues

a blues session również ??
_________________
[you], co się patrzysz? Cukierka albo nowego harpa Ci obiecałem ??:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-03-24, 08:05    Odp: Big six blues

Blues Session ma korpus plastikowy, więc ma ciut wygładzone kanty w ząbkach grzebienia, żeby ust nie drażniły. Ale sam otwór na okrągło robiony nie jest.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-03-25, 10:29    Odp: Big six blues

Poczytałem o Big Sixie, posłuchałem i.... zauroczyła mnie ta mała śmieszna harmoszka i chętnie bym ją nabył. Postanowiłem sprawdzić jak gra się na 6 kanałach więc zakleiłem 4 kanały w SS. Wrażenia - pozytywne - 6 kanałów daje radę choć ja chyba dołożyłbym jeszcze jeden (BIG SEVEN byłby :) ) bo jednak w niektórych melodyjkach, zwłaszcza tych mniej bluesowych - niestety tego siódmego kanału brakuje. Jeśli jakiś producent (byle nie chiński) wymyśli harmoszkę BIG SEVEN, to zaraz ją kupuję, póki co śmigam na 10 kanałach :harp:
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-08-05, 13:31    Odp: Big six blues

Słyszałem, że tylko w Polsce harmonijki Big Six są udostępniane w tonacji C, a w innych krajach są też w innych tonacjach. Czy są jakiekolwiek szanse, że kiedyś w Polsce będą Big Six'y w przynajmniej standardowych tonacjach? Jeśli nie to tak mi się zdaje, że Big Six ma na celu naostrzyć apetyt i skłonić do zakupu 1847. Ale więcej by zarobili jakby ktoś kupił cały zestaw Big Sixów niż jednego 1847 ...
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-08-05, 14:02    Odp: Big six blues

Coś mi się obiło o uszy na warsztatach w Białymstoku, że wachlarz tonacji Big Sixów miałby być poszerzony. Ale co z tego ostatecznie wyjdzie, nie wiem.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Phantom_Blues 


Wiek: 42
Posty: 47
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-09-16, 08:52    Odp: Big six blues

Na razie zadowolę się Big Six w C. Jeżeli wyjdzie w tonacji Bb to biorę od razu :)
_________________
-= Tombo Player =-
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-09-23, 21:03    Odp: Big six blues

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Big Sixa (Viva Akademia Bluesa!) no i oszołomił mnie ten maluch. Nastrojony jest bardzo dobrze, żadnego dysonansu w oktawach, a i akordy oraz dwudźwięki soczyste i miłe dla ucha. Reaguje to sprawnie i szybko, a i overuje bez problemow. Powiem szczerze, że overy od 4-6 na żadnej innej nie szły mi tak łatwo. Dopiero teraz mogę zagrać "Kasztany" na diatoniku, wcześniej konieczność overblowowania na 4 i 6 uniemożliwiała mi to. Harmonijka jest bardzo poręczna, ale trzeba z tym uważać. Mając opanowany bardzo ciasny uchwyt na zwykłym diatoniku okazuje się, że Big Sixa obejmujemy ZBYT SZCELNIE, co powoduje ponowną cyrkulację powietrza! Wsysając powietrze z 2 brzmią wszystkie stroiki! Dlatego warto trzymać ją trochę luźniej. Dzięki temu, że jest mała świetnie współpracuje z mikrofonami, oczywiście jeżeli uwzględnimy celowe pozostawienie drobnej dziurki w uchwycie, żeby umożliwić cyrkulację powietrza. Brzmieniowo harpik też daje radę. Brzmienie jest mięsiste i okrągłe, choć niezbyt jasne. Niemniej naprawde może się podobać.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2009-09-24, 18:27    Odp: Big six blues

BigSixy i inne modele Seydla (Blues Session i 1847) pojawiły się w sklepie muzycznym Pasja w Warszawie :)

Jak będzie popyt to sprowadzą więcej modeli/strojeń :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-10-22, 14:18    Odp: Big six blues

Właśnie dostałem tego Seydelka ze sklepu Tomka Kamińskiego, pierwsze wrażenie: zdecydowany pozytyw :) . Bardzo głośna, mogąca konkurować z Suzuki OD, chociaż dźwięk nie jest taki ostry i przenikliwy jak w Marince (bardziej jak 1923), podciągi i overy wchodzą bardzo "miękko". Drewniany grzebień ma charakterystyczny aromat, podobnie jak Heringi, ale trochę słabszy. Przeszkadzają trochę ostre krawędzie blaszek (nie mogli ich wygładzić jak już grzebień jest tak dobrze zrobiony? :/ ) ale to chwilka roboty. Brak górnego rejestru w graniu oldschoolowego bluesa w II pozycji w sumie nie przeszkadza, a dzięki małemu rozmiarowi można bardzo ładnie zmieniać brzmienie rękami.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-11-09, 20:21    Odp: Big six blues

Dziś przypadkiem odwiedziłem katowicki Gamuz i z dużym zadowoleniem zauważyłem nową gablotkę z harmoszkami firmy Seydel. Był wśród nich BIG SIX. Jako że miałem na niego chęć już od dawna a w kieszeni miałem stówkę wolnych środków przeznaczonych na drobną przyjemność, toteż transakcja była szybka i przyjemna.
Pierwsze wrażenia są pozytywne i to bardzo. Harmoszka brzmi bardzo fajnie i jest podatna na różnego rodzaju over-y (a muszę dodać że o technikach tych wiem tyle co nic ale na Seydelku same wychodzą). Gabaryty sprawiają że bardziej niż w innych pełnowymiarowych instrumentach - da się modulować brzmienie rękami. A tak z pozamuzycznych wrażeń - ten harpik jest po prostu PIĘKNY.

P.S.

Mogę sobie tylko wyobrazić jak zajebisty musi być model 1847. Nie ma żadnego logicznego uzasadnienia abym kupił taką maszynę, wszak "harpiarz ze mnie jak z koziej dupy harmoszka.... :) " - BIG SIX jest tu dobrą alternatywą
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-09, 20:33    Odp: Big six blues

O, to powiedz mi, jest cała gablotka nowa? Mam się spodziewać, że będą mieli Seydle w przyszłości od teraz? :D Bo to najbliższy sklep gdzie wogóle jest jakiś sensowny wybór.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-11-09, 22:11    Odp: Big six blues

Nom ja w sumie też mam blisko ;)
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-11-09, 23:30    Odp: Big six blues

Najlepiej tam zadzwonić lub zaklikać i zadać pytanie o konkretny model i konkretną tonację. Z tego co wiem dopiero z Seydelem zaczynają i nie mają o nim jeszcze wielkiego pojęcia. Panowie z Gamuza (moi dobrzy kumple zresztą :) ) o harmoszkach wiedzą tyle, ile mówią im wyniki sprzedaży. Najlepiej zatem wiedzieć dokładnie czego się chce, zadzwonić, zapytać o dostępność, ewentualnie zabukować i wówczas dopiero jechać na zakupy....
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-10, 18:07    Odp: Big six blues

Co do tego ile wiedzą w tym sklepie - potwierdzam, generalnie mało jest sklepów, w których byłby jakiś zapalony choć troche harpiarz. Sorry za offtopic.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
beniamin82 


Wiek: 42
Posty: 59
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Zielina (Krapkowice)
Wysłany: 2009-12-24, 22:53    Odp: Big six blues

Dzisiaj właśnie dostałem od Żony pod choinkę. Gra się na niej świetnie. Reaguje na podciągi tak samo jak MB (przynajmniej w moim mniemaniu). To ze jest mała to genialne rozwiązanie, jestem w stanie całą objąć dłońmi.

Ale co ja tam wiem, jestem nowy jeśli chodzi o diatonika...

[ Dodano: 2009-12-25, 22:01 ]
[quote="beniamin82"]Reaguje na podciągi tak samo jak MB [/quote]

Przy bliższym poznaniu zyskuje duuużo plusów, reaguje jednak szybciej i łatwiej wyciągać głębsze podciągi.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Wisnia 

Posty: 109
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-05-22, 19:37    Odp: Big six blues

Witam!
Oto kolejny z filmów, które nakręciłem na prośbę sklepu Skład Muzyczny (skladmuzyczny.pl)

http://www.youtube.com/watch?v=CkpSeYgzlRk

pozdrawiam sześciokanałowo
Łukasz Wiśniewski
_________________
www.wisnia.info
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lozansky 


Wiek: 36
Posty: 46
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kargowa/Zielona Góra
Wysłany: 2010-08-21, 11:42    Odp: Big six blues

Na warsztatach BnB w Kliczkowie kupiłem, po okazyjnej cenie, Big Six'a i jestem nim zachwycony :) . Wykonanie i wygoda gry na najwyższym poziomie. W tej samej tonacji mam jeszcze, podupadającego już, Harpmastera i Solista Pro. Big Six prezentuje się okazalej pod względem brzmieniowym. No, ale nie może być inaczej, skoro to miniaturka 1847'mki :)
_________________
- Suwalszczyzna to jest gdzieś w bok od Warszawy, tak? Przypomnij mi gdzie to jest dokładnie.
- Pojedziesz, to sam zobaczysz gdzie to jest.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu