Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Adamd87 

Wiek: 36
Posty: 57
Wysłany: 2009-11-09, 22:10    Overblowing

Witam!:)
CHYBA zaczynam robic overblowa. Pytanie do was: czy to tak ma brzmiec?:) (oczywiscie pomijajac falsz:))
http://w199.wrzuta.pl/audio/7BDXTtOmZVS/overblow
Dodam jeszcze ze nagranie bylo montowane bo nieudanych prob bylo TROCHE :)
No i nieco "harczy" ale mam nadzieje ze jestem coraz blizej :)
I jescze jedno: czy w Seydel blues session standard C trzeba kombinowac se stroikami przy overbendingu? (wlasnie na tej harmoszce jest nagranie)
Pozdrawiam

Edit: jeszcze tak dodam dla innych - mysle ze kluczem do oberblowa jest rada ktora gdzies na forum znalazlem kiedys zeby wdmuchiwac powietrze mowiac UJ. I jesli dzwiek zanika to bardzo dobrze ;)
Edit: Takie pytanko mi sie ponad to nasuwa. Jesli przy probie overdrawa harmoszka wydaje dzwiek co by mogl wystraszyc wszystkie okoliczne psy...znaczy trzeba ze stroikami kombinowac? czy po prostu cwiczyc jeszcze?:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-11-09, 22:32    Odp: Overblowing

http://www.harmoszka.com/...nding-vt265.htm

Tutaj masz już taki temat. Overek na 6 wskoczył, więc duuża częśc roboty za Tobą, bo wyczułeś ustawienie w którym dźwięk ma się podwyższyć. Teraz tylko szlifować to żeby umieć płynnie i szybko overować na 6 a potem popróbować na niższych kanałach.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-11-09, 22:35    Odp: Overblowing

Wskoczył, wskoczył, nie bez bólów ale jest. Teraz szlifować i będzie cacy :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
B.A.R.J.O. 

Posty: 39
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2010-01-22, 13:46    Odp: Overblowing

Overblow można zagrać stosunkowo łatwo na kanale 6 ( i innych :) ) ale samo wydobycie tego dźwięku nie oznacza że został on zagrany poprawnie (czysto). Podobnie jak na skrzypcach dźwięki uzyskane przez overblow (i bending) można "modulować" w pewnym zakresie (kilkadzięsiąt centów dla overblow).
_________________
The Blues will never leave you
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Bugaj 

Wiek: 50
Posty: 70
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: 100lica
Wysłany: 2010-01-22, 14:38    Odp: Overblowing

Overblow na skrzypcach... A w co trzeba dmuchać, bo mnie to zaciekawiło... ;D
_________________
Och, gdyby tak wszyscy ludzie Mogli przeżyć taki jeden dzień. Gdy wolność wszystkich ludzi zbudzi I powie: "Idźcie tańczyć, to nie sen"...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
szaman69 


Wiek: 33
Posty: 174
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2010-01-22, 15:00    Odp: Overblowing

Z tego co słyszę to przydało by się podregulować stroiki z górnej płytki stroikowej. Dognij stroiki zaraz przy początku, (embossing) i wykrzyw je do góry na około 1/3 odległości od końca (arcing) i powinno śmigać. Do overdrawów najważniejsze są stroiki z dolnej płytki, muszą być dogięte tak żeby były bardzo blisko płytki ale żeby się nie blokowały. Charakterystyczny pisk oznacza że harmonijka nie jest wyregulowana. Więcej na www.overblow.com

Pozdrawiam ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
B.A.R.J.O. 

Posty: 39
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2010-01-25, 07:45    Odp: Overblowing

[quote="Bugaj"]Overblow na skrzypcach... A w co trzeba dmuchać, bo mnie to zaciekawiło... ;D [/quote]
O dmuchaniu w skrzypce nigdzie nie pisałem ;D . Skrzypce nie mają progów więc można przechodzić płynnie z dźwięku na dźwięk podobnie jak w harmonijce przy bendingu i overblow. Potrzebny więc dobry słuch i mnóstwo ćwiczeń by czysto grać. Samo uzyskanie dźwięku nie oznacza ze został on zagrany prawidłowo (czysto) - do takiego wniosku sprowadzała się moja dygresja. Mam nadzieje że teraz to co napisałem jest bardziej zrozumiałe.
_________________
The Blues will never leave you
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu