Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-08-23, 13:41    Harmonijki Suzuki - ceny w PL, części zamienne...

Hej, wlasnie szperam sobie po necie i oglądam harmonijki Suzuki. Sam jestem wlascicielem Harpmastera i mi sie bardzo podoba - bardzo starannie wykonany, przepiekne brzmienie, tani... Tak wiec pomyslalem o zakupie lepszych modeli, jednak ceny wydawaly mi sie zabojcze, a do tego nigdzie nie znalazlem wymiennych blaszek stroikowych... do czasu, gdy zajrzalem na zagraniczne strony. Spojrzcie chociazby na ebay.com. Fire breath za 50$ (w Polsce prawie 190 pln), promaster 36$ (w Polsce ok 130 pln). Przy obecnym kursie dolara, jesli mamy mozliwosc, to wydaje mi sie, ze naprawde WARTO byloby sciagnac harmonijke ze Stanow. Co ciekawe, w przeciwienstwie do wiekszosci hohnerow, do wielu harmonijek Suzuki mozna dokupic osobno blaszki stroikowe, co czyni inwestycje w ta harmonijke jeszcze bardziej oplacalna. Spojrzcie chociazby tu: http://www.harphouse.com/...ry.asp?catid=38
czy tu:
http://harpexpress.com/index1.html?c26.html&1
Kilkanascie zielonych za blachy do drogich modeli, ponad dwadziescia za blachy do bardzo drogich. Oczywiscie, w Polsce same blachy sa nie do dostania.
Konkluzja - gdybysmy mieli bardziej ludzkiego dystrybutora, pozycja Hohnera jako najpopularniejszej firmy harmonijkowej w Polsce bylaby powaznie zagrozona :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-03, 15:49    Odp: Harmonijki Suzuki - ceny w PL, części zamienne...

Cześć Rolf!
To prawda że ceny harmonijek i innych instrumentów muzycznych w Polsce są dość wysokie. Po wejściu do UE zamiast 7% mamy 22% podatku VAT. Poza tym dostępność modeli czy tonacji też moim zdaniem pozostawia wiele do życzenia. Przez 1,5 roku czekałem na harmonijki Golden Melody Eb i Db. Nie doczekałem się, kupiłem w Paryżu, gdzie były WSZYSTKIE modele i w KAŻDEJ tonacji. Można? Można :)
Co do sprowadzania harmonijek/piecy/mikrofonów z USA to niezły pomysł, ale ostatnio bardzo zaostrzono kontrolę celną.
Więc doliczając koszty przesyłki, VAT, cło i czas oczekiwania warto się zastanowić czy warto.
Jeśli ktoś kupował ostatnio w USA może się wypowie...
Pozdrowienia!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2009-05-23, 11:16    Odp: Harmonijki Suzuki - ceny w PL, części zamienne...

A więc jednak są blachy do harpmastera! :D Osobiście nie kupowałem w stanach ale no "zamówiłem" u rodzinki. seydela 1847 dostali bezproblemowo, mowili że te "płytki" o które pytałem też są normalnie w sklepach muzycznych. Mikrofon kupili na ebayu więc nie moge sie wypowiedzieć. A wzmak nie był również żadnym problemem do kupienia.
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-05-24, 15:33    Odp: Harmonijki Suzuki - ceny w PL, części zamienne...

W sklepach muzycznych w moim mieście (Bydgoszczy) mają tylko Hohner'y i harmonijki Tombo i nie dopuszczają w ogóle innych firm. Chciałem zamówić u nich Suzuki z racji, że to moja ulubiona marka ale nie chcieli więc zamówiłem ze strony Pana Badeńskiego. No ale odwołując się do zakresu dostępności tonacji to właśnie 3 tygodnie czekam aż Badeński sprowadzi mi Promastera w LowF. Ale warto. Szkoda tylko, że to jedyny sposób na dostanie modelu jaki się chce. A o modelach takich jak Suzuki Overdrive w Polsce to już w ogóle można zapomnieć. :sad:
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2009-05-24, 16:40    Odp: Harmonijki Suzuki - ceny w PL, części zamienne...

Trojden, sklep Gama z Gdańska prowadzi sprzedaż harmonijek Suzuki i mają takie modele jak overdrive, pure harp czy teraz fabulous :) Więc dostać można :)
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-05-24, 19:14    Odp: Harmonijki Suzuki - ceny w PL, części zamienne...

[b]Landerw[/b], dzięki za informację ale niestety do ceny harpa musiałbym doliczyć cenę benzyny albo biletu do Gdańska. Nie będę po Polsce jeździł szukając harmonijki :) chyba, że bym kupował cały zestaw ale też nie jest pewne, że będą mieli wszystkie tonacje. Bydgoszcz jest na tyle dużym miastem (ok. 400 tys. mieszkańców), że powinno posiadać przynajmniej podstawowe modele różnych firm. Mamy conajmniej 3 sklepy muzyczne i nigdzie nie ma Suzuki :?
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-05-24, 19:21    Odp: Harmonijki Suzuki - ceny w PL, części zamienne...

[quote="Trojden"]niestety do ceny harpa musiałbym doliczyć cenę benzyny albo biletu do Gdańska[/quote]

A Gama nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej?
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-05-24, 19:43    Odp: Harmonijki Suzuki - ceny w PL, części zamienne...

[quote="Maciekdraheim"]A Gama nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej?[/quote]

Nie wiem Maćku, może i prowadzi. Mi chodzi o kwestię dostępności w sklepach muzycznych, że po prostu wchodzisz do sklepu i możesz porównać z innymi modelami. Zobaczyć jak Ci leży w dłoni i ewentualnie na miejscu kupić. W wysyłkowej musisz czekać na harpa, czasem i 3 tygodnie jak nie ma tonacji jak pisałem wyżej. Załóżmy, że pojutrze masz koncert i dziecko zrzuciło Ci harmonijkę z 8 piętra a była Ci potrzebna do występu. W ciągu dwóch dni nie prześlą Ci harmonijki. Zamówiłem za pobraniem ostatnio od Pana Kamińskiego Promastera w G. Minął tydzień i jeszcze nie dostałem. Niestety tak to działa i jestem tego w pełni świadomy. Nie narzekam broń Boże, tylko nie lubię kupować przez neta. Jeśli mógłbym tobym kupował w sklepie muzycznym. Jest tam specyficzna atmosfera. Może z racji tego iż instrumenty mają w sobie coś z magii. Dziwnie to brzmi, ale zgodzicie się chyba, że z człowiekiem dzieje się coś dziwnego kiedy sięga po swój sprzęt prawda? :)
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
nepronen


Posty: 33
Wysłany: 2009-05-24, 20:33    Odp: Harmonijki Suzuki - ceny w PL, części zamienne...

coz ja tylko moge polecic game bo tam tez kupilem harmonijke suzuki, i rozumiem co masz na mysli sam chciales cos z hohnera ale suzuki bylo na miejscu to wolalem pierw obejrzec popytac ;)
_________________
www.maciejobuchowski.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-05-24, 20:42    Odp: Harmonijki Suzuki - ceny w PL, części zamienne...

[b]Trojden[/b], zgadzam sie z Tobą w pełni.Ja kupowałem między innymi w Gamie ,ale nawet jak przyjdzie t o jest i już. W sklepie natomiast dotykasz różnych ,nawet w tej samej tonacji i wybierasz właśnie Tę jedyną .Dlatego między innymi większość moich harmonijek to TOMBO ,bo w Kielcach jest RIff i w Białymstoku ,gdzie dosyć często jestem jest również,i mogę mieć przyjemność z zakupów.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-24, 20:57    Odp: Harmonijki Suzuki - ceny w PL, części zamienne...

Witam!
Zdaje się że w Bydgoszczy został utworzony nowy sklep muzyczny (filia sklepu GAMA). Adres: Bydgoszcz, ul. Fredry 1/2 tel. 052/322-55-56

Myślę że będą mieli wszystkie modele Suzuki, sporo Hohnera i kto wie co jeszcze.
Podczas Bydgoszcz-Toruń Harmonica Bridge 2009 zrobię tam darmowe warsztaty dla overbendingowców. Co do szczegółów to będą na mojej www.harmonijka.mud.pl

Pozdrawiam chromatycznie!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-05-24, 21:01    Odp: Harmonijki Suzuki - ceny w PL, części zamienne...

Trojden, faktycznie, ja też wolę przejść się do toruńskiego Bratpolu i na miejscu "przedmuchać" nową zabawkę. Bo instrument rzeczywiście ma coś z magii. Wzmacniacz, mikrofon, harmonijka, gitara, instrument gdy leży na półce, czy stoi na podłodze wydaje się martwym przedmiotem. Ot kawałek drewna, nieco blachy, czy innego ciaciarajstwa. Ale grajek magicznym ruchem wprawia to w rezonans, nadaje wydawałoby się martwemu przedmiotowi życie! A i sam grajek się zmienia. Na co dzień zwykły człowiek (ok, harpiarze nigdy nie są normalni), ale jak bierze instrument do ręki, to stają się jednością.... Ale dosyć off topu...
Rzeczywiście, zakupy internetowe mogą być ryzykowne jeżeli chodzi o czas "załatwienia" nowego cacka. Ale mając wybór: nie znaleźć wcale, albo znaleźć na drugim końcu Polski i poczekać, no to jednak trzeba skorzystać ze sklepu internetowego...
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
michu
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2009-05-24, 21:02    Odp: Harmonijki Suzuki - ceny w PL, części zamienne...

Gama prowadzi sprzedaż wysyłkową www.gama.gda.pl Z drugiej strony u nich można dostać prawie tylko Suzuki. Mają jeszcze kilka Hohnerów, ale aby trafić model w tonacji, który się chce to graniczy z cudem xD Na stronie nawet ich zresztą nie podają - ale suzuki mają dostawy często i wybór też spory :)
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-05-24, 21:08    Odp: Harmonijki Suzuki - ceny w PL, części zamienne...

Jeżeli filia sklepów Gama została otworzona w Bydgoszczy tak jak twierdzi Bartek to super. Z tym, że szkoda, że tak późno się o tym dowiedziałem, bo już dwa Promastery lecą do mnie z neta :D

[ Dodano: 2009-05-24, 21:21 ]
Co do off topu, Maciek to mnie zainspirowałeś i stowrzyłem osobny temat: :)

http://www.harmoszka.com/...t2371.htm#22413

[ Dodano: 2009-05-25, 15:45 ]
Kolejna rzecz dotycząca zamawiania przez neta... w końcu doatrł mój Promaster ... tylko oczywiście nie w tej tonacji w jakiej powinien ... kurde :?
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-11-07, 10:59    Odp: Harmonijki Suzuki - ceny w PL, części zamienne...

No dobra ale popatrzcie w GAMMA możecie kupić Suzuki a Hohner jest w muzyczny.pl , z kolei Seydel też ma swoją stronę :D Ogółem pod względem zakupów przez neta nie ma źle :D

źle jest natomiast pod względem zakupów na miejscu w sklepach tak jak już sami mówiliście. U mnie w Tarnowskich Górach w sklepie muzycznym to na 100% nie znajdziesz Suzuki, a jak się spytałem raz czemu nie sprowadzają to usłyszałem: "Bo Suzuki robi jedynie dobre motory" :/ . To mnie powaliło na kolana :/ . Tam znajdziesz głównie parę modeli Hohnera licząc Silver Stara i Blues Banda, z 2 modele Heringa, jednego Bushmana no i z 3 Seydle :/
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-11-08, 14:28    Odp: Harmonijki Suzuki - ceny w PL, części zamienne...

Jasneee :D bo Silver Stary i Blues Bandy są lepsze od Suzuki :D masz niezłych fachowców w tym muzycznym ;)
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-08, 14:35    Odp: Harmonijki Suzuki - ceny w PL, części zamienne...

Trojden - bo to jeden taki sklep jest? :D W tym gdzie ja kupowałem facet mówi, że Silverstar jest tak zwaną harmonijką ogólną. Jest raczej rodzajem młotka o kształcie harmonijki. W sklepach - jak już ktoś napisał - goście znają się tylko na gitarach. Choć też i nie zawsze. Najlepiej szukać opinii w internecie, np. nasze forum a potem iść do sklepu/zamawiać przez neta.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-11-08, 19:59    Odp: Harmonijki Suzuki - ceny w PL, części zamienne...

Nom, Trojden, Minigunmen ma niestety rację. W muzycznych sklepach mało kto zna się na harpach. Większość pracowników owych sklepów zna się na gitarach. Dlaczego tak jest??? Pewnie dlatego, że bądź co bądź harmoszka jest mało popularnym instrumentem. założę się, że w Polsce na co najmniej ok. 50 gitarzystów (osób, które ćwiczą grę na jakiejś gitarze) przypada 1 harpiarz. W swoim otoczeniu mam całe mnóstwo gitarzystów, a niestety nie znam osobiście ani jednego harpiarza (ale to się za niedługo zmieni mam nadzieję :D )
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
nepronen


Posty: 33
Wysłany: 2009-11-08, 20:12    Odp: Harmonijki Suzuki - ceny w PL, części zamienne...

A ja powiem ze sklep GAMA w gdańsku jest o tyle fajnym miejscem ze gdy poszedlem z przyjacielem ktory zamierzal kupic harpa to kasjerka zawolala drugiego sprzedawce i jak sie okazalo doskonale znal sie on na harmonijkach i o tyle jest to smieszne ze on nawet na nich nie gra, sklep narzucil by sprzedawcy zawsze mogli doradzic i chlopak musial sie nauczyc wszystkiego o harmonijkach jakie tam sa sprzedawane,recenzje itp. i dostal jakas by zobaczyl jak sie na tym gra.
_________________
www.maciejobuchowski.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-11-08, 20:34    Odp: Harmonijki Suzuki - ceny w PL, części zamienne...

No i to jest podejście! GAMA ma duży asortyment harmonijek i poważnie traktują ten instrument. Bardzo się to chwali!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-08, 20:35    Odp: Harmonijki Suzuki - ceny w PL, części zamienne...

A powiedzcie mi, oprócz Konina to GAMA ma gdzieś jeszcze jakiś lokal?
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
nepronen


Posty: 33
Wysłany: 2009-11-08, 20:39    Odp: Harmonijki Suzuki - ceny w PL, części zamienne...

Tak, w gdańsku
_________________
www.maciejobuchowski.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-08, 20:40    Odp: Harmonijki Suzuki - ceny w PL, części zamienne...

To mnie nie pocieszyło :D niemniej dzięki. Sorry za offtopic.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2009-11-08, 20:40    Odp: Harmonijki Suzuki - ceny w PL, części zamienne...

[b]minigunmen[/b], w wyżej wymienionym Gdańsku i bodajże w Bydgoszczy :)
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-08, 20:45    Odp: Harmonijki Suzuki - ceny w PL, części zamienne...

Czyli wszystkie poza moim zasięgiem. No trudno.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu