Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
iraas 

Posty: 6
Skąd: wawa
Wysłany: 2008-08-29, 22:43    Punk a harmonijka, jaka tonacja na początek, wg Was?

Chciałbym zakupić harmonijkę do gry punka w mojej kapeli. Jaka byście proponowali tonacje?
Bo, że model Specjal 20 na początek,
to już wyczytałem...
_________________
ołje
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-08-29, 22:51    Odp: Punk a harmonijka, jaka tonacja na początek, wg Was?

Zależy w jakich tonacjach gracie tego Punka, bo tonację harmoszki trzeba dobrać pod piosenkę.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
iraas 

Posty: 6
Skąd: wawa
Wysłany: 2008-08-29, 23:05    Odp: Punk a harmonijka, jaka tonacja na początek, wg Was?

czyli do każdego numery należy mieć inną harm. w zależnośco od tonacji utworu?
_________________
ołje
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-08-29, 23:08    Odp: Punk a harmonijka, jaka tonacja na początek, wg Was?

Na tym polega urok harmonijki diatonicznej, chociaż przy opanowaniu podciągów, powinieneś być w stanie zagrać na jednej harmoszce w 3 tonacjach. Ja znam pierwsze 3 pozycje, ale i tak mam harpy w tonacjac "pokrywających się" bo dużo bardziej wolę grać E na harmoszce A (II poz.), niż takie samo E na harmoszce w D (III poz.). Jednak harmoszkę dobiera się pod utwór, chociaż na początek C będzie dobra. Potem stajnie rozbudujesz.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
iraas 

Posty: 6
Skąd: wawa
Wysłany: 2008-08-29, 23:11    Odp: Punk a harmonijka, jaka tonacja na początek, wg Was?

spoko, jutro lece do sklepu i zakupuje...
no i ćwicze,bedzie wporzo.
dziex Maciekdraheim
_________________
ołje
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jarek 


Wiek: 48
Posty: 44
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2008-09-01, 00:12    Odp: Punk a harmonijka, jaka tonacja na początek, wg Was?

Muszę przyznać, że wymiękam :) Harmonijka do punka? Pasuje jak wół do karety, albo odwrotnie. Przecież punk to prymitywna i hałaśliwa muzyka. A harmonijka jest dość subtelna jednak. Nie żebym punka nie lubił, bo od czasu do czasu sobie puszczę sex-pistols. Jak już osiągniesz jakieś efekty, to chętnie posłucham. Zastanawiam się czy jesteś prekursorem harmonijki w punku, czy słyszałeś już gdzieś takie rozwiązanie. Z drugiej strony punk to etap ewolucji w muzyce, więc może skończy się tak, że weźmiesz harpa i zaczniesz grać blusa :) Pozdrawiam i życzę efektów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-09-01, 00:24    Odp: Punk a harmonijka, jaka tonacja na początek, wg Was?

Jarek napisał/a:
Harmonijka do punka? Pasuje jak wół do karety, albo odwrotnie.


A ja Cię zaskoczę! W zeszłym roku na 18ce kumpeli grała ich znajoma kapela punkowa. Wlazłem na ich próbę z harmoszką, podłączyłem śp. Grundiga GDM313 pod mikser i zacząłem grać. Pasowało i brzmieniowo (taaakie mięso!) i muzycznie. Więc jest to możliwe :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zuźka 


Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2008-09-01, 12:46    Odp: Punk a harmonijka, jaka tonacja na początek, wg Was?

Też się ostatnio zastanawiałam, czy próbować łączyć harmoszkę z punkiem.
I nie zgodzę się, że punk to hałaśliwa i prymitywna muzyka. Ja widzę w tym przekaz (zależy co konkretnie słuchasz chyba...).
I teraz tak sobie myślę, ze skoro mam nie być pierwsza, to może popróbuję powydobywać dźwięki z mojego Abakuka (tak ma na imię mój harp :D ) przy Włochatym :P Trezba w końcu otwierać nowe horyzonty, no nie? A skoro słyszę, ze to się nawet komponuje, to czemu nie... :D
_________________
"...w życiu piękne są tylko chwile..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-09-01, 14:27    Odp: Punk a harmonijka, jaka tonacja na początek, wg Was?

Zuźka napisał/a:
I nie zgodzę się, że punk to hałaśliwa i prymitywna muzyka.


Punk jest prymitywny i hałaśliwy pod względem muzycznym (oczywiście też zależy, co rozumiemy pod pojęciem "punk": czy jesteśmy ortodoksami uważającymi Sex Pistols za jedyną na świecie punkową kapelę, czy do tego gatunku wrzucamy też muzykę mającą charakterystykę bardziej pop-rockową), ale nie to jest w nim najważniejsze, bo przesłanie niesie tekst wyśpiewany/wykrzyczany przez zachrypniętego wokalistę ;) I za to lubię punka. A co do harpa - nie wydaje mi się to aż tak egzotyczny pomysł, użycie nieskomplikowanych, siedzących w tonacji zagrywek powinno przynieść niezły efekt :D
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zuźka 


Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2008-09-01, 14:44    Odp: Punk a harmonijka, jaka tonacja na początek, wg Was?

No i chyba się zgodzę z Tobą, co do punka, kamilteau :)
Tekst w piosence to według mnie najprostsze i tym samym chyba najważniejsze przesłanie. Punka polubiłam na samym początku za to, że w piosence poruszył problem przez muzykę raczej nie poruszany (tj. homofobii - Włochaty "Prawo Wyboru"). Ale się tak off topic'owo zrobiło :P
_________________
"...w życiu piękne są tylko chwile..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2008-09-01, 15:17    Odp: Punk a harmonijka, jaka tonacja na początek, wg Was?

To ja dodam jeszcze, że sekcja dęta w punku się już pojawiała (chociażby De Łindows lub Kult), więc i harmonijka się sprawdzić powinna. Gorącym zwolennikiem takiego połączenia nigdy nie byłem, ale miejscami brzmi to ciekawie.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-09-11, 23:52    Odp: Punk a harmonijka, jaka tonacja na początek, wg Was?

Jakich skali używacie, grając punk na harmonijce? Improwizujecie? :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
The_Stroy 

Wiek: 36
Posty: 9
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2009-07-02, 13:32    Odp: Punk a harmonijka, jaka tonacja na początek, wg Was?

Istniej przecież taki gatunek jak Blues-punk więc nie stoi nic na przeszkodzi w graniu punku z harmonijką.
_________________
Eee tam...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-07-02, 13:38    Odp: Punk a harmonijka, jaka tonacja na początek, wg Was?

Harmonijka pasuje też do ska.

Madness - baggy trousers
http://www.youtube.com/watch?v=XJOLwy7un3U

Więc do punka też się da :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-07-02, 20:57    Odp: Punk a harmonijka, jaka tonacja na początek, wg Was?

Wracając do punka, od tego gatunku zaczynał znany wszystkim Jason Ricci. I z tego co słychać z jego świeższych nagrań, dalej wrzuca sporo tego elementu do gry, także bluesowej. Jeżeli tylko coś brzmi dobrze, to czemu tego nie robić?;)
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-07, 16:40    Odp: Punk a harmonijka, jaka tonacja na początek, wg Was?

Wczoraj grałem z punkowym zespołem koncert i powiem, że było zajedwabiście :D
Miałem cholerne obawy, bo nigdy na żadnej próbie nie byłem u Nich, ale po wyjściu na scenę zapomina się o ludziach i dałem popalić wszystkim ;]
Powiem tak:
Punk + harp = MOC :) :):)
Polecam :)

[ Dodano: 2009-11-07, 14:41 ]
Poza tym odkryłem, że potrafię improwizować w III poz. :) :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-07, 17:09    Odp: Punk a harmonijka, jaka tonacja na początek, wg Was?

Jasne, dokładnie :) Raz grałem z "kapelą", która gra ska, gdyby nie to, że nie znają skal to udałoby się więcej kawałków niż jeden.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-07, 18:14    Odp: Punk a harmonijka, jaka tonacja na początek, wg Was?

[b]minigunmen[/b], też musiałem wytłumaczyć, że tonację się rozpoznaje po pierwszym akordzie, bo tego nie wiedzieli :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-07, 18:18    Odp: Punk a harmonijka, jaka tonacja na początek, wg Was?

Ja nie miałem do tego cierpliwości :D Punk i wszystkie gatunki rockowe wzbogacone o harmonijkę miażdżą banana i pomarańcze.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-08, 12:16    Odp: Punk a harmonijka, jaka tonacja na początek, wg Was?

[quote="minigunmen"]Punk i wszystkie gatunki rockowe wzbogacone o harmonijkę miażdżą banana i pomarańcze.[/quote]

Co masz na myśli, bo nie wiem, czyz Twoje określenie jest pozytywne, czy negatywne :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-08, 12:34    Odp: Punk a harmonijka, jaka tonacja na początek, wg Was?

Wymiatają w wolnym tłumaczeniu :) Banan i pomarańcze... hmm... bo nie chciałem pisać wulgarnie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-08, 14:59    Odp: Punk a harmonijka, jaka tonacja na początek, wg Was?

Wolałem zapytać, bo w moim kręgu to określenie pół-negatywne, więc... ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu