Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Adamd87 

Wiek: 36
Posty: 57
Wysłany: 2009-11-05, 14:20    Dźwięki i dźwięki

Witam
Proboje rozpisac poczatek Skazanego na bluesa(z reszta nie tylko) - do tego celu uzylem AP guitar tuner. Byloby naprawde fajnie z nim, ale mam problem, ze dzwieki sa "inne".
Przykladowo 4 na wdechu to wedlug programu E, a 6 na wydechu to G...co sie akurat zgadza. Wiecie moze o co chodzi?:)
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mazur 


Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-11-05, 16:03    Odp: Dźwięki i dźwięki

a moze lepiej ze słuchu?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-11-05, 16:13    Odp: Dźwięki i dźwięki

Na pewno lepiej zew słuchu :D A jak masz harmonijkę w tonacji C to przecież rozpiskę dźwięków znajdziesz na necie

http://harmonijka.mud.pl/...2&l=pl&id=6&f=3
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Adamd87 

Wiek: 36
Posty: 57
Wysłany: 2009-11-05, 20:12    Odp: Dźwięki i dźwięki

No wlasnie w tym sek:) mam rozpiske, i nie zgadza sie z tym co dyktuje tuner;). A ze sluchu jednego fragmentu (puki co:D) nie umiem rozgryzc... Pisalem juz o tym przypadku, ale jakos temat zostal porzucony na pastwe ap guitar tunera ;) . Przypomne ze to intro ze skazanego na bluesa (film)
3 (3) (4) 4 4>4'>4 (3) 3 ? 3-6 (7-5) 6-4 4>4'>4
No i wlasnie problem jest przy znaku zapytania. bo ze sluchu (mojego:D) jakby to byl podciag na wydechu 3.... A ze nie bardzo wykonalne to jest to dlatego probowalem tunerem :) . Widzialem juz rozpiski tego, ale ciagle wydawalo mi sie ze to nie do konca to. Dla tego kto to rozpisze chetnie bym dal pol krolestwa i corke za zone....:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2009-11-05, 21:01    Odp: Dźwięki i dźwięki

sry, ale jakoś nie mogę Twojego problemu pojąć.

[quote="Adamd87"]No wlasnie w tym sek:) mam rozpiske, i nie zgadza sie z tym co dyktuje tuner;)[/quote]
A co Ci on dyktuje czego nie masz w tabach?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Adamd87 

Wiek: 36
Posty: 57
Wysłany: 2009-11-05, 22:40    Odp: Dźwięki i dźwięki

Juz tlumacze:)
Chcialem rozpisac taby za pomoca Ap Guitar tuner
No i utworek idzie 3 (3) (4) 4 4>4'>4 - zaraz po podciagu ciagnie sie chwilke 4 na wdechu - ze sluchu to na 1000% czworka, zarowno moim zdaniem jak i na tym forum bylo tak podawane. Z tym ze Ap Guitar tuner pokazuje w tym momencie dzwiek E (na rozpisce dzwiekow harpa w tonacji C jest tam dzwiek D).
Chodzi mi wlasnie o ten blad programu

Edit:
Ok namieszalem troche, przepraszam:) sprawa sie CHYBA wyjasnila bynajmniej z tabem (ze sluchu myslalem) bo wydaje mi sie ze ten tajemniczy dzwiek to delikatny slide
3 (3) (4) 4 4>4'>4 (3) 3 -2-3 -6 (7-5) 6-4 4>4'>4
I ta dwojka jest na tyle krotka by dac efekt taki jak w intro.
Prosze adminow o usuniecie tematu, bo namieszalem okropnie, pozucam Ap guitar tunera, a taba zamieszcze do odpowiedniego tematu (ktory juz byl nawet, z reszta pisany przezemie). Przepraszam za klopot ;)
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2009-11-05, 23:54    Odp: Dźwięki i dźwięki

Spoko, tylko rozgryzanie utworku ze słuchu, to nie sprawdzanie jaki jest dźwięk w AP Tunerze ;)

Może Ci się to wyda nie profesjonalne, ale jeśli na twój słuch to co rozpisałeś brzmi dobrze i w 85% jest jak w utworze docelowym, to można być zadowolonym. Ciężko czasem jest 100% oryginału wyłapać. A jeśli grasz to po swojemu i idzie rozpoznać utwór, a przy tym to po prostu brzmi, możesz być dumny i śmiało grać właśnie tak, jak to sobie rozpisałeś.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-11-06, 00:02    Odp: Dźwięki i dźwięki

Nom właśnie :D Ja tak sobie dzisiaj rozpisałem intro z utworu Starego Dobrego Małżeństwa

"Nie rozdziobią nas kruki"

Nie wiem czemu, ale bardzo ono mi się podoba :D
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Adamd87 

Wiek: 36
Posty: 57
Wysłany: 2009-11-06, 12:34    Odp: Dźwięki i dźwięki

Wlasnie juz potem olalem tunera:) tuner pokazuje mi co innego to juz olalem:D. Mysle ze brzmi conajmniej w 90% tak jak oryginal. Chcialbym 100%,ale coz. Jestem zadowolony, i rozpisuje dalej :D
Mam nadzieje ze kiedys to sie pojawi na hapedii czy cos bo z tego co wiem utorek duzo ludzi chcialo zagrac:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-11-06, 16:27    Odp: Dźwięki i dźwięki

Stary, przecież ten Ap tuner pokazywał Ci na 100 % dźwięki rozjechane perfidnie.
Z reszta nie ufaj temu bo na to co wskazuje wpływa wszystko ( Z drganiem procesora włącznie) więc zlej to i ufaj słuchowi.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Adamd87 

Wiek: 36
Posty: 57
Wysłany: 2009-11-06, 22:35    Odp: Dźwięki i dźwięki

W sumie tak zrobie ;) chociaz dzwieki nie bylo mocno odchylone od wskazan, i probowalem 2 wersji ( z najnowaza wlacznie) i jednak sluch najwazniejszy... a ze nie mam jeszcze dosc dobrego to znak ze trzeba wycwiczyc :) dzieki ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu