Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor
Wiadomość
Golinski

Posty: 2
Wysłany: 2009-11-03, 21:18    Hohner Marine Band C - wdech na drugim kanale

witam

Postanowilem zaczac sie uczyc grac na harmonijce wiec zeby zaczac pasowalby najpierw jakas miec :D po wielu przemysleniach postanowilem kupic model firmy Hohner Marine Band C i mam nastepujacy problem a nie chce odrazu leciec do skelpu, wiec tak podczas zassania na kanale 2 nie wydobywa sie dzwiek slychac tylko "przeplyw" powietrza na 1 i3 jak i calej reszcie jest normalnie jak myslicie dlaczego? moze cos zle robie ? aha podczas zadecia dzwiek "jest"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-11-03, 21:21    Odp: Hohner Marine Band C - wdech na drugim kanale

Byc może jest to spowodowane tym, że każda dwójka w każdej harmoszce potrzebuje specyficznego "zassania" powietrza ;)


Zwykle słyszałem o tym, że kanał brzmi dziwnie. Nie spotkałem się jeszcze z brakiem jakiegokolwiek dźwięku :D Pewnie ktoś zaraz jeszcze coś do tego dopisze. Jakiś bardziej obeznany członek braci ;)
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Golinski

Posty: 2
Wysłany: 2009-11-03, 21:25    Odp: Hohner Marine Band C - wdech na drugim kanale

no nie wiem moze i masz racje ale nawet jakby robil zle to zassanie to pownnien byc jakis dzwiek a nie ma nic tzn cos sie tam czasem pojawi :P ale to taki dziwne i krotkotrwale zawodzenie ;p
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-03, 21:28    Odp: Hohner Marine Band C - wdech na drugim kanale

Poszukaj na forum tematu o problemie z 2 kanałem, zamiast zakładać nowy temat, jest o tym już cała masa informacji.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2009-11-03, 21:29    Odp: Hohner Marine Band C - wdech na drugim kanale

[b]Golinski[/b], forum czytaj!!!! Jest to tutaj :) Poszukać trzeba i to wcale nie głęboko...
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-11-03, 22:09    Odp: Hohner Marine Band C - wdech na drugim kanale

Sam pisałem kilkanaście razy. Harmonijka głęboko w ustach, postawa prosta, wdech spokojny, z głębi, z przepony. Paru moich kumpli uczyło się harmonijkarstwa i żaden z nich nie wydał na początku dźwięku z (2). Dla pewności zassałem z tych ich harpów (miałem wacik spirytusowy) i wszystkie były sprawne. Po 15 minutach starania każdy zaczął wydawać w miarę przyzwoity dźwięk. Tak samo będzie z Tobą, przeszukaj forum, poczytaj i popróbuj. Harmonijka jest sprawna, poprawy wymaga jedynie technika.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi