Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
aris2423 


Wiek: 33
Posty: 168
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2009-11-03, 20:40    Skrzypce, skrzypeczki - instrument dla bogatych czy dla każdego?

Gral ktos kiedys, i czy trudno je opanowac ;>
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2009-11-03, 20:46    Odp: Skrzypce, skrzypeczki - instrument dla bogatych czy dla każdego?

Nie grałem, ale z tego co się orientuje to jest to jeden z najtrudniejszych instrumentów - głównie ze względu na brak progów a także sama technika 'piłowania' strun jest niełątwa i jak wiemy, na początku zawsze wiąże się z nieprzyjemnym dla ucha piszczeniem :) Strasznie trudna sprawa, ale po wielu latach ćwiczeń wynik jest niezły - to trzeba przyznać :) Piękny instrument!
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-11-03, 21:19    Odp: Skrzypce, skrzypeczki - instrument dla bogatych czy dla każdego?

Moja kumpela gra :D Nie jest to instrument dla bogaczy, a opanowanie czystego dźwięku podczas "piłowania" strun to kwestia kilku dni treningu po tak z 30 min :D . Wiem bo próbowałem :D
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2009-11-03, 21:27    Odp: Skrzypce, skrzypeczki - instrument dla bogatych czy dla każdego?

[b]Blake[/b], to widocznie ja trafiałem na mało utalentowanych, bo mnie często po tym uszy bolały :D
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aris2423 


Wiek: 33
Posty: 168
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2009-11-03, 21:27    Odp: Skrzypce, skrzypeczki - instrument dla bogatych czy dla każdego?

Ciekawe, mi zawsze skrzypce tak samo jak pianino/fortepian kojarzy sie tak z inna rzeczywistoscia, jest to calkowita odwrotnosc gitary i harmonijki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-03, 21:30    Odp: Skrzypce, skrzypeczki - instrument dla bogatych czy dla każdego?

Świetny instrument do bluesa btw. W knajpce w Jastarni graliśmy z gościem taką improwizacje bluesową, skrzypce były po prostu świetne. Instrument jak każdy inny, przy odrobinie zapału opanujesz. Koleżanka wysyła od niedawna swojego synka 4-letniego, gra już proste melodyjki.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aris2423 


Wiek: 33
Posty: 168
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2009-11-03, 21:34    Odp: Skrzypce, skrzypeczki - instrument dla bogatych czy dla każdego?

ziomek ma sie fajnie, ja moglem na gitarke sobie pozwolic w wieku 17 lat ;]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-03, 21:39    Odp: Skrzypce, skrzypeczki - instrument dla bogatych czy dla każdego?

Ja nie wiem czy to są kupione przez rodziców ale prawdopodobnie to tam mu w szkole muzycznej wypożyczają takie dziecięce, one są dużo mniejsze. Kurde, to musi być piękne.. chciałbym kiedyś miec syna i nauczyć go grać na czymś....
Wracając do skrzypiec - drogie to cholerstwo jak diabli.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-11-03, 22:00    Odp: Skrzypce, skrzypeczki - instrument dla bogatych czy dla każdego?

Drogie, drogie, ale jakie to dźwięki potrafi wydawać! Prawdziwy ogień może popłynąć. No, ale trzeba umieć się tym posługiwać. Też bym chciał, ale ten akurat instrument warto zacząć opanowywać w jak najmłodszym wieku. Wtedy po prostu nadgarstek nie jest jeszcze skostniały, chrząstki lepiej się układają, gdy dłoń ulega zwapnieniu, to już jest przystosowana do tych dzikich wygibasów. Zaczynanie w wieku 20 lat mogłoby być nieprzyjemne...
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-11-03, 22:19    Odp: Skrzypce, skrzypeczki - instrument dla bogatych czy dla każdego?

Nom znam rodzinę, która dziecko w wieku 2,5 lat posłała na naukę gry. I co teraz?? Ma 5,5 roku i gra takie melodie, jak Barka czy Sto lat no i pełno kolęd na przykład :D No ale pomyślcie sobie, że ma 5,5 roku :D

A co będzie, jak będzie miała 20 lat?? :D
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-11-04, 10:16    Odp: Skrzypce, skrzypeczki - instrument dla bogatych czy dla każdego?

Chociaż jestem w mocno zaawansowanym wieku, to poważnie myślę żeby sobie takie coś sprawić :D . Wirtuozem na pewno nie będę ale przynajmniej mam w miarę wyćwiczoną rękę po 5 latach z gitarą. Od dawna fascynował mnie ten instrument. Ma bardzo duże możliwości ekspresji, coś jak harmonijka, a jednocześnie gra się paluchami jak na wieśle i nie ma problemów z dźwiękami chromatycznymi. Wydaje mi się, że żeby na tym grać trzeba mieć po prostu dobry sluch i pamięć motoryczną do trafiania w czyste dźwięki jak na harmonijce. Jesli chodzi o cenę to fabrykę można dostać po cenie rzędu 200 zł, ale tak jak w przypadku taniej harmonijki gra na tym nie jest przyjemna, a i brzmienie nie powala (muzyk co prawda ma w skrzypcach większy na nie wpływ niż w gitarze, ale z pustego to i Salomon nie naleje :P ). Ja planuję poszukać jakiejś używanej manufaktury w cenie rzedu 600 plnów, żeby nie była to chińszczyzna i troszkę lepiej grała :D .
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu