Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-07-03, 14:34    Odp: Mikrofon + wzmacniacz

Lekko sprzega...ale niezly kawalek....dobra robota.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-07-04, 09:44    Odp: Mikrofon + wzmacniacz

Dzięki. Sprzęgło bo się pochyliłem w stronę pieca, hehe. A jak piec brzmi?
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-07-04, 19:57    Odp: Mikrofon + wzmacniacz

... gorsze od Twego slyszelismy... :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-07-07, 16:23    Odp: Mikrofon + wzmacniacz

Miałem napisać jak wyszło z graniem na tranzystorze. Otóż nie poszedł dym. Kupiłem sobie Superlux D112/c, nie Blackedge z wiadomej przyczyny... (trzymam kciuki za zdrowie Andrzeja O. Sytego)

O mikrofonie Superlux D112/c:
Ogólne wrażenia/opinia itp.
Przester powstaje na tranzystorowym piecyku na czystym kanale, nie jest mocny ale jest :) A na lampowym niestety nie miałem okazji jeszcze przetestować, grałem w sklepie ale sprzedawca nie rozkręcił go mocniej (tyle ile trzeba żeby było przesterowanie) i w sumie mu się nie dziwię.

Mikrofon Superlux jest bardzo dobry, dobrze odzwierciedla brzmienie harmonijki i ma sygnał który potencjalnie, przy dobrym piecu i umiejętnościach jest w stanie uzyskać ładne brzmienie. Pasmo przenoszenia to od 100 do 60000hz, czyli tyle dokładnie ile harmonijkarzowi potrzeba. Potencjometr daje możliwość wyregulowania go na "zero" czyli zwykły sygnał oraz dużo mocniejszy, który dodaje mu bardzo dużo ładnej barwy. To jest na potencjometrze z lekkim przystopowaniem przy połowie. Potencjometr jest ładnie schowany koło kabla ale też łatwo się do niego dostać w czasie grania.

Co do obudowy: jest dobrze wykonana, nie mam zastrzeżeń, jest ciężki, dobrze leży w dłoni, dobrze do niej pasuje... gra się rewelacyjnie :) Polecam ten mikrofon. Nie jest drogi i jest niezłą alternatywą dla Shure i Hohner Bluesblaster, które brzmią lepiej i kosztują dużo więcej ale można go śmiało z nimi porównywać, nie jest to wcale kilka klas niżej. Ja za mój dałem 280zł ale z ręki do ręki w sklepie, bez przesyłki, więc opłacało się :)

PS: Bunakier też jakoś teraz kupił i zapewne niedługo wyda opinię na jego temat :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-07-07, 16:48    Odp: Mikrofon + wzmacniacz

oO , niezle !

Ty robisz to vibrato gardlem czy co to bylo w ogole ?

pozdro
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-07-07, 16:54    Odp: Mikrofon + wzmacniacz

To vibrato w sumie nie wiem, wydaje mi się, że troche pracuje przepona a troche gardło.. ale całkiem możliwe, że tylko jedno z nich xD tylko nie wiem które.. bo czasem mi brzuch przy tym podskakuje a czasem nie.
Może mi ktoś kompetentny wyjaśnić czemu taki dobry mikrofon podłączony do kompa nagrywa ciszej niż zwykły typowy mikrofon do kompa a jak gram na piecu gitarowym to brzmi normalnie(głośno)?
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-07-07, 17:56    Odp: Mikrofon + wzmacniacz

Dobry mikrofon, mam taki sam - niedrogi (49 euro) do tego Michael Timler z Harponline wystawil mu jak najlepsza opinie - chodzi z najlepszymi piecami bez problemow.U mnie z lampowym i tanim .
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-07-07, 20:48    Odp: Mikrofon + wzmacniacz

Śmigałem kiedyś na tym Superluxie porównując go bezpośrednio do Kamilowego Shure'a. To kawałek porządnego mikrofonu za rozsądne pieniądze! Brzmienie nieco inne, ale też może się podobać. Co do nagrywania, może to kwestia oporowości? Mik od kompa nie jest w stanie w ogóle ruszyć pieca, bo widocznie ma niedostosowaną oporowość. W drugą stronę może być podobnie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-07-07, 21:34    Odp: Mikrofon + wzmacniacz

Też mogę potwierdzić, że Superlux to bardzo ciekawy mikrofon. Nie ryczy z przerażająca siłą, ale daje miły dla ucha, delikatny przester :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-07-08, 11:19    Odp: Mikrofon + wzmacniacz

Już się dowiedziałem od aeroarte, chodzi o impedancję, żeby ten mikrofon pracował normalnie na kompie trzeba mieć taki konwerterek który się do okablowania dołącza. Bo jednak 100 kilo omów to troszkę więcej niż to co zwykle do kompa podłączamy :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-07-08, 23:28    Odp: Mikrofon + wzmacniacz

Czyli to co powiedziałem. Impendacja = oporowość. A nie martw się, bywają miki o jeszcze większym oporze (mój ma 1000 kOhm) i też dają radę :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-07-09, 13:16    Odp: Mikrofon + wzmacniacz

Opinia Harpsuckera, tego co na youtube testuje wzmacniacze i mikrofony.
Cytuję:
"its more than ok, i'm using two different mics to check the amp:
1. Superlux D-112C
2. Shure Green Bullet Controlled Reluctance"

Czyli ten mikrofon jest wystarczająco dobry, żeby obiektywnie oceniać wzmacniacze.

Jeszcze raz polecam go wszystkim :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
danielo 

Posty: 10
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-10-26, 07:18    Odp: Mikrofon + wzmacniacz

Mam pytanie. Czy można zwykły dynamiczny mikrofon kupić i podpiąć go do wzmacniacza gitarowego ? Tzn wiem że można ale nie wiem z jakim efektem. Chodzi o dynamiczny wokalny z odpowiednim pasmem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-26, 08:17    Odp: Mikrofon + wzmacniacz

[quote="danielo"]Mam pytanie. Czy można zwykły dynamiczny mikrofon kupić i podpiąć go do wzmacniacza gitarowego ? Tzn wiem że można ale nie wiem z jakim efektem. Chodzi o dynamiczny wokalny z odpowiednim pasmem.[/quote]

Kupić- można, podpiąć- można, przedwzmacniacz lub trafo impedancji zastosować- trzeba.
Piec gitarowy dopasowany jest do parametrów sygnału gitary. Mikrofon wokalowy ma inną charakterystykę (tzw. impedancję) sygnału i z takim wzmacniaczem będzie zbyt cichy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
danielo 

Posty: 10
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-10-26, 20:09    Odp: Mikrofon + wzmacniacz

Już kupiłem, gra i tańczy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zoltan 


Wiek: 74
Posty: 14
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-01-18, 13:27    Odp: Mikrofon + wzmacniacz

minigunmen napisał/a:
Ale filtr jest konieczny. Wystarczy kondensator 220uF wpięty jedną nóżką w masę a drugą w sygnał... :D


P I K O F A R A D Ó W (pF) !!! To nie zasilacz :D

W praktyce do 1000pF.
_________________
Nigdy nie spieraj się z głupcem - obserwator może nie dostrzec różnicy!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-01-18, 23:33    Odp: Mikrofon + wzmacniacz

Hoho, złota łopatka, ale dobrze bo korekta :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu