Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
P14y3oy 

Wiek: 29
Posty: 3
Skąd: Siechnice
Wysłany: 2009-10-24, 21:27    Piszczący podciąg na drugim kanale

mam taki problem w mojej harmonijce, że jak robię podciąg na drugim kanale to, stroik się tak jakby blokuje i zamiast podciągniętego dźwięku wydobywa się taki pisk jak z czajnika, zna się ktoś może na tyle żeby mi powiedzieć czy to wina mojej techniki czy harmonijki, bo harmonijka za dobra nie jest, taka z TESCO
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-10-24, 21:31    Odp: Piszczący podciąg na drugim kanale

I harmonijki i techniki bo na cienkiej harmonijce da się robić podciągi, prawodpodobnie robisz to troszkę nieszczelnie albo z za małą prędkością porusza się powietrze. Z tym że nie staraj się przy tym robić tego siłowo, raczej ćwicz dalej i staraj się to wyczuć. choć lepiej by było jakbys kupił sobie jakąś minimalnie lepszą harmonijkę.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
P14y3oy 

Wiek: 29
Posty: 3
Skąd: Siechnice
Wysłany: 2009-10-24, 21:46    Odp: Piszczący podciąg na drugim kanale

nie kapuje jak przyspieszyć wogule prędkość przepływającego powietrza, a harmonijke owszem bedę sobie kupować lepszą i dzieki za szybką odpowiedź
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-10-25, 12:15    Odp: Piszczący podciąg na drugim kanale

Kwestia lepszego ustawienia ust, przy dwójce nie tyle podciąg co na początku nawet zwykła nuta sprawia problemy, co podejrzewam już pokonałeś. Ale jak podciąg jeszcze nie wchodzi tak jak ma to znaczy że jeszcze trzeba poćwiczyć. (+ lepsza harmonijka) Co do prędkości poruszającego się powietrza - raczej miałem na mysli sprawność przepływu, przepraszam, przejęzyczyłem się. Dojdziesz do tego, kwestia ćwiczeń ;)

Nie ma za co, pozdrawiam z "łała" :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu