Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
nepronen


Posty: 33
Wysłany: 2009-10-21, 16:33    Brak podciagu na kanale

Mam problem z Harpmasterem w c ktorego mam od paru miesiecy

nauczylem sie podciagow i grywam proste zagrywki jeszcze dopiero i choc moge wykonac wszystkie podciagi na wdechu (nie precyzyjnie i pieknie brzmiace ale z bendometrem sie zgadzajace) to niemoge wykonac podciagu na kanale 1

Moge go bez problemu i bez wysilku podciagnac na Pro masterze ale nie na harpmasterze ktorego posiadam

Jesli naprawde sie wysile tak ze robie sie czerwony i pojade z podciagiem silowo to i tak maks cwierc tonu go obnize

ktos sie juz z czyms takim spotkal? w innym temacie ktos napomknol o tym ze moze byc za duza odleglosc stroikow wdechopwych od wydechu, jest to mozliwe?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-10-21, 21:44    Odp: Brak podciagu na kanale

Za duża odległość jest możliwa, ale mało prawdopodobna. Harp Mastery są poprostu regulowane dosyć ciasno, więc nie powinno to być problemem. Spróbuj obniżyć nieznacznie tylną część gardła, albo nawet opuścić nieco szczękę. Powinno pomóc.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
nepronen


Posty: 33
Wysłany: 2009-10-22, 11:49    Odp: Brak podciagu na kanale

Niestety to nie pomaga, przed momentem sprawdzilem i juz wczesniej tak robilem

jesli bylby to problem techniki to chyba na pro masterze i victory nie moglbym tego zrobic a tylko na harpmasterze niemoge tego wykonac
_________________
www.maciejobuchowski.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-10-22, 12:52    Odp: Brak podciagu na kanale

Musisz rozkręcić i zobaczyć ,czy stroiki nie są za mocno odgięte ,czy chodzą centrycznie i o nic nie zawadzają /nawet minimalnie/ .przy podciągu wprawiasz w ruch stroik wydechowy i przy normalnym zadęciu on zagra ,a przy podciągu ,jak minimalnie wadzi ,to nie pokona oporu i - kicha. podejrzewam ,że jest nie wycentrowany /zobacz pod światło porównując z innymi obok/. jest parę sposobów ,ale jak nie masz doświadczenia ? np: zeskrobanie kantów w kanale stroika.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
nepronen


Posty: 33
Wysłany: 2009-10-22, 15:45    Odp: Brak podciagu na kanale

Rozkrecilem i dlugo siedzialem ale z tego widze zaden ze stroikow kanalu 1 ani ten na wdechu ani wydechu nie haczy o boki kanalu w blaszcze. i nadal tylko o cwierc tonu sie obniza
_________________
www.maciejobuchowski.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu