Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
skiperus 

Wiek: 44
Posty: 8
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-10-20, 23:54    Posłuchaj bendingu na tremolo

Trochę jestem zaskoczony, może się mylę, ale na moje ucho to koleś gra na tremolowej harmonijce w stroju C-dur, ewidentnie słychać dwa dźwięki jakby grały dwie harmoszki unisono - to po pierwsze !
Aż tu nagle koleś robi bardzo dziwny bending jakby grał na diatoniku..., dodatkowo facet ręce ma zajęte gitarą, sprawdźcie, oceńcie skomentujcie :) ) sam jestem ciekaw opinii.

Tu lepiej widać:
http://www.youtube.com/wa...PmMW-6p0JA&NR=1

A tu lepiej słychać:
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Miłego rozgryzania :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-10-21, 00:01    Odp: Posłuchaj bendingu na tremolo

Można bendować na tremolach, Pat Missin na swojej stronie o tym wspominał. Na naszym forum specem od tego jest Pulatom, który w jakimś temacie opisuje jak to wykonać. Z tego co pamiętam należało objąć jednocześnie ustami dwa kanały, wydechowy i wdechowy, z jedneo rzędy i potem normalnie wykonać podciąg.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-10-21, 00:12    Odp: Posłuchaj bendingu na tremolo

Moim zdaniem,łatwiej na tremolo bendować niż na diatoniku .O 1,5 tonu bezproblemowo da się.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-10-21, 16:26    Odp: Posłuchaj bendingu na tremolo

Potwierdzam, na tremolo łatwiej, z tego względu, że pojedynczy kanał, w którym znajduje się stroik nie ma na przeciwko stroika jakiegoś dodatkowego ujścia, które ten bending by utrudniało.
Ja tam z bendingiem na tremolo nie będę grał, bo jak do tej pory zrobiłem to pare razy odruchowo na tremolo i byłem przerażony efektem, po prostu brzmiało lipnie. Choc... to może przez to że mam tremolo bardzo tanie.
Ale fajnie to się sprawdza jak ktoś potrafi...
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-10-21, 18:48    Odp: Posłuchaj bendingu na tremolo

Sprobowac warto na Oktawie, jesli ktos ma...cudo sprawa!Z ta oktawa to tez ciekawa rzecz, niby grasz "normalnie" , wspaniale ciekawy dzwiek dajacy interesujace mozliwosci. Ciekawiej zaczyna sie dziac gdy gramy gorny rzad : blow i draw - niska barwa dzwieku , nastepnie probujemy dolny rzad to samo - wyzsza barwa dzwieku...i zeby bylo jeszcze ciekawiej laczymy te dwie techniki i gramy pelny zakres .Zapraszam do zabawy , warto poprobowac.

sorry za off , tak mi sie zgadalo przy okazji...
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
beniamin82 


Wiek: 42
Posty: 59
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Zielina (Krapkowice)
Wysłany: 2009-10-24, 19:47    Odp: Posłuchaj bendingu na tremolo

[quote]Potwierdzam, na tremolo łatwiej,[/quote]
do dziś grałem tylko na tremolo, i bendingu też się nauczyłem.
Dziś coś mnie naszło i kupiłem sobie silverstara, bo chciałem zobaczyć czy dam radę pograć na diatoniku. I o podciąg trudniej, a po za tym tajemniczy drugi kanał zbił mnie z tropu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu