Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
amp

Posty: 2
Wysłany: 2009-10-15, 19:17    Czy warto zacząć grać na harmonijce?

Witam
Ostatnio naszła mnie chęć aby zacząć grać na harmonijce i chciałbym się zapytać czy warto?
Mam 16 lat, nigdy nie grałem na żadnym instrumencie, a harmonijka to ciekawy i niedrogi instrument. Czy trudno się nauczyć na tym grać? Zastanawiam się czy szybko się nie zniechęcę, początkowo pomyślałem żeby kupić Blues Banda albo Silver Stara ze względu na cenę, ale chyba lepiej od razu zainwestować w coś lepszego niż potem dokupywać i płacić drugi raz. Poradzicie mi coś? Kupować czy nie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-10-15, 19:36    Odp: Czy warto zacząć grać na harmonijce?

Krótka piłka. Jak czujesz, że Cię to kręci, to co szkodzi by spróbować? Zwłaszcza, że harmonijka to nie jest taki drogi instrument. Spójrz chociaż na forumowego Jarka, tj. aeroarte. Zaczął będąc człowiekiem dojrzałym i śmiga. Stąd wiek 16 lat nie stanowi żadnego problemu. Jak łatwo się nauczyć zależy od indywidualnych predyspozycji i tego ile pracy i czasu poświęcisz. Ale wszystko jest możliwe. Co do zakupów, zawsze lepsza harmonijka będzie łatwiejsza w opanowaniu, a nauka na niej przyjemniejsza. Jednak nie licz na to, że jak Cię granie wciągnie, to poprzestaniesz na jednej harmonijce ;) . Potem przyjdą różne tonacje i wydatek robi się większy. Ale grać zawsze warto!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-10-15, 19:42    Odp: Czy warto zacząć grać na harmonijce?

Racja. Poza tym zapraszam do tematu "dlaczego warto być harpiarzem"

http://www.harmoszka.com/...rzem-vt2778.htm

To Cię na pewno przekona :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
HarpPatryk 

Wiek: 28
Posty: 53
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Hajnówka
Wysłany: 2009-10-16, 13:06    Odp: Czy warto zacząć grać na harmonijce?

Pewnie że warto zaczać, zawsze warto zacząć, ja słuchałem rapu, czasem też i nie spodziewałem się że zajaram się Bluesem, jazzem i będe to kochał. Grywam na harmoszcze 2 rok i sądze że warto było. Zawsze masz fach w ręku jak nauczysz się grać na harmoszce i ta satysfakcja.. nie do opisania. Na harmonijce można łatwo nauczyć się grać , nie trzeba znać nut, z biegiem czasu gdy zadecydujesz gdy będziesz chciał iść ciągle do przodu z harmonijką, trzeba znać różne techniki, ale nie będe ci narazie męcił w głowie. Na początek dobrymi harmonijkami są Hohner Special 20 , albo Hohner Blues Harp.

Tyle ode mnie.
_________________
[you], pamiętaj!
Niech Harmoszka zawsze będzie z tobą, wtedy Muzyka Cię nie opuści...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-10-16, 19:30    Odp: Czy warto zacząć grać na harmonijce?

amp powiem Ci tak :D

Ja zacząłem grę dokładnie 8 września tego roku, też mam 16 lat i sądzę, że ta nauka mi się już opłaciła (daje mnóstwo satysfakcji :D . Po za tym mało kto gra na harpie a po za tym jak się ktoś Ciebie pyta, kto Cię uczył odpowiadasz "Ja sam" i respekt jest podwójny).

Jak dla mnie ten wiek nie jest przeszkodą :D Po prostu w późniejszym wieku wszystko dobrze opanuję ;)
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
HarpPatryk 

Wiek: 28
Posty: 53
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Hajnówka
Wysłany: 2009-10-16, 22:38    Odp: Czy warto zacząć grać na harmonijce?

Lepiej zresztą myślę nauczyć się w dojrzalszym wieku niż od dziecka, gdy jesteśmy starsi mamy inne podejście do nauki i instrumentu.
_________________
[you], pamiętaj!
Niech Harmoszka zawsze będzie z tobą, wtedy Muzyka Cię nie opuści...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-10-17, 10:17    Odp: Czy warto zacząć grać na harmonijce?

Fakt, mając naście podchodzi się do instrumentu już bardziej świadomie niż dla odgrywania melodyjek. Wtedy też kształtują się poglądy i jakieś zainteresowania muzyczne.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aris2423 


Wiek: 33
Posty: 168
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2009-10-17, 23:42    Odp: Czy warto zacząć grać na harmonijce?

Powiem, ze warto. Sam grałem około rok, i zaczałem mając 17 lat. Teraz nie gram, bo moja jama ustna nie toleruje zadnych obcych ciał. Jednak sie nie poddaje i sobie pogrywam na gitarce klasycznej( chociaz chcialbym zaczac na czyms innym, bo te palcowe wybigasy troche irytuja).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
amp

Posty: 2
Wysłany: 2009-10-25, 19:32    Odp: Czy warto zacząć grać na harmonijce?

Dobra, namówiliście mnie ;) Zamówiłem Suzuki Harpmastera, zobaczymy co z tego będzie. :P
Dzięki za odpowiedzi.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-10-26, 15:44    Odp: Czy warto zacząć grać na harmonijce?

Musze Tobie pogratulowac wyboru - Harpmaster jest bardzo dobry i nie Bedziesz zalowal!Zycze duzo entuzjazmu i zadowolenia z nowego hobby (na razie hobby - jak "zaskoczysz" , stanie sie pasja - namietnoscia!!! ).Tez mam 51 lat i gram dopiero od 10-ciu miesiecy. :viva:
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu