Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-10-15, 14:02    [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Pytanie j/w.
Pytam, bo zastanawiam się, czy nie kupić takiego wolno-stojącego mikrofonu do kompa, nie wyjąć bez uszkodzenia kabla z plastiku, zamontować do lampki od roweru i podłączyć do kompa??

I drugie pytanie:
Co wtedy muszę zrobić, żeby podłączyć taki mic do wzmaka??
Nie chcę nic grzebać, tylko chodzi mi o dokupienie czegoś do podpięcia, żeby można było bez zbędnego technicznego robienia grać na wzmaku i również na kompie (zwykłe wyjście jack, a jak potrzeba, to coś podpiąc i na wyjście do wzmaka) :)

Mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłem, o co mi chodzi ;)

PS: Pisałem o tym z Pulatomem, ale może ktoś ma pomysł, żeby to rozwiązać z możliwie jak najmniejszą wiedzą techniczną (i czy w ogóle tak się da?)... :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2009-10-15, 17:51    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Nie kombinuj za bardzo xD Ja się ostatnio zaopatrzyłem w mikrofon zwykły ze sklepu elektronicznego za 25 pln dynamiczny kierunkowy dodatkowo przejsciwka jack-minijack (1.5 pln). Można wpiąc do kompa i do wzmacniacza. Ku memu zaskoczeniu jakość nie jest taka zła na jaka byłem przygotowany ;p a tak swoja drogą... wyprobujcie programik amplitube2 - symulator wzmacniaczy. wpinasz mika do kompa, odpalasz program i jechane jakbyś grał na wzmacniaczu (opóźnienie niewielkie).

Aha uprzedzam wasze uwagi - nie spodziewajcie się kokosów to się nie rozczarujecie :P Mi taka jakość do zabawy w domu wystarcza i daje dużo frajdy jeśli nie stać kogoś na drogi sprzęt :)
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Przemek
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-10-15, 19:44    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Więc aby podpiąć taki mikrofon, to tylko przejściówka??
A taki mikrofon normalnie uciągnie wzmacniacz, czy coś dodawać trzeba??
Sorry ze takie wypytuje, ale noga z techniki jestem... ;/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-10-15, 19:51    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Jeśli masz zamiar podłączyć się pod wzmacniacz gitarowy (lub podobny) będzie potrzebny przedwzmacniacz, bo sygnał z tego małego duksika jest bardzo słaby. Inaczej nie ma opcji. Ale taniej Ci wyjdzie kupić wkładkę mikrofonową tonsil w66 (czy jakoś tak), takiej wkładki nie trzeba dodatkowo wzmacniać.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-10-15, 19:54    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

http://www.skleptonsil.pl/go/_info/?id=790 - to??
Ja już to nabędę, to wkładkę wyjąć z tego plastiku i włożyć do lampy rowerowej :D , czy zostawić w tym??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-10-15, 19:56    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Jak wyciągniesz z tego to się rozleci, w tym obudowa stanowi zawieszenie membrany. Zostaw jak jest. To jest to, bardzo dobra wkładka. Nie daje super świetnego przesteru ale ma mocny sygnał, zdaje się, że Trojden albo Pulatom (raczej Trojden) będzie wiedział jak zwiększyć temu szansę na przesterowywanie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
aansaa
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-10-15, 19:57    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Dzięki :)
Punkt ! ;)

[ Dodano: 2009-10-15, 18:58 ]
PS: Dokładnie o takie info mi chodziło.
Temat do zamknięcia :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-15, 20:10    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Powiem tak! Wkładka w66 jest bezproblemowa i dostępna na Allegro za parę złociszy.
Do grania z przesterem lepiej jednak kupić (też na allegro) mikrofon Tonsil MDO IX z transformatorem i odpowiednio przelutować wtyczkę na JACKa. Można też wybebeszyć go i wykorzystać to co w środku, odpowiednio lutując z transformatorem i takie coś włożyć do "lampki rowerowej". Świecić nie będzie ale grać powinien.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2009-10-15, 21:07    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

[quote="minigunmen"]Jeśli masz zamiar podłączyć się pod wzmacniacz gitarowy (lub podobny) będzie potrzebny przedwzmacniacz[/quote]Ja swój mik za 25 ziko podpiąłem do wzmaka u kumpla i śmigał :P
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-10-15, 21:51    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

A jaki wzmacniacz? Z wejściem na słabsze sygnały, gitarowy czy wzmacniacz taki generalnie do dźwięku? Bo taka opcja jest, niektóre mają dobre przedwzmacniacze... ale generalnie w 99% przypadków mikrofonu komputerowego do typowego wzmacniacza gitarowego nie podłączysz.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2009-10-15, 21:54    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

[b]minigunmen[/b], moj nie jest komputerowy, lecz tak jak napisałem normalny, ale ten z najniższej półki (lepiej - nawet chyba nie z półki a z ziemi xD). Wpinałem go do wzmacniaczy gitarowych. Więc jeśli komuś brakuje funduszy (jak mi :p) to polecam tanioche z rynku chociażby dla samej wygody użytkowania :)
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-10-15, 22:14    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

A, przeoczyłem zdanie że masz dynamiczny, wybacz :)

PS: dzięki BLACKEDGE za polecenie, kupiłem ten mikrofon tonsil i będę kombinował. Wchodźcie na allegro, jest jeszcze troche takich za nie więcej niż 20zł, tylko trzeba zwracać uwagę czy są sprawne.

PS2: Teraz tylko pytanie jak z tego przesterować, bo daje sygnał jak przeciętna wokalówka. Ma możliwości podłączenia, 45ohm i 200ohm, mam podłączone na 200. Nie przesterowuje, sygnał jak z wokalówki.

Blackedge: co o tym sądzisz?
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-25, 14:00    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Sorki Minigunmen, że dopiero dzisiaj znalazłem Twojego posta. Pytania do mnie lepiej na PW, bo zawsze przeczytam. Z danych jakie posiadam, MDO IX ma na wyjściu między kołkami 2-3 400 ohm a między 2-1 26 kohm (26000 ohm). Zakres pracy to 80-10000 Hz.
Moje doświadczenia, jakie robiłem z tym mikrofonem, pozwalają mi stwierdzić, że jest to dobry mikrofon do harmonijki, tylko trochę niewygodny. Z przesterem na moim piecyku lampowym 2W (na bazie radia "TATRY") nie ma problemu !!!!! Sprawdź połączenia, bo dziwi mnie, że sygnał jest słaby. Transformatora z tego mikrofonu używałem w pierwszych Blackedgach i spisywały się znakomicie.


Teraz coś do porównania.
Ostatnio oglądałem stronę http://www.greenbulletmic...e_ELEMENTS.html , gdzie jest opisana wkładka Shure CM i CR. Postanowiłem zrobić fotkę wkładki jaką używam do budowy mikrofonu BLACKEDGE i podzielić się nią z Wami. Sam jestem zaskoczony porównaniem :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-10-25, 14:26    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

A w innym miejscu czytałem że jest 500/600 ohm, sprzedawca podał, że 45/200, najwyraźniej mikrofony różnią się parametrami między sobą w obrębie jednego modelu.. szit... no trudno, najwyraźniej mam coś innego niż Tobie udało się kupić. No ale przerobiłem go na 45 ohm i gra całkiem całkiem, tylko troszkę ciszej niż na przykład taki superlux d112... no i nie przesterowuje, dopiero jak uczule wzmacniacz podkręcając mu gaina ile wlezie. Napisałem szerzej i wiecej pytań na PW :D

EDIT:
Po konsultacjach z BLACKEDGE (ave majster) podłączyłem wszystko we wtyczce tak jak trzeba i gra tak jak powinien, przepraszam za nieobiektywną opinię w poprzednich postach, na temat tego mikrofonu.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-25, 15:35    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Tu jest o tym mikrofonie: http://unitra.eu.org/node/6685 . Fakt, że dane impedancji są inne niż w oryginalnej instrukcji i gwarancji z 1980 roku, którą mam teraz przed sobą. Trudno mi jest powiedzieć, które są prawdziwe ale wartość 45 ohm. jest podejrzana, jeśli chodzi o mikrofony.

Spróbuj tak: kołek 2 (biały) połącz z masą, kołek 3 (Brązowy) odłączi odizoluj, kołek 2 (zielony) połącz z główką Jacka (sygnał).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 punkt(ów):
#minigunmen, aansaa
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-10-30, 13:25    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Dziękuję wszystkim tu wypowiadającym się ze wyczerpującą odpowiedź. :)
Sorry, że tak długo nie pisałem, ale poza domem byłem :)
[b]BLACKEDGE[/b], oczywiście punkt! :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-10-30, 16:13    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

http://www.youtube.com/watch?v=DXv4QksWh0U

Mały offtopic, tutaj akcja z mikrofonem tonsil mdo Ix, tylko użytym nieco inaczej.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-21, 11:52    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Jeśli można, wznowię temat:
Otóż mam Tonsil MDO IX z wtyczką magnetofonową i jak to przelutować na jack'a?
Czy taki mikrofon uciągnie gitarowy wzmacniacz?? Czy lepiej przelutować na wejście mikrofonowe i podłączać jako mikrofon??

PS: Jeśli mógłbym prosić o jakieś zdjęcia, co i jak zrobić, bo ja nietechniczny jestem. :)

Z góry dzięki,
Pozdrawiam :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-21, 11:56    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Daj jacka i podłączaj pod wejście gitarowe. Zielony do sygnału, biały z ekranem do masy, brązowy odizolować :) Gotowe.

PS: W jacku ta duża blaszka to masa, ta mała na środku to sygnał. Zlutuj to ładnie i będzie śmigać.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-21, 12:15    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

A jeżeli mam taką wtyczkę??
Więcej tych blaszek tu jest :/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-21, 12:20    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

No to jest jacek stereo. Sygnał podłącz do tej najmniejszej blaszki (zielony). Biały i ekran do tej największej co chwyta kabel, brązowy odizoluj. Odizoluj też tą średniej wielkości blaszkę albo połącz ją z tą wielką, choć lepiej odizolować.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-21, 18:33    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

A ten mikrofon udźwignie wzmaki 100 i więcej??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-21, 18:38    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

To nie mikrofon ma udźwignąć wzmak tylko wzmak udźwignąć mikrofon :) Każdy gitarowy będzie z nim dobrze współpracował... a najlepiej lampowy :) Gorzej z komputerem, do kompa tego nie podłaczysz.. tzn podłączyć podłączysz ale będzie nagrywało cicho, bo impedancja jest bardzo wysoka, to się nadaje tylko do podłączania do pieca, tak samo z resztą jak każdy inny tego typu mikrofon, w tym mikrofony do harmonijek. Zlutowałeś już?:)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-21, 21:27    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Najpierw pobawię się i podłącze do starego taśmowego odtwarzacza i zobaczę czy chodzi w ogóle ten mikrofon - jak będzie chodził, to jutro lutuję i na próbie zobaczę jak gada. ;)
A ma ktoś ten mikrofon?? Jak gada?? Jak przester?? Jak można (ewentualnie) zwiększyć??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-21, 21:45    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

http://w768.wrzuta.pl/aud...przester_test_4 :) Tak gada. Przy tym podłączeniu, które podałem jest najlepsze brzmienie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
aansaa
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-21, 22:10    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

PS: Powinno być rozróżnienie na punkty normlane i duże punkty - taki właśnie się minigunman'owi należy! :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sylvan 

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2010-04-13, 23:23    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Witam
Mój kumpel ma tne mikrofon tonsil mod xi i gdy podłaczalismy do kompa przez przejsciowek na małego jacka (nie znamy sie na technice wogole :P i nie przerabialismy tej wtyczki tylko kupilismy przejsciowke za 3zł) nic nie odbierał sygnału, to samo jak do wzmacniacza gitarowego go podlaczalismy ;/ co z nim moze byc nie tak?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-04-14, 15:23    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Za mała czułość gniazda pewnie, ale ręki sobie odciąć nie dam (to samo mam u siebie). Spróbuj zakupić lepszą kartę dźwiękową i powinno pomóc :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sylvan 

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2010-04-14, 22:10    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

A co z podłaczaniem go do pieca gitarowego? bo nie ukrywam ,że do kompa to akurat mi mało potrzebne ;p a bardziej do piecyka ;) bo mam 2 nawet ;p bo jestem w sumie bardizej gitarzystą niz harmonijkarzem :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-04-14, 23:18    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

tu przydalby sie maly transformatorek, ale bez niego też da radę :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu