Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor
Wiadomość
mati3521 

Wiek: 27
Posty: 27
Skąd: bytom
Wysłany: 2009-10-12, 19:47    jak grać?

CZeść!
Jestem Mateusz i gram na harmonijce od jakiśch 3-4 dni i mam pytanie (tak jak większość z resztą) W pierwszym dniu nauczyłem sie gamy na blache i zacząłem grać wlazł kotek na płotek w drugim dniu założyłem sobie zeszyt z tabami w trzecim dniu miałem ok. 15 tabulatur i większość grałem w średnim tempie (wiadomo czasem się pomyliłem jak to początkujacy) a zapomniałem dodać że mam harmonijkę Blues band... ta, tak niektóży powiedzą że to "Szmelc" ale mnie się na niej dobrze gra dora bo odchodzimy od tematu moje pytanie brzmi Jak trenowac (efektownie) gre na harmonijce ino nie piszcie że mam ćwiczyć gamę bo to wyczytałem w poprzednich postach a jak już wspomniałem gamę mam na bblache a więc prosze w marę szybką odpowiedź z góry dzięki! Pozderka
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-10-12, 20:44    Odp: jak grać?

Jest już kilka tematów o tym, poszukaj. Co do blues banda - to nie jest zła harmonijka, zwłaszcza na początek. Nie będzie Ci jej szkoda jak padnie bo jest tania :) Powodzenia :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mazur 


Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-10-12, 20:57    Odp: jak grać?

Chyba sporo osób zaczynało od BB bo to dobry wybór: nie szkoda kasy gdyz i tak sie rozleci szybko; a i jak sie potrenuje mozna na niej dobrze grac:) podciągi czy inne rzeczy mozna spokojnie przy silnej woli i treningu opanowac:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2009-10-12, 21:58    Odp: jak grać?

[quote="mazur"]i tak sie rozleci szybko[/quote] potrafi przetrzymać długo nawet jako pierwsza harmoszka

[quote="mazur"]podciągi czy inne rzeczy mozna spokojnie przy silnej woli i treningu opanowac:)[/quote] dokładnie, choć na lepszym sprzęcie jest to zdecydowanie prostsze
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mati3521 

Wiek: 27
Posty: 27
Skąd: bytom
Wysłany: 2009-10-13, 07:19    Odp: jak grać?

A i jeszcze jedo wy też macie problemy z tym że jak nie znacie melodii do tabulatur to nie umicie zagrać ? np. jak pierwszy raz grałem siedmiu w spaniałych to wyszedł mi dziwny wężyk dźwięków które nic nie znaczyły.
Chyba wiecie oczym mówie?
Więc byłbym wdięczny za jakieś porady dotyczące właśnie tego a mianowicie czy można załapać melodie bez wcześniej usłyszanej melodii?
Z góry dzięki!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2009-10-13, 09:03    Odp: jak grać?

[b]mati3521[/b], nie można :P Da się to zrobić z zapisu nutowego, bo masz tam dane ile jaki dźwięk trwa, zaś tabulatury to tylko wysokości dźwięków :)
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mati3521 

Wiek: 27
Posty: 27
Skąd: bytom
Wysłany: 2009-10-13, 14:38    Odp: jak grać?

czyli krótko mówiąc za nim zaczne grać tab nowy musze przesłuchać mp3 :) dzięki bardzo
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-10-13, 15:18    Odp: jak grać?

Nie tylko pobieżnie przesłuchać, ale jakby znać na pamięć ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi