Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-10-07, 11:55    Improwizacja na diddley bow + harmonijka

http://odsiebie.com/pokaz/5982701---8c28.html

Ja na diddley bow (1-strunowa gitarka) i na harmonijce. Myslę, że gitarzysta by sobie lepiej poradził (troche gubie rytm na tym) ale postanowiłem sam coś zmontować tym razem.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sylvan 

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2009-10-07, 19:08    Odp: Improwizacja na diddley bow + harmonijka

kup slida lub jakies wino i zrób samemu z szyjki i graj na tym na slajdzie xd fajnie brzmi bardziej bluesowo bo to co nagrales na tej gitarce mi sie za bardzo nie podobało
harmoszka całkiem fajna ;] to jest właśnie to ja jestem bardziej gitarzystą i na gitarce myśle nawet tej 1 strunowej zagrał cos lepiej :P ale harmoszka u mnie narazie cienko ;p
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-10-07, 19:10    Odp: Improwizacja na diddley bow + harmonijka

Gram mufką do rur ale jest plastikowa więc nie brzmi za dobrze. Slide'a sobie skombinuje, narazie to beta testy nowo zrobionej gitarki więc jeszcze nie wszystko jest :) Dzięki.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
midinwaerne
Gość
Wysłany: 2009-10-24, 14:09    Odp: Improwizacja na diddley bow + harmonijka

Jak zrobiłeś gitarkę??? W orginale gitarka nazywa się diddley bow i nie mam pojęcia jak się to robi. jakiś poradnik???
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-10-24, 14:11    Odp: Improwizacja na diddley bow + harmonijka

W zasadzie struna na desce albo i drut z podłożoną puszką to już diddley bow. Na youtube jest dużo przykładów. Polecam "scrapyard blues".

http://www.minigunmen.net...diddley_hwk.jpg

Tak moja wygląda.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu