Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-10-02, 18:42    Cross Harp MS

Witam wszystkich :D

Jako, że wymieniona w temacie harmosza nie ma jeszcze własnego osobnego tematu (a przynajmniej ja za chiny go nie znalazłem :D ) postanowiłem go założyć. Nie z tego powodu, że mi się nudzi, ale z tego, że za niecały miesiąc chcę zakupić sobie swoją pierwszą poważniejszą nieco harmoszkę (teraz gram na BB) i wymarzyłem sobie coś, co się nieco wyróżnia z tłumu :D . Postanowiłęm więc kupić sobie harpa z czarnymi pokrywami. Może jest takowych więcej ale ja znalazłem tylko 2 (nie wliczając Overdrive-a). Są to:

Pro Harp MS
Cross Harp MS

Jako, że słyszałem wiele złych opinii o Pro postanowiłem spróbować z Crossem :D

Tak więc proszę was o wasze opinie na temat tego cacka. Plusy minusy. Jeżeli znacie ponadto inne modele harmoszek wyróżniające się z tłumu możecie także i zarzucić nazwami :D .

P.S. Wiem, że wygląd harmoszki nie powinien być głównym motywatorem do jej zakupu i za rozważny to ja nie jestem :D
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-10-02, 19:00    Odp: Cross Harp MS

"słyszałem wiele złych opinii o Pro"

Zastanawiam się gdzie :) Bo to standardowy MS, jak dla mnie niemożliwe, żeby była to zła harmonijka, ewentualnie gorsza od innych MSów. Miałem jedną i byłem zadowolony. Oddałem bratu bo zastąpił ją Seydel. Hohner Pro Harp równie dobra harmonijka co Big River Harp i niewiele gorsza niż Blues Harp. Ma te same stroiki co Blues Harp, te same pokrywy, różni się tylko tym, że ma plastikowy korpus.

Co do Cross Harp, były już opinie ale faktycznie, chyba nie w osobnym temacie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2009-10-02, 19:26    Odp: Cross Harp MS

Ostatnio zaopatrzyłem się w Suzuki Firebreath i nie dość, że gra to bardzo przyjemnie to poraża wyglądem :) Polecam ten model, choć kosztuje trochę więcej niż wyżej wymienione, ale chyba warto ;p (z tej samej rodzinki troche tańszy jest Hammond)
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-10-05, 19:33    Odp: Cross Harp MS

minigunmen ma samym tym forum znajdziesz pełno złych opinii o tym harpie :D

Wielu narzeka na wydobywanie się dźwięku z opóźnieniem chociażby :D


Ale wracając do tematu :D Jest może jakaś osoba mogąca mi opowiedzieć nieco o Cross Harpie???

Interesuje mnie jego brzmienie, niezawodność, szybkość reakcji na wysiłki harpiarza (czy dźwięk się wydobywa z opóźnieniem), wytrzymałość oraz to, czy rarówno złota jak i czarna farba po pewnym czasie nie schodzą z tego cacka :D

Za odpowiedzi z góry dziękuję :pada:
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-10-05, 19:46    Odp: Cross Harp MS

No chance, PH to to samo co big river a opinie miałyby być inne? :) Troche tu jestem, opinie o Pro Harp są standardowo takie same jak przy innych MSach. Trzeba porównywać. A dźwięk z opóźnieniem to sprawa odstępu stroików, to nie jest rzecz fabryczna, ktoś miał pecha i trafiła się sztuka z przyklepanymi stroikami. Będę się upierał. Miałem Pro Harp i powiedziałbym nawet, że mi się Big River trafił gorszy niż on, co oczywiście podregulowalem. Nie można wydać obiektywnej opinii grając tylko na 1 harmonijce i to prosto z pudełka. Pograjcie na różnych MSach to się przekonacie :)

PS: Tym bardziej, że każda sztuka jest inaczej szczelna, śruby są wkręcane przez maszynę, niedokręcane w większości harmonijek z plastikowym korpusem.
Dowód: Mam 2 special20 w tej samej tonacji, jeden gra cieplej i szczelniej, drugi jaśniej i ciszej, oba są "prosto z pudełka".
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-10-05, 20:14    Odp: Cross Harp MS

Minigunmen :D To co powiedziałbś mi o Pro Harpie :D

Wiesz to o co prosiłem przed chwilą dla Crossa, tylko bez ścieralności złotej farby :D
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-10-05, 20:24    Odp: Cross Harp MS

Brzmienie jest ciepłe, akordy brzmią dobrze, pojedyncza nuta ma bluesową żyletkę w brzmieniu. Niezawodność - standardowa, jak nie przedmuchasz to będzie żyła długo. Szybkość reakcji jest bardzo dobra ale to harmonijka robiona przez maszyny (cross harp też i tak samo), więc jeśli coś w niej będzie reagowało gorzej to tylko kwestia regulacji stroików. Dźwięk nie wydobywa się z opóźnieniem pod warunkiem, że odstępy stroików od blach są odpowiednie ale tak jest w każdej harmonijce, tak jak mówiłem - fabrycznie zwykle jest dobrze. Wytrzymałość też zależna od tego czy jej nie żyłujesz. W każdym razie to dużo bardziej wytrzymała na psychicznie chore dęcie w nią harmonijka niż hering vintage czy któreś ze średniej klasy seydel. Polecam.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-10-05, 20:28    Odp: Cross Harp MS

Teraz to na poważnie mnie zachęciłeś do jej kupna :D
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-10-05, 20:34    Odp: Cross Harp MS

No to bierz. Poza tym weź pod uwagę, że jak bierzesz się za granie na harmonijce z pasją to przez lata umrze ich masa, na pewno nie będziesz grał na jednym zestawie przez 10 lat. Z tej będziesz zadowolony, ja byłem. A.. zapomniałem napisać. MSy wszystkie grają minimalnie ciszej niż marine band, nie zdziw się. Ale na brzmieniu w ten sposób nie tracą.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-10-05, 20:37    Odp: Cross Harp MS

Spoko :D I tak najbardziej mnie pasuje ta bluesowa żyłka w brzmieniu jak to powiedziałeś :D

Po za tym to jest MS :D Więc jak by co zawsze idzie stroiki dokupić :D

A właśnie jeszcze jedno pytanie. Jak szybko ściera się farba??
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-10-05, 20:42    Odp: Cross Harp MS

Ścierać się nie ściera, raczej odpryskuje ale dopiero przy mocniejszych uszkodzeniach. A mi się nawet taka podobała poodpryskiwana :D
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-10-05, 20:55    Odp: Cross Harp MS

Nom taka bardziej bluesowa :D

[ Dodano: 2009-11-07, 11:39 ]
Panowie ma mam jeszcze jedno pytanie, a żeby nie pisać nowego tematu wrzucę to tu. Zna ktoś stronkę jakąś, na której można kupić właśnie nowe zestawy stroików do MS-ów.
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu