Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
maczaty 


Wiek: 52
Posty: 32
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-18, 20:33    Odp: Granie na klopie

[quote="hoOn"]maczaty - chyba polowa Twoich postow jest w tym jakze cudnym i przeswietnym temacie !! :cool: [/quote]

Trafne spostrzeżenie. Niniejszy temat jest mi bliski, gdyż

- jest interesujący
- budzi kontrowersje
- dynamicznie przeszedł w trzeci wymiar (R.I.P. seydel Chainsawa)
- dopiero zaczynam zabawę z harmonijką i z racji nikłego dorobku artystycznego nie mogę się wyżyć w innych zakątkach forum
- mam za sobą liczne udane epizody gitarowe na muszli
- lubię rozważania zatrącające o nauki społeczne
- w ogóle lubię rozważania, osobliwie te wymagające od dyskutantów poczucia humoru i pewnej przewrotności

:D
_________________
[i]Dmuchał pan kiedyś w taką pogodę, panie kolego?[/i]
[Psy]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
djszopen 


Wiek: 30
Posty: 67
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Buk (Wlkp)
Wysłany: 2009-06-24, 14:52    Odp: Granie na klopie

Haha słusznie powiedziane ja też narazie sie powstrzymam od wypowiedzi w innych, "poważniejszych" tematach. Żeby nie offtopować - ja nie gram na "klopie" i raczej nie będę, gdyż budzi to we mnie zwykłe obrzydzenie podobnie jak jedzenie na kiblu :P Taak, w łazience niewątpliwie akustyka jest świetna wczoraj sobie poszedłem tam pograć i naprawdę ładnie wszystko słychać :]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
The_Stroy 

Wiek: 36
Posty: 9
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2009-07-02, 15:46    Odp: Granie na klopie

Czy gram na klopie?
Nie. I nie słyszałem żeby ktos grał na klopie.
Możecie mi podrzucić nagrania? Chcę posuchac muzyki jaką da sie wydobyć z klopa.
Ciekawy to musi być instrument. Tak sie składa ze go mam. Zaczne ćwiczyć granie na klopie! Macie jakieś tabulatury do klopa??
:hah:
_________________
Eee tam...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-07-02, 15:59    Odp: Granie na klopie

Grać można na wszystkim, co wydaje jakikolwiek dźwięk przy uderzaniu, dmuchaniu, szarpaniu czy innej fizycznej formie kontaktu, więc na klopie też :P
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2009-07-02, 16:28    Odp: Granie na klopie

No tak, ale do jakiej kategorii zaliczyć ten klop?
szarpane, dęte, perkusyjne? :P
_________________
Człowiek nieuzbrojony sprowadza na siebie wiele złego, w tym powszechną pogardę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-07-02, 17:14    Odp: Granie na klopie

Zdecydowanie dęte ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2009-07-02, 17:18    Odp: Granie na klopie

oj tak, dęte ceramiczne xD
_________________
Człowiek nieuzbrojony sprowadza na siebie wiele złego, w tym powszechną pogardę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-07-02, 19:41    Odp: Granie na klopie

Hmm... jak przykryć deską to może brzmieć jak cajon pomijając że nie będzie taki werblowaty... :D
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-07-02, 20:43    Odp: Granie na klopie

Kiedyś był taki magazyn popularno naukowy "Świat wiedzy". W jednym numerze zamieszczono fotografie instrumentu dętego zrobionego z muszli klozetowej, dęło się w to rurą kanalizacyjną. Klapa chyba robiła za tłumik.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2009-07-02, 20:45    Odp: Granie na klopie

Właśnie dokładnie się przyjrzałem i ze swoimi wszystkimi hydraulicznymi zawiłościami najbardziej przypomina saksofon. :)
_________________
Człowiek nieuzbrojony sprowadza na siebie wiele złego, w tym powszechną pogardę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-07-03, 14:18    Odp: Granie na klopie

Jaro by wam ulozyl pewnie tekst..." Oda do klopa" albo cos podobnego...

a do przeciwnikow " maczatego" powiedzialbym wprost - wiecej takich " Typow" jak ON - a zycie staloby sie bardziej barwne niz jest teraz - przez niektorych " Nudziarzy"

maczaty - Masz moj gleboki respekt !!!

Roman ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-07-03, 19:05    Odp: Granie na klopie

ja mam podobne nastawienie :) na luzi i z dystansem a nie tylko narzekac i pluc na wszystko :P

pozdrawiam
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
maczaty 


Wiek: 52
Posty: 32
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-10, 14:08    Odp: Granie na klopie

laik, dzięki za dobre słowo, a nade wszystko za umiejętność przyłożenia do rzeczy właściwej miary. Pod tą szerokością geograficzną to wciąż unikatowa kompetencja ;)

Coby nie offtopować: właśnie wróciłem z urlopu, podczas którego pomieszkiwałem w zaadaptowanym dla publiki XIX-wiecznym niemieckim pałacyku. Solidne mury, wysokie stropy, te sprawy - akustyka w klopiszczu była ge-nia-lna! Może nie do ćwiczeń (pogłos, barwa), ale do samego delektowania się wzmocnionym i przemodulowanym dźwiękiem harpii.

Jakby co, mogę dać namiary z dokładnością co do pokoju :D
_________________
[i]Dmuchał pan kiedyś w taką pogodę, panie kolego?[/i]
[Psy]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2009-07-19, 23:07    Odp: Granie na klopie

Hehe ciekawy temat. Ja osobiście nie "kibluję" i jakoś nie ciągnie mnie do tego. Zacytuję tu biblijne słowa: "Oddaj cesarzowi co cesarskie a Bogu co boskie". Takie mam podejście. Poza tym chyba ciężko utrzymać rytm w takich extremalnych warunkach :P (choć zapewne można zrekompensować pluskami i "bassami arytmicznymi" :P Chciałbym też złożyć kondolencje właścicielowi harpa, którego sprzęt przedwcześnie opuścił ziemski padół :(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-07-25, 18:55    Odp: Granie na klopie

ja nie wiemjednak jak mozna tam grac nawet przy kompie jak gram i walne takiego kazacha..................... i wez tu wciagaj powietrze ustami ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-09-30, 08:48    Odp: Granie na klopie

No cóż, dziś pod wpływem chwili zdarzyło mi się wyciągnąć harmoszkę w trakcie aktu defekacji... Po kilku dźwiękach schowałem ją równie szybka jak wyjąłem :) . Wciąganie powietrza w takiej "atmosferze" do przyjemności nie należy, a zatem: albo gramy albo sramy - ale raczej nie jednocześnie :D
Z drugiej strony w kiblu przeważnie jest super akustyka więc fajnie się tam gra i sam często się zamykam w klopie by pograć. Pamiętać tylko należy o podstawowych zasadach BHP:
1. Pomieszczenie powinno być przewietrzone coby aromatów ustami nie zasysać
2. Klapa od sedesu powinna być zawsze opuszczona celem uniknięcia przykrych wypadków
3. Albo gramy, albo.... (patrz wyżej ;) )
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-09-30, 22:54    Odp: Granie na klopie

[quote="ma-rucha"]2. Klapa od sedesu powinna być zawsze opuszczona celem uniknięcia przykrych wypadków
3. Albo gramy, albo.... (patrz wyżej ;) )[/quote]

Ciężko robić to "patrz wyżej" z opuszczoną klapą, więc jedno wynika z drugiego :P
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-10-01, 11:22    Odp: Granie na klopie

[quote]Ciężko robić to "patrz wyżej" z opuszczoną klapą, więc jedno wynika z drugiego :P [/quote]

Niekoniecznie. Można grać w klopie nie siedząc na sedesie i warto wówczas mieć opuszczoną klapę gdyż... wypadki chodzą po ludziach - harp może się wymsknąć i wykąpać jak się to przydarzyło naszemu koledze z forum a zatem niekoniecznie jeden punkt musi z drugiego wynikać :D
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-10-01, 17:36    Odp: Granie na klopie

No tak, ale nie można grać i robić "to drugie" jednocześnie z opuszczoną klapą :P
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-10-01, 19:01    Odp: Granie na klopie

[quote]No tak, ale nie można grać i robić "to drugie" jednocześnie z opuszczoną klapą :P [/quote]

Tutaj niewątpliwie masz rację :D

A najlepiej nie łączyć tych dwóch przyjemności...
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2010-12-08, 15:11    Odp: Granie na klopie

odswiezam temat :) juz do mnie jedzie nowy 1847 ciekawe czy tym razem sie mu poszczesci :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-12-08, 16:11    Odp: Granie na klopie

Gra na sedesie :razz: ... No cóż czasem zdarza mi zagrać w wanni :D e/pod prysznicem,
ale to chyba co innego :D . W sumie co kto lubi. Znam takich, co robią origami na tronie ;D .
Jednakowoż myślę, iż historia Chainsawa przetrwa dziesięciolecia. Jednak powinna być przestrogą.
A co do tej wanny i prysznica, to i tak gram tam zwykle na blues bandach i parottach :cool:

[ Dodano: 2010-12-08, 16:13 ]
Ale i tak uważam, że trzeba mieć nieźle w bani nasrane, by regularnie pogrywać "Toilet Blues" :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-12-08, 17:37    Odp: Granie na klopie

Granie w pomieszczeniu zwanym łazienką czy ubikacją ma swoje plusy - dobra akustyka i trochę spokoju - ja chowam się w kiblu z harmoszką przed dzieciakiem.
Nie jest jednak ani przyjemne ani higieniczne grać defekując zwłaszcza gdy gramy bluesa w II pozycji - nie muszę tłumaczyć chyba dlaczego.
Generalna zasada jest taka: ALBO GRAMY ALBO SRAMY jak napisałem ileś postów wcześniej.
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-12-08, 17:57    Odp: Granie na klopie

Chainsaw napisał/a:
odswiezam temat :)

Rzeczywiście temu tematowi brakowało odrobiny świerzości ;D .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KUKUSIEK 


Wiek: 64
Posty: 94
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Goczałkowice Zdrój
Wysłany: 2010-12-08, 21:55    Odp: Granie na klopie

Ja zaś namiętnie gram na kiblu, powodów jest wiele: cisza, spokój od innych domowników(ja nie przeszkadzam im a oni mnie),dobra akustyka i chyba najważniejszy powód- schorzenia układu pokarmowego powodujące moje długie posiedzenia. Higiena powiadacie - w moim domu o czystość w łazience dbało się tak że nie bałbym się zjeść w niej obiadu. Faktem też jest że w tejże samej łazience trzydzieści lat temu nauczył się grać na gitarze mój brat (w czasach naszej młodości mieliśmy jeden pokój a czasami musiałem trochę pozakuwać do egzaminów i brzdękanie uczącego się grać doprowadzało mnie do szału i były tylko trzy słowa ”spi… do haźla „) dziś szanty gra jak mało kto. Drugim który w tejże samej łazience ćwiczył , był mój starszy syn dziś jak na samouka gra bardzo dobrze. Tak że mogę nasz kibelek nazwać wylęgarnią talentów. Pamiętajcie że łazienka i ubikacja świadczą o domownikach i powinno tam zawsze ,zawsze być wzorcowo czysto, a jeżeli ktoś ma mało czasu na granie to niech gra, gra, gra gdzie się da !!!!!Pozdrawiam wszystkich
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2010-12-10, 18:30    Odp: Granie na klopie

Myślę, że trzeba odróżnić granie w łazience (czyli "w kiblu") od grania na sedesie (czyli "na kiblu"). Pierwsze może przynieść ciekawe efekty akustyczne, zwłaszcza w większych, publicznych pomieszczeniach (patrz: Harmonica Bridge, Ostromecko 2009 :P ), drugie może przynieść inne nieoczekiwane skutki (patrz: historia Chainsawa).
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2010-12-10, 19:29    Odp: Granie na klopie

A jakie wrażenie można zrobić na gościach! Idziesz nasmrodzić do łazienki, a tu piękne brzmienie harmonijki słychać. Jak kto ma talent to rytm może zrobić wydalając co nie co, no chyba ze ktoś naprawdę jest mistrzem i potrafi pełnowartościowego beatboxa wykonać przy wykonywaniu pewnej oczywistej, aczkolwiek śmierdzącej czynności - w ten sposób ma perkusje i jeszcze ta akustyka pomieszczenia wraz z osobliwym klimatem tego zacnego pomieszczenia przeznaczonego do posiedzeń - teraz już także harmonijka.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ulver

Posty: 8
Wysłany: 2010-12-11, 11:51    Odp: Granie na klopie

Na tronie nie grywam nawet nie próbuję. Ale w wannie - ten klimat, fajna akustyka i niewidzialni słuchacze w pionie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-11, 11:52    Odp: Granie na klopie

ulver napisał/a:
słuchacze w pionie.


Dosyć dziwne skojarzenie wywołuje w mojej głowie... ;) ;)
Ale dobrze, że w pionie, a nie w poziomie... ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-12-11, 13:15    Odp: Granie na klopie

Jak kiedyś pisałem gra w wannie to super sprawa :D ! Bierzesz blues banda, abo jakieś chińskie tremolo i dajesz szanty. aansaa, mam podobne dziwne skojarzenia. ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu