Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Arytmia

Posty: 3
Wysłany: 2009-09-30, 14:00    Hohner Echo vs Hohner Special 20

Siema,
chcę dać osobie początkującej harmonijkę w prezencie i teraz pytanie czy moje wybory są dobre..
Przetrząsnęłam to forum i wiem już, ze powinna to być tonacja C i lepszy jest plastik, niż drewno. Zastanawiam się nad Marine Band Deluxe, Special 20, Seydel Blues Session i Echo Hohnera. Musze przyznać, ze najbardziej podoba mi się ta pierwsza, w ogóle modele z drewnem bardziej mnie urzekają jakoś. Na końcu natknęłam się na Echo, ale nie znalazłam na forum żadnego info na temat tego modelu, więc proszę Was o opinię-czy w ogóle go znacie i czy jest sens w niego inwestować? bo wygląda fajnie ;P Więc co, plastik, czy drewno?

I jeszcze jedno, myślałam tez o jakiejś książce wprowadzającej-możecie coś polecić? Czy po prostu olać, bo w sumie to net pęka w szwach od tego typu informacji?

na razie tyle.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-09-30, 15:25    Odp: Hohner Echo vs Hohner Special 20

Hohner Echo to harmonijka tremolo, inna niż te 3 wymienione przez Ciebie wcześniej. Jest większa (korpus drewniany), ma dźwięk bardziej jak akordeon i stosuje się na niej trochę inne techniki (z nauką może być problem bo o tremolach informacji jest bardzo mało). Z tych trzech polecam Speciala z tego względu że jest najpewniejsza, korpusy w MBDx mimo że są impregnowane lubią pęcznieć, a w Seydlach zdarzają się szybko padające stroiki. Jeśli chodzi o książki to jest kilka pozycji o harmonijce, np "Harmonijka i blues" oraz "Sekrety harmonijki" S. Wierzcholskiego, ale tak na dobrą sprawę wszystko można znaleźć w necie i na forum.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Arytmia

Posty: 3
Wysłany: 2009-09-30, 18:28    Odp: Hohner Echo vs Hohner Special 20

Ok, w takim razie wybieram Speciala;) Wielkie dzięki za szybką i wyczerpującą odpowiedź ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-09-30, 20:52    Odp: Hohner Echo vs Hohner Special 20

Firma Seydel robi specjalną paczkę dla poczatkujących, w skład której wchodzi Seydel Blues Session w C oraz zestaw instruktażowy, czyli książka i płyta. Co ciekawe, taki pakunek jest tylko kilka złotych droższy od samego harpa, więc na początek wydaje mi się, że to bardzo dobry wybór.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Arytmia

Posty: 3
Wysłany: 2009-10-03, 13:27    Odp: Hohner Echo vs Hohner Special 20

zetknęlam sie z tym zestawem, ale sama nie wiem.. Zwłaszcza, że książka i płyta nie są po polsku, a nie wiem ile jest tam "fachowych" zwrotów, które w sumie dla poczatkującego, który nawet zna angielski bardzo dobrze, mogą być utrudnieniem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu