Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Nicko
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-29, 18:19    [Harmonijka] Chromatyk Belcanto

http://allegro.pl/item745...now_unikat.html

Czy ktoś jest w stanie mi coś powiedzieć o takim sprzęcie?
Niedrogi chromatyk i wygląda porządnie (chociaż to jak wygląda o niczym nie świadczy), ale szkoda kupować jeśli to chłam.
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-09-29, 18:27    Odp: [Harmonijka] Chromatyk Belcanto

Grać się da na tym ale podobno dobre chromatyki zaczynają się od 150zł. Nie jest taki zły na pewno :)
Może koledzy co grają na chromatykach jeszcze się odezwą.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-09-29, 19:27    Odp: [Harmonijka] Chromatyk Belcanto

Wydaje mi się, że to harmonijka z podobnej półki do Swana. Któryś z chłopaków, którzy byli w Bydgoszczy ma taki sprzęt i wydawał się naprawdę podobny do Swana, nie licząc obłych kształtów. Ja mam chroma podobnej klasy i nie narzekam. Chromatyk to tak naprawdę zupełnie iinny instrument niż harp diatoniczny, więc na początek można pomyśleć o czymś takim.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-09-30, 11:19    Odp: [Harmonijka] Chromatyk Belcanto

Na początek powinien wystarczyć, żeby oswoić się z przesuwką i układem dźwięków (chociaż ma pewnie, tak jak Swan, nieco inny układ w górnym rejestrze niż większość markowych instrumentów). Podejrzewam że jest stosunkowo cicha, bo w tej cenie nie ma co liczyć na obecność wentyli, a także przesuwka nie chodzi jakoś wyjątkowo gładko, ale na początku nikt przecież nie śmiga riffów z prędkością światła w próżni ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
rakuraku 

Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-12-22, 19:06    Odp: [Harmonijka] Chromatyk Belcanto

Sory za odkop, ale właśnie kupiłem tą harmonijkę i muszę przyznać, że dźwięk ma super :)
Ale jeśli chce się zagrać 1 lub 10 to trzeba mocno dmuchać (i to właśnie psuje efekt)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
katakrowa

Posty: 1
Wysłany: 2010-01-09, 19:29    Odp: [Harmonijka] Chromatyk Belcanto

Właśnie pierwsze próby harmonijki "Belcanto" zakończone....
Nie grałem nigdy na innym chrmatyku ale na moje ucho to:
1. jest cicha,
2. wiatr w niej wieje jak w starej stodole( szumi jak wodospad ),
3. trzeba mocno dmuchać, zanim w ogóle stroik się "wzbudzi" i zacznie drgać, póżniej już można lekko ( w szczególności wdech na 1 i wydech na 10 ).

Na moje ucho jest do bani - spodziewałem się czegoś lepszego a to chyba jest jedynie zabawka ...

Poćwiczyć można ale płuca bolą :-)

Dla porównania :
Gra ciszej i trzeba mocniej dmuchać niż do starej ( z lat 70'tych ) harmonijki "Scout Boy".
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu