Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Sylvan 

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2009-09-28, 13:43    [Opinie] Piecyk na baterie

Witam zastanawiam sie nad kupnem małego w miare taniego (do 200zł) piecyka gitarowego, ważne by był zasilany na baterie i zasilacz, mam zamiar go używac i do gitary i do harmonijki więc jak proszę o opinie pod tymi dwoma względami (jakby ktoś przypadkiem tu sie znał też na tym jak z gitara reaguje ten wzmacniacz)
Czytałem ,że ten wzmacniacz nadaje sie i do tego i do tego http://sklep.fabrykadzwie...-Honeytone.html
Ale gdy już dzisiaj własnie chciałem go zamówić znalazłem tej samej firmy te 2 piecyki:

1. http://sklep.fabrykadzwie...ektem-Echo.html - Wyglada praktycznie tak samo jakby tylko miał wbudowane echo
Czy ktoś może coś powiedzieć o tym wzmacniaczu? bo te pare złotych mogę dopłacić jeśli to będzie taki sam honeytone tylko z wbudowanym echo ale boje sie ze brzmienie moze byc gorsze tego wzmacniacza, czy ktoś sie z nim spotkał i może coś powiedzieć? (na youtubie niestety nie widze żadnych filmików z udziałem tego wzmacniacza - jakby ktoś znalazł to dawać linki)

2. http://sklep.fabrykadzwie...d-Mini-Amp.html Ten wzmacniacz tak samo jak wyżej, oglądałem 2 filmiki na youtubie i prezentuje sie w miare dobrze, właściwie chyba tak samo jak ten honeytone tylko ma te echo i tremolo dodatkowo ;) tylko jak on bedzie brzmiał z harmonijką? Jakby ktoś miał ten wzmacniacz proszę o podzielenie się opinią, bo różnica cenowa jest malutka

A i sprawa do obu tych piecyków czy one nie będą ciszej grały niż honeytone? bo chodzi o to też by jak bede grał na gitarze moja gitara przebiła się przez gitary akustyczne wiem, że ten honeytone daje rade ale czy te 2 też?
Jak myślicie wg was w który zainwestować?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-09-28, 19:28    Odp: [Opinie] Piecyk na baterie

Ten "bliźniaczy" Honey Tone nie ma wbudowanego głośnika! To szare kółko jest tylko dla picu, wzmacniacz wydaje dźwięk tylko po podłączeniu słuchawek. Chociaż mogę się mylić, bo na www.thomann.de są 2 modele eStudio i tylko przy jednym jest informacja o braku głośnika, jednak oba wzmaki wyglądają identycznie nie licząc koloru. Oto źródło moich informacji:

http://www.thomann.de/gb/danelectro_honeytone.htm

oraz

http://www.thomann.de/gb/danelectro_e15.htm

Brak głośnika to już poważny minus. Próbowałem grać na moim ze słuchawkami i w przypadku harmonijki brzmi to sztucznie i cyfrowo.

Co do modelu Hodad, to jest to bardzo ciekawa opcja. Dwa głośniki "poszerzają" scenę, do tego wbudowane efekty. Po moich doświadczeniach z firmą Danelectro spodziewam się, że będzie brzmiał niegorzej od Honey Tone'a. Na forum Adama Gussowa dyskutowano o tym modelu i nie mogłem znaleźć żadnej złej opinii. Gdybym nie miał swojego szkraba, to mój wybór pewnie padłby na ten model.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2009-09-28, 19:35    Odp: [Opinie] Piecyk na baterie

z tego co wiem, to Bartek Łęczycki posiada ten wzmacniaczyk Honey Tone i grał całkiem przyzwoicie. Slyszalem go w akcji na Akademii Bluesa w Lublinie jakis czas temu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-09-28, 19:42    Odp: [Opinie] Piecyk na baterie

Tak, Bartek ma HoneyTone N-10, w kolorze Nifty Aqua. Bardzo przywoity piecyk za nieduże pieniądze. Może bez pogłosów i bajerów, ale gra. Choć jak już pisałem, ten Hodad, to też jest chyba grzechu wart.

PS. Właśnie znalazłem na allegro Honey Tone'a za niecałe 140zł. Ze sprzedawcą nie jestem w żaden sposób związany, ale pomyślałem, że link do aukcji może przydać się tym, którzy chcią adoptować takiego malucha:

http://allegro.pl/item745...owy_probka.html
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sylvan 

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2009-09-28, 21:29    Odp: [Opinie] Piecyk na baterie

hehe właśnie z tej aukcji chciałem kupić ten wzmacniacz ale obejrzałem jeszcze sklepy internetowe i potem sie natknąłem na ten z tymi 3ema wzmacniaczami z danelectro

Hmm a jakbys podał jeszcze link do forum gussova gdzie dyskutowano na temat tego hodada bo teraz to mam dylemat który kupić:P
echo bez głośnika odpada ;P chce brać gitare elektryczna i harmonijke w plener i grać z akustykami wiec sluchawki odpadaja :P i mam nadzieje ze hodad będzie wystarczająco głośny by grać z akustykami ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-09-28, 21:36    Odp: [Opinie] Piecyk na baterie

Bedzie głośny wystarczająco. Jak jeden głośnik daje radę, to i dwa sobie poradzą. Forum Gussowa to http://www.modernbluesharmonica.com. Tutaj natomiast jest archiwum, a gdzieś w nim tematy o mini-wzmakach, w tym produktach Danelectro.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sylvan 

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2009-09-29, 15:15    Odp: [Opinie] Piecyk na baterie

Pisząc do tego sklepu dostałem taką wiadomość

"Spróbuje odpowiedzieć na Pana pytanie. Co do 3 to jak najbardziej ma wbudowany głośnik. Co do kwestii brzmienia z akustykiem i harmonijką wszystko zależy od kilku czynników i myślę że jest to kwestia indywidualnych preferencji. Jeżeli Pan dotarł do takich informacji to myślę że są mogą one być bardziej miarodajne niż moje. Ja niestety nigdy nie przetestowałem tego sprzetu z harmonijką.

To co widzę tylko na pierwszy rzut oka to
http://sklep.fabrykadzwie...d-Mini-Amp.html
ma dwa głośniczki więc może mieć szersze brzmienie, a nie jak w przypadku dwóch następnych gdzie jest tylko jeden i dźwięk leci tak naprawdę punktowo. Dodatkowo każdy z nich różni się efektami zastosowanymi także również w tym zakresie jest indywidualne dla każdego gitarzysty.

Co do samej jakości myślę jest to podobna półka wszystkie 3. I nie popełni Pan błędu wybierając którykolwiek z nich."

Tak więc wygląda na to ,że ten echo ma głośnik ale chyba i tak w końcu kupię hodad'a
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-09-29, 19:32    Odp: [Opinie] Piecyk na baterie

[quote="Sylvan"]Co do 3 to jak najbardziej ma wbudowany głośnik.[/quote]

Widać zmyliły mnie 2 bliźniacze modele na stronie Thomann.de, gdzie jeden głośnika nie miał. Niemniej Hodad wygląda lepiej, no i 2 głośniki robią swoje. Pamiętaj jednak, że jest on większy od Honey Tone'a i z tego co pamiętam nie ma uchwytu do paska, więc podczas grania będziesz musiał go gdzieś postawić.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sylvan 

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2009-10-09, 21:57    Odp: [Opinie] Piecyk na baterie

tak sie złożyło ,że ja kupiłem tego hodad a kumpel honeyton'a jako ze ja bardziej gitarzysta to jak porownam oba piece na gitarze to cos skrobne i kumpel jako bardziej harmonijkarz tez cos tam opowie ;] wiec mysle ze nei bawem sie pojawi jakas mala recenzja (porownanie)moze probki dzwieku
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-10-12, 18:57    Odp: [Opinie] Piecyk na baterie

Jak mowa o wzmakach na baterie to ja mam samoróbkę od Pulatom'a. Świetny sprzęt z wbudowanym przesterem i dużo większym głośnikiem od tych w Danelectro. W Honeytone mają chyba 6 cm jak twierdził Maciek a w customowym 17 cm. Mam 1 W na baterii i 2 W na zasilaczu. Dawał bez problemu radę na 80 % głośności wzmaka i około 30 % mika przy grze z klawiszami. Dodam jeszcze, że grałem na LowF :P

Zdjęcie wzmaka poniżej
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-10-12, 19:23    Odp: [Opinie] Piecyk na baterie

Ładne cudeńko. Mikrofon też niczego sobie, Ty go robiłeś? :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-10-13, 12:31    Odp: [Opinie] Piecyk na baterie

Mikrofon robiłem sam. Ma dynamiczną (chyba) wkładkę z lat 50-tych. Ale ta obudowa to tylko stan przejściowy ;) zrobiona z kubełka ze stali nierdzewnej. Jak się przeprowadzę, zrobię remont i będę miał kasę na zbyciu to wtedy zrobię go a'la Szczur (czyt. Shure) a ten grill co jest aktualnie pójdzie do chromowania, bo on z kolei jest od mika sprzed 80 lat więc jest trochę "zasyfiony", że się tak wyrażę.

Wracając do wzmaka to naprawdę pięknie miauczy. Nawet gitara basowa nieźle na nim chodzi. Jak będę miał chwilę wolnego to coś nagram.

[ Dodano: 2009-10-13, 20:52 ]
Oto nagranie.

http://odsiebie.com/pokaz/6124089---8fca.html

Najpierw na słabym przesterze z pełną głośnością a później dopalacz. Pokrętło barwy w ogóle nie ruszane. Przy dopalaczu zmniejszyłem głośność, bo sprzęgał. Jeszcze ważna uwaga - grałem na baterii :)

Z góry pardon za słabe dźwięki ale dzisiaj nie byłem specjalnie w nastroju na granie a później nie wiem jak z czasem na nagrania :/

Pozdrawiam harmonicznie

Mieszko "Trojden" S.
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu