Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Tytko 

Wiek: 31
Posty: 4
Skąd: Pszów
Wysłany: 2009-09-27, 14:55    Co do bluesa??

Proszę was o pomoc.
Chciał bym zakupić jakąś harmonijkę. Moge na to przeznaczyć 200zł, choć gdyby harmoszka kosztowała 100zł był bym bardo zadowolony ;)
Obecnie mam 3 harmoszki HOHNERA (Silver Star, Big Valley, Pro Harp), a w moim sklepie muzycznym mają ogromny wybór z tej firmy. Jednak głupio jest mi grać na każdej, którą posiadają, więc pogram tylko na tych, które wg. was są tego warte. Harmoszkę chciał bym mieć bluesową, choć niekoniecznie. Ma zachwycić mnie swoim brzmieniem, i być kolejnym stopniem w mojej edukacj. Macie jakieś propozycje??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-09-27, 14:59    Odp: Co do bluesa??

Temat był omawiany dużo razy na miliony sposobów ale jak mam doradzić do bluesa to kup cokolwiek co ma drewniany grzebień a już będziesz zadowolony. Jak chcesz rozpatrywać rożnice między harmonijkami to na forum porównaliśmy już chyba każdą z każdą :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-09-27, 19:27    Odp: Co do bluesa??

Do bluesa cokolwiek 10 kanałowego, najważniejsze tonacje to C, A, D, G, F i może Bb. Z tym już prawie każdego bluesa zagrasz. A co do modelu, to zapoznaj się uważnie z całym działem, bo każdy ma swoje wady i zalety. A poza tym, w sklepach muzycznych nie gra się na harmonijkach przed zakupem. Niehigieniczne to i zapewne nie do końca legalne.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tytko 

Wiek: 31
Posty: 4
Skąd: Pszów
Wysłany: 2009-09-27, 20:49    Odp: Co do bluesa??

To, że granie w sklepie jest niechigieniczne to wiem. Dlatego też założyłem ten temat, zeby nie pluc im do wszystkich harmonijek. No ale jak pozwalają... Zawsze sie grzecznie pytam czy można zagrać. Na Pro Harpie blues całkiem fajnie brzmi, ale skoro mam tą kase, to chciał bym coś lepszego. Na allegro jest strasznie mały wybór harmonijek, a i na tym forum nie widze opisów modeli które są w sklepie.
No nic. Widze że musze jechać do muzycznego, spisać wszystkie harmonijki w moim przedziale cenowym i założyć nowe tematy o tych harmoszkach, których jeszcze na forum nie ma.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-09-27, 20:55    Odp: Co do bluesa??

Na forum są najpopularniejsze Hohnery:
Marine Band 1896
Marine Band Deluxe no 2005
Special 20 Marine Band
Golden Melody
Blues Harp MS
Pro Harp MS
Cross Harp MS
Big River Harp MS
Meisterklasse MS
model sygnowany przez J. J. Milteau,
seria 150th Anniversary
a także kilka tańszych modeli, co razem tworzy grupę głównych hohnerowskich 10 kanałowców. O wszystkich coś tam jest. Są też inne, np. Blues Bender, czy różne SBSy, no ale te są już rzadko dostępne nad Wisłą. Chyba, że naprawdę masz w tym sklepie jakieś rodzynki.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tytko 

Wiek: 31
Posty: 4
Skąd: Pszów
Wysłany: 2009-09-28, 16:47    Odp: Co do bluesa??

Ok. Dzięki wam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu